Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Enigmatske anegdote

Go down 
+6
bubi
Nikola Živanović
Ines
viola
La gradic
ero
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 09, 2009 2:39 am

Prije nego što završim trilogiju o Ilidži, moram da završim trilogiju o kolegi koji nije vidio ni bijelu mačku a kamo li bijelu ukrštenicu.
Dakle, sledeće godine su susreti bili u Aranđelovcu pa smo se opet pripremali za takmičenje. Lijepo se dogovorimo da glavni junak moje priče putuje sa ostalim članovima ekipe vozom do Beograda a onda autobusam, a ja sam putovao autom sa Emirom Vučjakom i Hajrom Hodžićem iz Sarajeva.
Poznavajući njegovu sklonost ka alkoholu, zamolim N.N.-a da ne pije, da ćemo se sastati u Aranđelovcu u jutarnjim časovima pa ćemo se sve dogovoriti (Mislim, ja ću te držati pod kontrolom jer nam je njegov doprinos ekipi dragocijen).
I tako, stižem u hotel, ulazim i tražim N.N.-a i nalazim ga za šankom. Kad me ugleda, odmah poviče : "Đe ste do sad, hajde da se takmičimo!".
Nije mi bilo potrebno ono "Duni da osjetim il' konjak il' štok" affraid . I iz daljine mi je bilo sve jasno. Previdio sam činjenicu da voz ima vagon-restoran.
Ali, nisam ni ja od juče. Odmah je angažovana prva rezerva...
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 09, 2009 2:47 am

I još jedna priča sa ukusom alkohola, opet sa Ilidže.
Igrala se i kvizovka, a mene je zapalo da u nekom polufinalu igram protiv jednog dragog kolege kome je bilo drago i SARAJEVSKO PIVO.
Igramo a on dobro nakresan. Poslije nekog šestog-sedmog poteza on zapade u cajtnot. Mislim, hajde da odigram bilo šta, da mu padne zastavica i da pribilježim pobjedu.
A on, onako pripit igra k'o u transu. Ta tri -četiri odigrao za minut-dva i to fenomenalno. Ukratko rečeno razbio me je k'o dijete zvečku. A publika (nikad više ljudi na kvizovkaškoj partiji) u transu. Moj veseli protivnik je izvlačio slova i slagao riječi kao da ima sve vrijeme ovog svijeta, uz burno odobravanje publike.
I šta ću, pržim ruku pobjedniku. Pouku izvučem iz ovoga i sačekam ga na sledećim turnirima više nego spreman.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 09, 2009 3:48 am

LJUDI PRIPOMAGAJTE.
NEMOJTE ČEKATI DA SAMO JA PIŠEM O SVOJIM DOŽIVLJAJIMA.
SLOBODNO PIŠITE I VI!!!
OVAKO ĆU PREĆI U DOSADU!!!!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 09, 2009 4:06 am

ero je napisao/la:
LJUDI PRIPOMAGAJTE.
NEMOJTE ČEKATI DA SAMO JA PIŠEM O SVOJIM DOŽIVLJAJIMA.
SLOBODNO PIŠITE I VI!!!
OVAKO ĆU PREĆI U DOSADU!!!!

Zaboravih napomenuti da ne prihvatam opravdanje tipa: Ja nemam nekih interesantnih anedgdota!!!!
Pa zar su i moje (sve) interesantne affraid
[Vrh] Go down
Ines
good
good
Ines


Female
Broj postova : 66
Age : 45
Location : Fojnica
Registration date : 23.04.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimesri sij 14, 2009 3:32 pm

Ero, nema sanse da predjes u dosadu, anegdote su super! Ima u njima i humora, i zezanja, a u nekima i sete za bezbriznim vremenom divnog druzenja, koje tesko da ce se vratiti... Kako bi bilo lepo da i sad ima takvih terevenki, da i mi mladji koje interesuje enigmatika prikupimo gradje za neke buduce anegdote! U stvari, mozda ih i ima, to sto im ja nisam prisustvovala Sleep ne znaci da se i sad ne organizuju:?:

Imam milion zivotnih anegdota, ali enigmatskih- slabo. Nemam jos dovoljno kilometraze, ali nadam se brojnim druzenjima u buducnosti! Jos vise se nadam da me porodicne obaveze nece sprecavati u tome (kad je mogla moja mama da vuce nas decu po sahovskim turnirima, mozda bih se i ja mogla nekako organizovati za enigmatske... Idea)
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimečet sij 15, 2009 4:05 am

