Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Enigmatske anegdote

Go down 
+6
bubi
Nikola Živanović
Ines
viola
La gradic
ero
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri oľu 11, 2009 4:56 am

U posljednje vrijeme imam mnogo posla baš mnogooooo, pa nemam vremena za pisanje enigmatskih anegdota, ali redovno otvaram ovaj forum, sve u nadi da će neko nešto napisati.
Ali avaj...
Pišite ljudi!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri oľu 18, 2009 1:38 am

Za nas koji mnogo objavljujemo, nije nikakvo čudo kada pronađu svoju ukrštenicu (križaljku), anagram, rebus ili neštro drug u listu u kojem ne sarađuju i u čiju redakciju nisu nikada poslali NIŠTA. Otima se na sve strane. Neki prepisuju, neki preradjuju, neki ostavljaju potpise, neki skidaju potpise, ali SVI su bezobzirni i ne osvrću se na autore. (Nešto slično se dešavalo i sa prvih desetak emisija srpskog izdanja kviza "Kviskoteke" na FOX-u).
Pa ako nije čudo, šta ima tu da se piše, pitate se vi...
Ima i nad čudom čudo.
Naime, prije 7-8 godina sarađivao sam sa jednim enigmatskim listom (na malom formatu) koji je izlazio u Novom Sadu. Saradnja je tekla na obostrano zadoboljstvo, a sa urednikom sam se i privatno družio.
Jednom tako ćaskamo uz kafu, kad čovjek izvadi listić od 16 strana na sto. Pogledam i ne mogu da se načudim. NEKO je jednostavno povadio stranice iz pomenutog enigmatskog lista, kopirao ih, stavio zaglavlje na prvu stranu, povezao stranice i to prodavao. Moj drugar mi objasni da je "list" kupio u Beogradu, a pošto nema impresuma (začudo, nema) kod trafikanta se raspitivao, ali (opet, začudo) ništa nije saznao.
Nisu čak ni skinuti nazivi lista (u crnim poljima) ni imena autora. Jednostavno, fotokopiranje.
Prvo smo se zgražavali, pa smo onda počeli da se šalimo jer smo našli da je "izdavač" od 15 ukrštenica koje je odabrao uzeo osam od mene. Moj dobri urednik je zaključio da ga tješi dokazana i provjerena činjenica - lopov ima ukusa Laughing
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 6:19 am

Interesantna je anegdota da sam juče dobio pismeno upozorenje pred otkaz od direktora firme u kojoj radim. U upozorenju stoji na ne smijem (nije mi dozvoljeno) da objavljujem ukrštenice i dr. (tako stoji) "igde objavljujem osim u listovima koji su u okviru Vojvodina info". No U upozorenju ne stoji ko je taj koji će mi odobravati gdje mogu a gdje ne mogu objavljivati. O, sude u Strazburu, eto tebi kandinata...
Nije nevažno napomenuti da sam posljednju platu od tog Vojvodino infa (za koji i ne znam šta je) dobio za septembar 2008.
Ima li neko od kolega slično iskustvo?
Meni dođe da iskočim iz kože.
[Vrh] Go down
Nikola Živanović
good
good



Broj postova : 25
Registration date : 28.11.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 1:56 pm

Pošto radimo za istu firmu, mogu da se pohvalim da imam slično iskustvo. Postoji jednostavno rešenje - počni da koristiš pseudonime. Kažu da postoji negde na zapadu propis da novinari zaposleni u štampanim medijima ne mogu istovremeno objavljivati tekstove za dva poslodavca. Ne znam koliko je to tačno.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 1:53 am

Pravilo da novinari ne mogu da objavljuju testove za dva poslodavca bi bilo u redu, i to baš u redu, da je sve ostalo u redu. Plata!!!!! Daj platu, robovlasniče!!!!
I sa korištenjem pseudonima bi bilo u redu, da ja nisam odlučio da ubuduće pletem džempere i prodajem ispleteno. Kad šušne lova, biće love do krova... Sve klot, frket, klot, frket
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 3:30 am