Prije nekoliko godina od jednog mog kolege iz Beograda, na poklon Very Happy , dobio sam (neki bi kazali tezgu) - da radim ukrstenicu u listu koji je on radio 4-5 godina.
Pošto je to bila PRVA ukrštenica u tom listu, potrudio sam se da bude korektna, pa sam je nekoliko puta kontrolisao, ali, avaj, dan prije štampanja lista, zove me urednik i kaže da lektori imaju zamjerku. Na telefon mi se javila neka žena koja je tvrdila da ukrštenica ne valja jer ROBRETO KARLOS ima jedno slovo viška a u ukrŠtenici treba ucrtati još jedno crno polje.
Ja se, naravno, iznenadim affraid , pa kažem da ću provjeriti i da ću se javiti za 15 minuta. Provjerim, izrješavam ukrštenicu, ne nađem nikakvu grešku i onda ponovo pozovem dotičnu gospođu.
Kažem joj da ne vidim grešku na što mi ona reče: Pa kako ne vidite: KAD USPRAVNO UPIŠETE DEJVID OVEN, ONDA ROBERTO KARLOS NIJE ROBERTO KARLOS VEĆ ROOERTO KARLOS, A ONDA POSLE OVEN TREBA UPISATI CRNO POLJE.
U tom trenutku mi je bilo došlo da iskočim iz kože, ali joj smireno Basketball rekoh da i ne treba upisati Dejvid Oven već DEJVID BEKAM, da ne postoji DEJVID OVEN već MAJKL OVEN i da njega nema u ukrštenici.
Onda 30 sekundi tišine s druge strane žice Question , pa onda tiho: IZVINITE, izgleda da sam ja pogrešila.
A onda ja, i dalje smireno (iako ključa u meni No ) kažem: DOBRO DEŠAVA SE I PAMETNIJIMA, ALI SADA, LIJEPO POZOVITE UREDNIKA I SVE MU TO ISPRIČAJTE.
Epilog.
1. Urednik je pozvao sa izvinjenjem zbog uznemiravanja saradnika.
2. S dodičnom gospođom više nisam imao nikakav kontakt. bounce
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepon sij 19, 2009 3:56 am

Na red je došao odgovor na pitanje: Kako imati skladan brak sa enigmatom?
Kako bi se poetično kazalo Very Happy - u bračne vode uplovio sam u septembru 1990. godine. Moja supruga je, naravno, znala u šta se upušta i koja su moja interesovanja.
Jeste joj bilo malo neobična ova moja zaluđenost enigmatikom, ali i pored te moje OZBILJNE MANE Very Happy ipak je kazala to sudbonosno DA cheers .
Moj prvi dobar potez u braku bio je izbor mesta za bračno putovanje. Naime, kao novopečeni supružnici išli smo na Susrete enigmata Jugoslavije koji su se te godine održavali u Puli.
Vrijeme je pokazalo da je to dobar recept za skladan brak. Kada je moja žena upoznala ostale kolege koji su došli od Vardara pa do Triglava, sama je zaključila da je dobro prošla. Mogla je naletiti i na JOŠ LUĐEG, JOŠ ZAGRIŽENIJEG, JOŠ MOKROM ČARAPOM OPALJENIJEG...
Nije izvukla glavnu premiju, ali...
Ovako je bilo - Uh, dobro je(misli ona). Šuti i trpi Very Happy .
Čak se i zainteresovala za enigmatiku pa je sastavila (i objavila) 50 osmosmjerki.
I sad povremeno gunđa na svoju (jedinu) suparnicu - enigmatiku, ali, izgleda, da se pomirila sa sudbinom da bitku sa njom neće dobiti, a da sam ja mator za prevaspitavanje.
U sledećem nastavku još jedna porodičnoenigmatska priča.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepon sij 19, 2009 4:39 am

Na Četvrtoj enigmatskoj koloniji u Somboru 1995. godine učestvovali su (kako se može vidjeti iz arhive kolonije) i Milijana, Miloš i Slavko Bovan.
Miloš je tada imao 3 godine i 7 mjeseci, dovoljno da bude učesnik kolonije a dovoljno i da maltretira sve "koloniste". Uh, kad se sada sjetim, i danas se stresem. Kakav je bio zlikovac!!!!
Do Sombora smo putovali s Đurom Kneževićem. U odlasku Miloš je bio prilično dobar, na početku kolonije se moga trpiti a onda je sve izmaklo kontroli.
Na koloniji je bila prisutna i jedna koleginica, prijatnog izgleda i duge kose. Ali, na tatinu Very Happy žalost, sin je bio alargičan na nju. Čim se ona pojavi u prostoriji Miloš se baci u vrisku. AAAAAAAAAAAAAAAAAAA, Ona me gleda, AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! affraid
Brižni roditelji su mu tepali, mazili ga, pazili ga, govorili da je to baš lepa teta koja voli djecu,... ali džaba. Ne popušta i onda je počeo da ponavlja HOĆU KUĆI, HOĆU KUĆI!
Svi su se o jadu zabavili. Te nemoj, te hoćeš li čokoladu, te hoćeš li batine, te ovo te ono, ali ništa...
I onda sam se ja, iznerviran, otkrio da Miloš, u stvari hoće da da aktivan doprinos koloniji i kao sastavljač. On je, u stvari, sastavio palindrom IĆU KUĆI, a mi ga nismo samo shvatali (jer je mali).
To otkriće je izgladilo stvar. Palindrom je registrovan pa će nekada kada se bude tražio najmlađi enigmata, vjerovatno, tom titulom podičiti mlađani Miloš.
I kolonisti ga pamte (Ne čudim se zašto). Nema susreta enigmata a da me ne pitaju za zdravlje mog starijeg sina.
E on i enigmatika? Povremeno znaju on i njegov mlađi brat da se poigraju enigmatikom. Prije nekoliko dana bila mi je sumnjiva tišina koja je prosto "odzvanjala" iz njihove sobe (što je odmah sumnjivo), pa sam izvršio kontrolu. Tamo zateknem čudo - sastavljaju osmosmjerku na temu fudbalski timovi. Osmosmerka je sasvim korektna iako im ja dajem samo osnovna uputstva, i nikad im ne govorim da bi bilo dobro da krenu očevim stopama. Vide i djeca da to nije za ljude Smile


Zadnja promjena: ero; uto kol 25, 2009 1:00 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Nikola Živanović
good
good



Broj postova : 25
Registration date : 28.11.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimeuto sij 20, 2009 1:22 am