Kratka dopuna gornje "anegdote".
Nisam ja ljut na poslodavca samo zbog toga što ne daje plate i što se u upozorenju koje sam dobio poziva na poslovnik koji bezobzirno krši, i što u upozorenju laže, već zbog diskriminacije.
Naime u redakciji nas je 10 novinara (ukupno 15 zaposlenih) a upozorenje smo dobili samo nas dvoje, a nas dvoje smo dobili obrazloženje da poslodavca ne interesuje šta drugi rade i da i ubuduće mogu slobodno da budu dopisnici. Nas dvoje JOK!
Srećom po nas, u dopisma (zovu ih upozorenje pred otkaz) koje smo dobili prave gomilu propusta koje će ih )srećom po nas) skupo stajati na sudu.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri tra 01, 2009 1:19 am

Danas se na trafikama pojavio list "Dnevna enigmatika". Format je A5, strana 16 i izlazi svakog radnog dana + vikend izdanje na 32 strane za subotu i nedelju.
Pozivaju na saradnju.
[Vrh] Go down
Nikola Živanović
good
good



Broj postova : 25
Registration date : 28.11.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri tra 01, 2009 3:39 am

Kupio sam je, ali nisam zadovoljan, nema nijednog sudokua.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimeuto tra 07, 2009 1:21 am

Reagujući na anegdotu o dnevnoj enigmatici, moj dragi kolega iz Kragujevca mi je poslao elektronsko pismo sa svojom interesantnom anegdotom, koju ću, uz njegovu dozvolu podijeliti s vama.

1.april 2009.g.
Zdravo!

Davnog 1.aprila 1978.godine primljen sam u Savez komunista Jugoslavije; sa 17 i nešto godina - kao jedan od najboljih djaka tadašnje Vojne gimnazije ''Bratstvo-jedinstvo'' u Beogradu. Samo, ne bi nikoga da mi kaže da je u pitanju šala. Ne javljam ti se radi toga, već zbog ličnog iskustva sa telepatijom u enigmatici koju sam doživeo sa čovekom koji i nije iz naše priče.
U leto 1980.godine, mi pitomci Vojne akademije sa Banjice, putovali smo vozom u posetu Ratnoj mornarici i Vojnoj akademiji u Lori, u Splitu. Sa mnom u kupeu - na sedištu preko puta mene, bio je D.J., rodom iz sela Donja Vrbava kod G.Milanovca, moj cimer iz Vojne gimnazije i cimer sa Vojne akademije. Kako sam i tada bio lak na snu (i danas me klasići zavitlavaju i prepričavaju anegdote o mom spavanju na predavanjima), zaspao sam i pre ravne Slavonije. Negde oko Bihaća, u snu sam mu rekao: ''Ma, probaj (recimo) akacija''.
D. (koji se pod škiljavim svetlom ćutke mučio nad nekakvom ukrštenicom) me pogledao i kad je spustio pogled na mrežu - video je da sam mu dao rešenje koje mu nedostaje - sinonim za reč (recimo) bagrem. Ja se nisam budio do krševite Dalmacije, gde mi je on ispričao šta se desilo. Od svega, sećam se samo neodredjenog mučenja i da mi je u nekom trenutku pao kamen sa srca, jednostavno, osetio sam u toku sna nekavo olakšanje. Da li sa predjašnjim ima veze to što sam tada imao dvogodišnje iskustvo enigmate koji objavljuje radove, ili što sam ''opičen'' ili što smo se nas dvojica u kritičnim godinama zbližili - ne znam. Ali, da ''ima neka tajna veza'' - ima.
Pozdravljam te.
Aco.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimeuto tra 07, 2009 3:59 am

Moj odgovor na Acinu anegdotu i svesno-podsvjesno-sneno dešavanje bio je "racionalan":
Dokazano je da enigmati nisu sasvim svoji i da su malo udareni mokrom čarapom. Ja sam živi dokaz. Dešavalo mi se da u snu sastavim rebus. Anagrame ne mogu sastavljati u snu, ali rebuse mogu.
Naravoučenije:
Vrag nikad ne spava! Twisted Evil
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 3:58 am

Ako IKAKO mogu, svaki put se trudim da učestvujem na svim takmičenjima enigmata (što mi često komplikuje ionako komplikovan život). Imam mnogo obaveza, ali, prosto moram učestvovati.
Tako je nedavno bilo anagramno takmičenje u organizaciji Enigmatskog saveya Srbije. Trebalo je ispremetati LEKSIKON SRPSKIH ENIGMATA.
Prije dva-tri dana objavljeni su rezultati. Pobjedio je Nikola Petkovski iz Skoplja SNIMAK IKS SPRETNIH KOLEGA.
Čestitam!!!!
Ali na spisku učesnika nema mene, dakle moja pošiljka sa dva anagrama negdje je zalutala.
Sad moram preturati po arhivi da nađem ta dva anagrama (jer, naravno, nisam ih upamtio).
Da l' da tužim servera, ili sebe što nisam provjerio da li su anagrami stigli tamo gdje treba.
Cjelokupne rezultate možete pročitati na sajtu ESS u Glasniku.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 5:48 am

Posljednjih desetak dana bilo je deset dana koji su potresli redakciju "Kikindskih novina". Naime, selili smo se iz prostorija u kojima smo bili 19 godina (silom prilika smo se selili), bilo je pomalo i tehnoloških viškova. Ima svega interesantnoga samo plate nema...
Pošto nisam ima pristupa internetu, logično, nisam ni navraćao do ovog foruma, a kad sam već uspio da stignem vidim da se nije skoro ništa promijenilo. Broj posjeta raste, polako ali stalno, ali broj onih koji pišu ni makac...
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet svi 21, 2009 2:01 am

SEDMA SILA

Piše: Novak A. Žilinović, novinar "Somborskih novina"

UMETNOST ANAGRAMIRANJA

Da li ste nekada iz dosade spazili neku reč i počeli da premeštate slova tako da dobijete drugu reč, na primer ATLAS – LASTA ili DINAR – DRINA? Bit anagrama, omiljene discipline većine srpskih enigmata, jeste da se od istog fonda slova dobije nova reč, fraza ili rečenica, a važno je i da rešenje na određeni način ima veze sa postavkom. Kao najjednostavnija ilustracija može da posluži automobil "fiat uno", a od tih sedam slova dobija se simpatičan anagram – FIN AUTO.

Anagram je igra sa slovima, a gde je igra tu je i šala. Čim se na političkom ili estradnom nebu Srbije pojave nove ličnosti, nisu ni svesne toga da će vešti anagramisti od njihovih imena i prezimena odmah početi da premeštaju slova, nadajući se nekoj zgodnom i duhovitom sklopu reči. Za ministra rudarstva Petra Škundrića anagramisti kažu PRŠTAĆE RUDNIK, za zlatnu Jasnu Šekarić vele NAŠA KĆER SIJA, dok za slavnog naučnika Nikolu Teslu tvrde: ON SA TLA LIKE.

I poznate somborske ličnosti, naravno, ne znajući za to, bile su tema anagramiranja. Iako sadašnji lokalni lideri nisu baš izdašni sa slovima, ipak se nešto sklopilo. Tako jedan somborski političar može da kaže: JOŠ MI "VRUĆ" DAN, za drugog bi neki rekli da je LENJIM NEDAĆA, treći saopštava MORALNI REZ, a lidera jedne stranke mogli smo da priupitamo JESTE VEĆINSKA?

Nisu samo lična imena i prezimena poznatih zgodna za prevrtanje slova. Tako je od Statuta Autonomne Pokrajine Vojvodine nastao anagram koji je izabran za najbolji u 2008. godini, a glasi: ENO, TO JE ONAJ PROTIVUSTAVNI DOKUMENAT! A ako se malo prihvatite olovke i papira, neće vam biti problem da odgonetnete ni šta se krije iza ovih reči: TAMAN ISKRS'O PROBLEM!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet svi 21, 2009 2:04 am

Pojašnjenje uz gornji tekst.
Čekao sam nekoliko dana, nadajući se da će Nikola prikačiti tekst iz "Somborskih novina" broj 2864 od 15. maja 2009. godine i tako ga učiniti dostupnim širokim narodnim masama. Kako to on nije učinio, moram se ja žrtvovati jer mi se čini da je test zanimljiv i za posjetioce ovog foruma.
[Vrh] Go down
Nikola Živanović
good
good