I moja supruga se odlično snalazi u enigmatici. Nedavno nam se pokvario DVD plejer kupljen za jeftine pare i neko vreme nije mogla da uživa u svojoj omiljenoj muzici, niti da gleda filmove. Stalno me je gnjavila da probam da ga rastavim i vidim šta mu je, iako zna da nisam stručnjak za elektroniku. Jednom prilikom dok sam rešavao neki sudoku, njoj je baš dozlogrdilo pa mi onako s leđa: IDI VIDI DI-VI-DI!!! Mad U prvom trenutku ne spazih da je izrekla odličan palindrom, ali sinulo mi je kasnije.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimesri sij 21, 2009 2:48 am

Nikola Živanović je napisao/la:
I moja supruga se odlično snalazi u enigmatici. Nedavno nam se pokvario DVD plejer kupljen za jeftine pare i neko vreme nije mogla da uživa u svojoj omiljenoj muzici, niti da gleda filmove. Stalno me je gnjavila da probam da ga rastavim i vidim šta mu je, iako zna da nisam stručnjak za elektroniku. Jednom prilikom dok sam rešavao neki sudoku, njoj je baš dozlogrdilo pa mi onako s leđa: IDI VIDI DI-VI-DI!!! Mad U prvom trenutku ne spazih da je izrekla odličan palindrom, ali sinulo mi je kasnije.

Za ovo postoje samo dva racionalna objašnjenja:
Ili (1)je enigmatika opasna zaraza (da ne kažem zarazna bolest) pa mi inficirani lako zarazimo sve osobe s kojima dođemo u kontakt, ili (2)smo mi inficirani toliki inficirani da u svemu vidimo enigmatiku i tamo gdje je nema.
Ja tipujem na ovu prvu varijantu!!!!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimečet sij 22, 2009 3:46 am

Sada jedna anegdota iz daleke prošlosti.
U moje vrijeme (čuj u moje vreijeme! Very Happy ) većina enigmata je počinjala u "Čvoru". U mnogo čemu sam izuzetak, pa i u tome. Ja sam počeo u "Vjesnikovom kvizu" i to prvo tako što sam učestvovao na nekom takmičenju u sastavljaju tekstova karikatura od zadatih slova. Imao sam prilično uspjeha (osvajao sam nekoliko puta nagrade), a pošto sam već i ranije pomalo sastavljao u "Kviz" sam poslao svoje prve GENIJALNE (mislim ja u to vrijeme genijalne) zagonetke.
Prolazi vrijeme a mojih genijalnosti nema, ali ja, ipak, redovno kupujem list zbog rješavačkih sklonost i sl.
Tako, jednog lijepog 28. avgusta 1981. godine listam "Kviz", dva - tri puta od početka do kraja i od kraja do početka, i zapazim na jednom rebusi putokaze na kojima piše BUNA i MOSTAR. Hitro bacim pogled na potpis, a tamo moje ime.
JUPIIIIIIIII! cheers
Ali, avaj Sad , nema nikoga da mu se pohvalim. Vrtim se lijevo desno, oko kuće, ispred kuće, u komšiluku, kao zainat nikoga bounce .
Srećom naiđe jedan moj rođak. Kad sam ga ščapao nisam ga puštao pola sata. Pokazujem, busam se u prsa, veselim se...
Da ne naiđe on ne znam kako bih preživio toliko uzbuđenje.
Honorar?
Kome treba honorar!!!!!
Ehej, ime u novinama među onim veličinama! Very Happy

A kada je stigao honorar, za uspomenu sam od honorara kupio knjigu "Stranac" (Alber Kami). Dakle, honorar za rebus nije bio uopšte loš. Uzgred rečeno, taj "trofej" (knjiga) mi je uništena u proteklom prekrajanju istorije i geografije ovog napaćenog prostora Srednje Evrope.
A sadašnji početnici prvo pitaju za honorar pa onda razmišljaju da li će da počinju (i stoga i ne počinju.)
[Vrh] Go down
bubi




Broj postova : 17
Registration date : 16.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimečet sij 22, 2009 5:16 am

Prvo, Ero, pa nije to tako "strašna" prošlost!? - bijaše to tek nedavno! Šalim se, i ja sam sudjelovao na tim takmičenjima i jednom osvojio prvo mjesto (mislim da su glasali čitatelji Kviza od ponuđenih tzv. premetaljki). Takozvanih zato jer je, koliko se sjećam, bilo dozvoljeno određeni broj slova ispustiti, a određeni broj dodati.
Uglavnom, na karikatur je suprug zavaljen u dnevnoj sobi u naslonjaču s neizbježnim novinama u rukama, a supruga u kuhinji i ispred nje brdo neopranog posuđa koje čeka na pranje. Suprug veli ženi : A ZAŠTO SADA NE POZOVEŠ MAMU? Eto, to se ljudima najviše svidjelo i ja osvojio prvo mjesto.
Bubi.
[Vrh] Go down
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimečet sij 22, 2009 9:33 am

Ja sam imala običaj ( a i sad imam) smišljati tekst karikaturama na kojima je pisalo BEZ RIJEČI, kako bih od njih mogla napraviti krizaljku i biti sigurna da niko do kolega neće poslati isti tekst. Kasnije je to smišljanje ili prekrajanje tekstova postala praksa svih enigmata, doduše možda je to neko praktikovao i prije ali ja o tome ne znam. Ali to i nije poenta, nego se sjetih jednog svog teksta. Na karirkaturi u krevetu leži šmokljan sa svojom zgodnom suprugom, a na vrata upada mišićavi lopov i ona oduševljena vidjenim, kaže svom suprugu: DRAGI USTANI MOŽDA PROVALNIK IMA NAMJERU DA ME SILUJE.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2009 1:08 am

viola je napisao/la:
Ja sam imala običaj ( a i sad imam) smišljati tekst karikaturama na kojima je pisalo BEZ RIJEČI, kako bih od njih mogla napraviti krizaljku i biti sigurna da niko do kolega neće poslati isti tekst. Kasnije je to smišljanje ili prekrajanje tekstova postala praksa svih enigmata, doduše možda je to neko praktikovao i prije ali ja o tome ne znam. Ali to i nije poenta, nego se sjetih jednog svog teksta. Na karirkaturi u krevetu leži šmokljan sa svojom zgodnom suprugom, a na vrata upada mišićavi lopov i ona oduševljena vidjenim, kaže svom suprugu: DRAGI USTANI MOŽDA PROVALNIK IMA NAMJERU DA ME SILUJE.

Hm. Ovo (tekst karikature)već nije za enigmatsku vec za frojdovsku (psiho)analizu. Very Happy . Podsvjest je čudo!!!! cheers
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2009 1:09 am

ero je napisao/la:
viola je napisao/la:
Ja sam imala običaj ( a i sad imam) smišljati tekst karikaturama na kojima je pisalo BEZ RIJEČI, kako bih od njih mogla napraviti krizaljku i biti sigurna da niko do kolega neće poslati isti tekst. Kasnije je to smišljanje ili prekrajanje tekstova postala praksa svih enigmata, doduše možda je to neko praktikovao i prije ali ja o tome ne znam. Ali to i nije poenta, nego se sjetih jednog svog teksta. Na karirkaturi u krevetu leži šmokljan sa svojom zgodnom suprugom, a na vrata upada mišićavi lopov i ona oduševljena vidjenim, kaže svom suprugu: DRAGI USTANI MOŽDA PROVALNIK IMA NAMJERU DA ME SILUJE.

Hm. Ovo (tekst karikature) nije za enigmatsku vec za frojdovsku (psiho)analizu. Very Happy . Podsvjest je čudo!!!! cheers
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2009 1:11 am

Uz gornji tekst zaboravih dodati ha-ha komentar.
A kad sam već u kancelariji, da dopišem da sam zadovoljan što se kolege aktiviraju i svoje anegdote polako počinju da dijele sa svima.
[Vrh] Go down
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 23, 2009 3:05 pm

ero je napisao/la:
viola je napisao/la:
Ja sam imala običaj ( a i sad imam) smišljati tekst karikaturama na kojima je pisalo BEZ RIJEČI, kako bih od njih mogla napraviti krizaljku i biti sigurna da niko do kolega neće poslati isti tekst. Kasnije je to smišljanje ili prekrajanje tekstova postala praksa svih enigmata, doduše možda je to neko praktikovao i prije ali ja o tome ne znam. Ali to i nije poenta, nego se sjetih jednog svog teksta. Na karirkaturi u krevetu leži šmokljan sa svojom zgodnom suprugom, a na vrata upada mišićavi lopov i ona oduševljena vidjenim, kaže svom suprugu: DRAGI USTANI MOŽDA PROVALNIK IMA NAMJERU DA ME SILUJE.

Hm. Ovo (tekst karikature)već nije za enigmatsku vec za frojdovsku (psiho)analizu. Very Happy . Podsvjest je čudo!!!! cheers


E, ti frojdovsko EROtski psihoanalizatoru, nisi ni izdaleka u pravu. Ja ni u podsvijesti to ne bih rekla svojoj jacoj polovini, jer mi odavno Sleep u odvojenim sobama . jocolor
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepon sij 26, 2009 4:26 am

viola je napisao/la:
ero je napisao/la:
viola je napisao/la:
Ja sam imala običaj ( a i sad imam) smišljati tekst karikaturama na kojima je pisalo BEZ RIJEČI, kako bih od njih mogla napraviti krizaljku i biti sigurna da niko do kolega neće poslati isti tekst. Kasnije je to smišljanje ili prekrajanje tekstova postala praksa svih enigmata, doduše možda je to neko praktikovao i prije ali ja o tome ne znam. Ali to i nije poenta, nego se sjetih jednog svog teksta. Na karirkaturi u krevetu leži šmokljan sa svojom zgodnom suprugom, a na vrata upada mišićavi lopov i ona oduševljena vidjenim, kaže svom suprugu: DRAGI USTANI MOŽDA PROVALNIK IMA NAMJERU DA ME SILUJE.

Hm. Ovo (tekst karikature)već nije za enigmatsku vec za frojdovsku (psiho)analizu. Very Happy . Podsvjest je čudo!!!! cheers


E, ti frojdovsko EROtski psihoanalizatoru, nisi ni izdaleka u pravu. Ja ni u podsvijesti to ne bih rekla svojoj jacoj polovini, jer mi odavno Sleep u odvojenim sobama . jocolor


Je li to još jedan recept za skladan brak sa enigmatom- enigmatkinjom? (vidi nekoliko tekstova uviše!!!) Smile
[Vrh] Go down
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepon sij 26, 2009 8:14 am

ero je napisao/la:
viola je napisao/la:
ero je napisao/la:
viola je napisao/la:
Ja sam imala običaj ( a i sad imam) smišljati tekst karikaturama na kojima je pisalo BEZ RIJEČI, kako bih od njih mogla napraviti krizaljku i biti sigurna da niko do kolega neće poslati isti tekst. Kasnije je to smišljanje ili prekrajanje tekstova postala praksa svih enigmata, doduše možda je to neko praktikovao i prije ali ja o tome ne znam. Ali to i nije poenta, nego se sjetih jednog svog teksta. Na karirkaturi u krevetu leži šmokljan sa svojom zgodnom suprugom, a na vrata upada mišićavi lopov i ona oduševljena vidjenim, kaže svom suprugu: DRAGI USTANI MOŽDA PROVALNIK IMA NAMJERU DA ME SILUJE.

Hm. Ovo (tekst karikature)već nije za enigmatsku vec za frojdovsku (psiho)analizu. Very Happy . Podsvjest je čudo!!!! cheers


E, ti frojdovsko EROtski psihoanalizatoru, nisi ni izdaleka u pravu. Ja ni u podsvijesti to ne bih rekla svojoj jacoj polovini, jer mi odavno Sleep u odvojenim sobama . jocolor


Je li to još jedan recept za skladan brak sa enigmatom- enigmatkinjom? (vidi nekoliko tekstova uviše!!!) Smile


Nije ni slucajno Exclamation Mladi enigmati, nemojte se uciti na primjerima starijih kolega/ica Exclamation Skladan brak sa enigmatom/icom moze biti samo pod uslovom da je bar onaj drugi partner u braku pametan Exclamation
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimesri sij 28, 2009 4:21 am

Kao što obećah u tekstiću pod PETI FESTIVAL AUTORSKE ZAGONETKE (vidi tekst!) evo jedne dogodovštine kojoj je mjesto pod "anegdote".
Lani sam sastavljao razne zagonetke i pade mi napamet da sastavim i jednu antizagonetku na temu papuče. Stvar se otela kontroli Very Happy i na kraju sam dobio pjesmu od 40-tak stihova. Znao sam da nikakav normalan žiri neće dati bodove, ali toliko sam uživao, toliko sam se kleberio i smijao sam sebi i onome šta mi sve pada na pamet da sam morao "porodičnu sagu" podijeliti s nemim.
Nadam se da neće smetati ćirilica (baš mi se ne da da prekucavam)



Када је мог аскурђела

чукунчукунчукунбаба,

у младости својој срела,

на тог момка беше слаба,

па је, стога, пожелена

и погаче преко хлеба.



Срце му је своје дала,

а, богами, још понешто,

на луди је камен стала

свог делију доби вешто.



И убрзо, знаш шта следи-

„дође главе“ давном деди.



Мој се предак батргао,

копрцао, бацакао...

али није, јадан, знао

у шта се то упетљао.



Све почиње баш од њега,

те сад од тог нема бега.

Он их назу поодавно,

па сад следи оно главно:

Чизме за њег' нису више,

ни опанци, ни ципеле;

Историју нову пише

tа обућа бабе Јеле.



Од искона, па до сада

кућом нашом жена влада;

Мушкарци су, благо жени,

по пропису обувени.



Сад је неко ново време,

ал' су увек исте теме.

Традицију ја не газим

(баш се добро и сналазим).



Кад се мало окуражим,

ја од жене тихо тражим

да по кући, ал' без помпе,

храбро носим своје кломпе.



А сад драги сапатниче,

ако се то тебе тиче,

ти сад кажи свима нама

шта ти је то на ногама?



(папуче)
[Vrh] Go down
Ines
good
good
Ines


Female
Broj postova : 66
Age : 45
Location : Fojnica
Registration date : 23.04.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet sij 30, 2009 3:47 pm

А сад драги сапатниче,

ако се то тебе тиче,

ти сад кажи свима нама

шта ти је то на ногама?


-PAPUČICOM tepih gazim,

Sav prepadnut dobro pazim

Svoju lepšu polovinu,

I ne kvarim disciplinu!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepon vel 02, 2009 1:20 am

Jedan drugar mi je skrenuo paznju na jedan tekst koji se moze naci na internetu http://www.citymagazine.rs/blog/?p=910

Ukrštene reči
Da li ste nekad videli ukrštene reči ne engleskom? Ako jeste, primetili ste da ima mnogo više crnih polja nego naše ili neke druge. To je zato što je teže ukrstiti reči u engleskom nego u većini drugih jezika. Kao u srpskom, na primer. A na engleskom su prvo nastale, ne tako davno, početkom prošlog veka. Do nas su prve stigle tek sredinom tridesetih godina.
Ali nisam hteo da pričam o istoriji ukrštenih reči, nego da ukažem na to u kakvu se imbecilariju pretvorila ova igra. Da, to je igra, već to zvuči čudno. Naročito tzv. skandinavke. Sastavljači skandinavki, enigmate, imaju čitave priručnike za njihovo sastavljanje i to rade po automatizmu. Neko je nekad morao da počne da rešava probleme šta da radi na primer kad mu se strefi da se pojavi reč “ak”. I onda je smislio da je to drugi naziv za peršun. I tako mi danas svi znamo da se peršun zove još i ak, mada to nikad niko ne koristi, niti je čuo da neko koristi, ali svi znamo za to. A najbolje je što ak uopšte ne može da znači peršun. Veliki rečnik akademije nauka, šestotomni rečnik Matice srpske i Matice hrvatske, svi rečnici stranih reči, nedavno izašli jednotomni rečnik srpskoga jezika (Matica srpska), botanički rečnici Simonovića i Tucakova, nijedan od ovih rečnika ne beleži reč ak. Iako ima tridesetak regionalizama za peršun, aka nema ni od korova. Ne beleži zato što ne postoji nigde osim u ukrštenicama, što znači da nam rečnici ništa ne valjaju. Lepo treba pod jedno od značenja reči ak (a ima ih nekoliko, da paradoks bude veći) da stoji ak - peršun u ukrštenim rečima, naročito skandinavkama.
Ko rešava ukrštene reči (a ja to radim vrlo retko, osim ponekad u društvu da se smejemo), svakako zna i za čuveno dubrovačko ime Ore. Na stranu što ni ovo ime ne beleži literatura, pa tako nijedan spisak imena srpskog i hrvatskog govornog područja, nego što zaista nikom nikad nije palo na pamet da svojoj novorođenoj ćerci, pod uslovom da je rodi u Dubrovniku, dâ to ime, makar inspirisan križaljkom. Ne postoji nijedna Ore na ovom svetu niti je ikad postojala igde osim u ukrštenim rečima.
S druge strane, mnogi postojeći pojmovi i ljudi duguju svoju popularnost baš ukrštenim rečima. I najveći filmski neznalica koji čak ni ne zna ko je ili šta je Kurosava, zna da je se njegov poznati film zove “Ran”. Većina Srba nije čula za mnoge velike banje u Srbiji, ali zato svi znaju za popularnu banju Spa u Belgiji. Bo Derek i Me Vest su možda najpopularnije američke glumice, mada većina ljudi nema pojma ni kako izgledaju ni gde su glumile. Dođavola, zašto mi roditelji nisu dali ime Zc? Lepo bih se zvao Zc Ćosić i svi bi me znali iz ukrštenih reči (definicija: naš ugledni lingvista i književnik Ćosić).
Zamislite pojavi se lik za koga ste ranije znali samo iz ukrštenih reči! To bi bio takav autoritet da biste se upiškili u gaće. Evo, meni da neko kaže da Me Vest dolazi u Beograd, išao bih na aerodrom da je dočekam, majke mi. Naročito zato što je već skoro trideset godina mrtva. Ili zamislite neki seljak na pijaci se doseti i napiše: “Veza aka 30 dinara”… Pa ko ne bi kod njega kupovao? Ili aranžman turističke agencije za lečenje u Spa u Belgiji… Ima li tog reumatičara koji ubija dosadu rešavajući križaljke koji ne bi odvojio godišnju penziju da ode baš tamo da se leči?
No, tu nije kraj zanimljivostima iz ukrštenih reči. Kad sastavljač baš ne zna šta da stavi ako dobije neku reč od pet-šest slova za koju nema pojma šta bi mogla da znači, on posegen za geografskim atlasom, a bogami sad i spasonosnim internetom. Tako će vam se neretko desiti da vam se ukrste planinski masiv na severu Argentine i jezero na jugu Butana. No, da bi ukrštenice ipak bile rešive, enigmate pribegavaju još većem vređanju naše inteligencije definicijama tipa radna akcija (skr.), ili Ivo Andrić - dva slova.
Nemojte se iznenaditi i ako naletite na definiciju: “uzvik iznenađenja u plemenu Njo-Zu koje iz Obale Slonovače”, ili “domali prst na levoj nozi (pokr.).
Ne dozvolite im da nas vređaju i lažu! Pohapsite sastavljače skandinavki!
Postavio: Pavle Ćosić January 29th, 2009 pod Blogovi.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepet vel 06, 2009 1:18 am

Jeste li proučili gornji tekst?
I sa većinom se slažete?!
I ja, ali sve to ima jednu manu. Autor teksta je trebalo da priloži jednu SVOJU skandinavku i kaže: E OVAKO SE TO RADI!!!
Ovako je pucanj u prazno, jer nije dovoljno dobro upoznat sa materijom.
[Vrh] Go down
Ines
good
good
Ines


Female
Broj postova : 66
Age : 45
Location : Fojnica
Registration date : 23.04.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimened vel 08, 2009 4:45 pm

ero je napisao/la:

Neko je nekad morao da počne da rešava probleme šta da radi na primer kad mu se strefi da se pojavi reč “ak”. I onda je smislio da je to drugi naziv za peršun. I tako mi danas svi znamo da se peršun zove još i ak, mada to nikad niko ne koristi, niti je čuo da neko koristi, ali svi znamo za to. A najbolje je što ak uopšte ne može da znači peršun. Veliki rečnik akademije nauka, šestotomni rečnik Matice srpske i Matice hrvatske, svi rečnici stranih reči, nedavno izašli jednotomni rečnik srpskoga jezika (Matica srpska), botanički rečnici Simonovića i Tucakova, nijedan od ovih rečnika ne beleži reč ak. Iako ima tridesetak regionalizama za peršun, aka nema ni od korova. Ne beleži zato što ne postoji nigde osim u ukrštenicama, što znači da nam rečnici ništa ne valjaju. Lepo treba pod jedno od značenja reči ak (a ima ih nekoliko, da paradoks bude veći) da stoji ak - peršun u ukrštenim rečima, naročito skandinavkama.

Nije istina! Mad Koristio se ak, još kako. Kad sam išla u osnovnu školu study , redar je u uglu table uvek pisao datum i dan u nedelji. Secam se da smo iz zezanja "cetvrtak" pisali tako sto smo nacrtali razlomak i peršun kao brojilac, a 4 kao imenilac. Petak je bio broj 5 i pored njega nacrtan peršun.

Ako treba, imam 25 svedoka + uciteljicu da je tako bilo!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepon vel 09, 2009 2:27 am

Ines je napisao/la:
ero je napisao/la:

Neko je nekad morao da počne da rešava probleme šta da radi na primer kad mu se strefi da se pojavi reč “ak”. I onda je smislio da je to drugi naziv za peršun. I tako mi danas svi znamo da se peršun zove još i ak, mada to nikad niko ne koristi, niti je čuo da neko koristi, ali svi znamo za to. A najbolje je što ak uopšte ne može da znači peršun. Veliki rečnik akademije nauka, šestotomni rečnik Matice srpske i Matice hrvatske, svi rečnici stranih reči, nedavno izašli jednotomni rečnik srpskoga jezika (Matica srpska), botanički rečnici Simonovića i Tucakova, nijedan od ovih rečnika ne beleži reč ak. Iako ima tridesetak regionalizama za peršun, aka nema ni od korova. Ne beleži zato što ne postoji nigde osim u ukrštenicama, što znači da nam rečnici ništa ne valjaju. Lepo treba pod jedno od značenja reči ak (a ima ih nekoliko, da paradoks bude veći) da stoji ak - peršun u ukrštenim rečima, naročito skandinavkama.

Nije istina! Mad Koristio se ak, još kako. Kad sam išla u osnovnu školu study , redar je u uglu table uvek pisao datum i dan u nedelji. Secam se da smo iz zezanja "cetvrtak" pisali tako sto smo nacrtali razlomak i peršun kao brojilac, a 4 kao imenilac. Petak je bio broj 5 i pored njega nacrtan peršun.

Ako treba, imam 25 svedoka + uciteljicu da je tako bilo!

Uh, zaboravio sam da to napomenem. Hvala na podsjećanju. A učiteljica je bila ORE Držić? Very Happy
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimesri vel 11, 2009 1:42 am

ero je napisao/la:
Jedan drugar mi je skrenuo paznju na jedan tekst koji se moze naci na internetu http://www.citymagazine.rs/blog/?p=910

.

Na gornjoj adresi ima nekih interesantnih komentara.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimeuto vel 17, 2009 4:54 am

Enigmatsko društvo "Đorđe Natošević" iz Sombora je DALEKO najuspješniji enigmatski klub u Srbiji, kada je reč o takmičenjima. Ni u organizaciji manifestacija se ne zaostaje, ali tu glavne zasluge pripadaju predsedniku Željku Dimnoviću i to niko ne osporava.
"Problem" se pojavio u vrednovanju uspjeha takmičara. U klubu je tim snova koji pobjeđuje sve redom, pa je tako smo tako na posljednjim Susretima enigmata Srbije osvojili skoro sve što se moglo osvojiti. Najveća snaga ekipe je to što imamo 6-7 mnogo jakih takmičara, pa tako kada bismo se pojavili u punom sastavu, vjerovatno bismo osvojili i prvo i drugo mjesto. Ovako osvajamo SAMO Very Happy prvo. Ali ko je najuspešniji na takmičenjima (azbučnim redom): Bovan, Dimović, Živanović, Milin, Radisavljević, Rančić ili Tepšić, pitanje je sad!!!
Ako hoćete moje mišljenje, pitanje je prilično besmisleno jer smo svi u datim okolnostima društvu donosili maksimum.
Ali, čisto radi zabave, povela se "polemika" da li je neko Majkl Džordan Question
Nemam ambiciju da budem ono što je Veliki Majkl Čikago Bulsima, ali sam (isprovociran duhovitom ali pogrešnom izjavom kolege) pogledao u moju vitrinu sa medaljama.
Na takmičenjima u organizaciji Enigmatskog saveza Srbije imam 7 zlatnih, 7 srebrnih i 2 bronzane medalje. Valja napomenuti da je to osvojeno u Nišu, Bajinoj Bašti, Loznici i Somboru, a ranije, sam isto tako, osvajao neka prva, druga i treća mjesta, ali nije bilo medalja. Sve to sam osvojio kao član Somborskog kluba.
Prilično sam siguran (99,999999999999999%) sam siguran da niko u Srbiji nema više medalja od mene sa takmičenja u organizaciji ESS. Ako ipak postoji taj 0,00000000000000001 % volio bih da mi se javi da ne živim u zabludi.
Naravno, ovdje treba napomenuti neke stvari.
Prvo, ja sam za klub nastupao na SVIM susretima pa sam imao više šanse za medalje od ostalih. Stoga se vraćam na početak, Somborci imaju strašnu EKIPU, a pojedinačan doprinos nije mnogo važan. Važno je da smo kao ekipa najbolji!
Ovo prebrojavanje medalja je samo iznošenje činjenica.
(O medaljama sa drugih enigmatskih takmičenja neki drugi put, kad opet dobijem napad želje da se hvalim po stare dane) Very Happy
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimeuto vel 17, 2009 1:14 pm

Kolegina izjava, data u njegovom prepoznatljivom stilu (bez lažne skromnosti), bila je potpuno tačna. Naime, kad se kaže da je neko Majkl Džordan, ne misli se da je on najtrofejniji (jer od Džordana ima i trofejnijih košarkaša u NBA), nego da je najbolji i najznačajniji u svojoj profesiji. Svako ko je iole objektivan, bez obzira da li me voli ili ne, priznaće da sam ja u domaćoj enigmatici isto što i Džordan za NBA.

Kad me već teraš da obrazlažem, spomenuću da sam zauzeo osmo mesto na nezvaničnom prvenstvu sveta za anagramiste, a sa istog takmičenja imam 21 nagradu (od toga 10 prvih mesta), uključujući i jedan Gran Pri. Imam srebrnu medalju sa Svetskog prvenstva za zagonetače (pop-rok kviz), šampion sam izuzetno cenjenog kviza Brojke i slova, te vicešampion kvizova Slagalica i Mozgalica. Bio sam tri godine selektor i kapiten reprezentacije Srbije u rešavanju logičkih problema, a jedanput sam na svetskom prvenstvu nastupio i kao takmičar.

Sa četiri titule šampiona Srbije u anagramiranju, dva anagrama godine, pedesetak pobeda na glasanjima i 13 osvojenih titula anagramiste kola, postavio sam teško dostižne rekorde. Pobeđivao sam na raznim konkursima u sastavljanju anagrama, rebusa, slogovnih kvadrata, indirekata, itd. Posebno mi je drag trijumf 2005. na Memorijalu Pavle-Libran, kad sam zauzeo prvo mesto u obe konkurencije (anagram i križaljka). Na takmičenjima u organizaciji ESS-a držim rekord sa 3 zlata i 3 srebra u Loznici 2007, a malo je falilo da tada osvojim i sedmu medalju, jer u toj preostaloj disciplini bio sam četvrti. Imam još dva zlata iz Niša 2005, a sa ranijih takmičenja (na kojima sam vrlo retko nastupao) titulu šampiona Srbije u rešavanju zagonetaka, te dve vicešampionske titule (sastavljanje anagrama i zagonetaka). Imam još srebrnu i bronzanu medalju sa prvenstva Srbije u kvizovci. Moja kolekcija trofeja bila bi još bogatija da nisam često organizator enigmatskih takmičenja, te zbog toga sprečen da nastupim.

Kad se ima u vidu moj značaj u srpskoj enigmatici, mora se reći da sam organizovao skoro bez ičije pomoći devet Memorijala Tomislava Munišića, te sedam šampionata Srbije u sastavljanju anagrama (40 redovnih kola i 7 izbora za Gran Pri). Tu je još i nekoliko šampionata Srbije u kvizovci, u rešavanju logičkih problema, u rešavanju sudokua, koje sam organizovao u okviru Saveza zagonetača Srbije. Na ovu asocijaciju, čiji sam osnivač i prvi predsednik, posebno sam ponosan, jer učinila je mnoge istorijske stvari za srpsku enigmatiku, i okuplja mlade, talentovane i čestite ljude.

Imajući u vidu sve ove činjenice, jasno je da sam najznačajniji enigmata svih vremena u Srbiji. Zaboravio sam reći da se u arhivama dva vodeća svetska sajta za anagramiste nalazi preko 600 mojih anagrama, da su o meni izašli tekstovi u španskoj "Marki" i poljskoj "Rozrywki", da je moje radove objavljivao i vodeći časopis iz SAD, a već 10 godina sam redovni saradnik najbolje enigmatske revije u Hrvatskoj. Znaju ljudi da prepoznaju kvalitet.

Sve to, međutim, nije ništa značilo jednom zlonamerniku, koji je u glasniku Enigmatskog saveza Srbije objavio članak u kome nabraja istaknute članove ED "Đorđe Natošević", a ne spominje mene. Kad se napravi takav propust, sasvim je logična moja usporedba da je to isto kao kad bi nabrajali košarkaše Čikago Bulsa, a ne bi spomenuli Džordana. Tvoji uspesi Slavko, takođe su za divljenje, međutim ti možeš da budeš samo Medžik Džonson, a Džordan, to sam ja. Laughing
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimesri vel 18, 2009 1:12 am

Quizmaster je napisao/la:
Kolegina izjava, data u njegovom prepoznatljivom stilu (bez lažne skromnosti), bila je potpuno tačna. Naime, kad se kaže da je neko Majkl Džordan, ne misli se da je on najtrofejniji (jer od Džordana ima i trofejnijih košarkaša u NBA), nego da je najbolji i najznačajniji u svojoj profesiji. Svako ko je iole objektivan, bez obzira da li me voli ili ne, priznaće da sam ja u domaćoj enigmatici isto što i Džordan za NBA.

Kad me već teraš da obrazlažem, spomenuću da sam zauzeo osmo mesto na nezvaničnom prvenstvu sveta za anagramiste, a sa istog takmičenja imam 21 nagradu (od toga 10 prvih mesta), uključujući i jedan Gran Pri. Imam srebrnu medalju sa Svetskog prvenstva za zagonetače (pop-rok kviz), šampion sam izuzetno cenjenog kviza Brojke i slova, te vicešampion kvizova Slagalica i Mozgalica. Bio sam tri godine selektor i kapiten reprezentacije Srbije u rešavanju logičkih problema, a jedanput sam na svetskom prvenstvu nastupio i kao takmičar.

Sa četiri titule šampiona Srbije u anagramiranju, dva anagrama godine, pedesetak pobeda na glasanjima i 13 osvojenih titula anagramiste kola, postavio sam teško dostižne rekorde. Pobeđivao sam na raznim konkursima u sastavljanju anagrama, rebusa, slogovnih kvadrata, indirekata, itd. Posebno mi je drag trijumf 2005. na Memorijalu Pavle-Libran, kad sam zauzeo prvo mesto u obe konkurencije (anagram i križaljka). Na takmičenjima u organizaciji ESS-a držim rekord sa 3 zlata i 3 srebra u Loznici 2007, a malo je falilo da tada