Broj postova : 25
Registration date : 28.11.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet svi 21, 2009 4:14 pm

Urednik me pozvao i saopštio da je došao moj red na pisanje uvodnika, a kako nisam imao nikakvu spremnu temu, niti me je bilo šta inspirisalo tih dana, odlučio sam da se malo sprdam. Imena koja se kriju u anagramima su MR DUŠAN JOVIĆ (gradonačelnik Sombora), NEMANJA DELIĆ (predsednik Skupštine grada), ZORAN MILER (zamenik predsednika Skupštine) i STEVAN KESEJIĆ (lokalni lider opozicione SRS), dok je rešenje "domaćeg zadatka" SOMBORSKI PARLAMENT.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimepet svi 22, 2009 12:58 am

Tekst je interesantan, a odmah je proslijeđen Dinku Kneževiću koji vrijedno pravi zbirke anagrama i tekstove o anagramima.
A ja sam veseo da sam konačno "pogodio" okrugao broj kada su postovi u pitanju. Ovo je 800.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri svi 27, 2009 4:02 am

Svojevremeno smo se zabavljali tražeći enigmatična imena i prezimena, pa smo tako u pradavnoj prošlosti moj sragi kolega enigmata iz Mostara i ja, šetajući se gradom naišli na obavještenje o sahrani izvjesnog ŠAĆIRA ŠARIĆA.
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Nikad riješeni anagrami   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri svi 27, 2009 12:58 pm

Nedavno sam u "Enigma Cafeu" Zorana Radisavljevića prenio dva anagrama iz novog enigmatskog priloga "Lumen" koji je krenuo u "Novom listu":
BAHRAIN: SIN AS
HNS DA IBRAHIMA
Zadatak je vjerojatno težak, bez dodatna objašnjenja. Do sada se još nije nitko javio sa rješenjima, doduše možda i zbog sastavljačke orijentacije foruma, u tijeku je Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste. Treći mogući razlog zbog kojeg rješenje nije javljeno podsjeća me na jednu "devetku" sa nekadašnjeg kviza "Brojke i slova", koju današnje generacije vjerujem ne mogu riješiti. Nije da smo mi stari toliko bolji, ali evo bacam rukavicu, zadatak je u prvom redu za mlađe od 25 godina:
THEMCTOCE
Zapravo nije teško, zar ne? scratch
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet svi 28, 2009 4:14 am

Dejan je napisao/la:
Treći mogući razlog zbog kojeg rješenje nije javljeno podsjeća me na jednu "devetku" sa nekadašnjeg kviza "Brojke i slova", koju današnje generacije vjerujem ne mogu riješiti. Nije da smo mi stari toliko bolji, ali evo bacam rukavicu, zadatak je u prvom redu za mlađe od 25 godina:
THEMCTOCE
Zapravo nije teško, zar ne? scratch

Dobra fora Very Happy
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet svi 28, 2009 4:52 am

E, hvala, pitam se samo koliko je uopće enigmata mlađih od 25. Ako ne bude rješenja, morat ćemo ga za koji dan napisati. Zajedno sa onom nogometnom braćom iz "Lumena" Laughing
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimepet svi 29, 2009 2:37 am

Dejan je napisao/la:
E, hvala, pitam se samo koliko je uopće enigmata mlađih od 25. Ako ne bude rješenja, morat ćemo ga za koji dan napisati. Zajedno sa onom nogometnom braćom iz "Lumena" Laughing

Ovo je dobro pitanje!!!!
Ima li enigmatika podmlatka?
Na Susretima enigmata Srbije jednog kolegu koji je 1967. godište još uvijek vodimo kao omladinca Very Happy
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimepet svi 29, 2009 6:08 am

ero je napisao/la:
Dejan je napisao/la:
E, hvala, pitam se samo koliko je uopće enigmata mlađih od 25. Ako ne bude rješenja, morat ćemo ga za koji dan napisati. Zajedno sa onom nogometnom braćom iz "Lumena" Laughing

Ovo je dobro pitanje!!!!
Ima li enigmatika podmlatka?
Na Susretima enigmata Srbije jednog kolegu koji je 1967. godište još uvijek vodimo kao omladinca Very Happy
Braća nisu preteška,moglo se i bez dodatka uz anagram . Dakle Anas i Ahmad Wink
Ova devetka je malo teža,sad sam u stisci s vremenom,ako u roku od 24 sata ne rješim,vi napišite.
A što se tiče enigmatske mlađarije...danas je sasvim nešto treće u modi Sad
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimepet svi 29, 2009 7:32 am

Čestitam domaćinu na točnom rješenju braće SHARBINI, ANASA I AHMADA! Eto, netko od mladih to ipak pokušava riješiti, što mi je drago, pa ću te onda ostaviti da se malo mučiš. Ipak, mala pomoć jer ti je tek 18, pitaj se zašto bi u Enigma Cafeu većina posjetitelja imala teškoće s ovim anagramom, a što je usporedivo sa postavljenom devetkom clown
U vezi sa prosječnim dobnim uzrastom enigmata; da li bih se ja još mogao provući kao pionir tj. kadet? Tek mi je 38!
elephant drunken
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimesri lip 03, 2009 12:46 am

Rješenje devetoslovnog anagrama:
CMETEHOCT = SMETENOST! Laughing
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet lip 04, 2009 1:16 am

Evo jednog tekstića iz Politikinog Zabavnika broj2990, od 29.05.2009.
SVE ZA LJUBAV
Uz gotovo sva značajna novinarska imena američkog lista "Njujork tajms" vezana je neka zanimljivost. Tako se priča da je Judžin Maleska, dugogodišnji urednik enigmatike, karijeru počeo napravivši poslovni prekršaj. Naime, svoju prvu ukrštenicu gospodin Maleska napravio je kao student 1933. godine. Pod 1 vodoravno upisao je " najlepša devojka u studentskom domu", a kao odgovor "Džejn". Bilo je to ime njegove devojke, kasnije supruge.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimečet lip 04, 2009 1:18 am

Moj komentar gornjeg teksta: Mladost-ludost.
Da li sam ja u mladosti, u listu koji se zvao ORBIS, učinio nešto skoro isto neću vam kazati Very Happy
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimepet lip 05, 2009 9:44 am

Malo mi je to nategnuto, danas u studentskim domovima bude i po pedesetak djevojaka imena Jane, kao kod nas recimo Ana i slično. Gospođica koja je tako osvajana morala bi biti zabrinuta!
Ha, ha, šala mala! jocolor
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: ENIGMATSKA IMENA I PREZIMENA   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimepon lip 08, 2009 3:40 am

Jučer sam, kopajući po knjižici koju su mi poslali ruski kolege šahovski kompozitori, naišao na zanimljivu i simpatičnu tropoteznu minijaturu koja će vjerojatno ići u Feniksu 382, a simpatično je i to da se koautori te šah-mat zagonetke u tri poteza prezivaju Šmatov i Šahnazarjan. Smile
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimepet lip 12, 2009 3:01 am

Juče listam svoju arhivu i naiđoh na jedan interesantan period rada u "Kikindskim". Naime, svojevremeno su te novine bile u žestokom sukobu sa vlastima na državnom ali i lokalnom nivou. Tada sam radio jednu interesantnu osmosmjerku.
Gledajući sa strane, sasvim obična osmosmjerka ali SVAKA JE IMALA SKRIVENU REČENICU (u kojoj je najčešće izvrgavana ruglu svaki loš potez vlasti). Čitaoci su ubrzo "provalili" podvalu pa je glavna zanimacija bilo traženje skrivene rečenice.
PS. Sve je bilo u granicama dobrog ukusa, pa me (stoga) nisu privodili!!!
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitimepet lip 12, 2009 4:08 am

Jeste li sigurni da su oni koji privode i oni koji im daju naloge pronašli te skrivene rečenice? Laughing


Zadnja promjena: Dejan; pet lip 12, 2009 4:13 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Sponsored content





Enigmatske anegdote - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Enigmatske anegdote
[Vrh] 
Stranica 3 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» 1. ZEZ (Zoranove enigmatske zavrzlame), 19. i 20. jun 2009.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatski pojmovnik-
Forum(o)Bir: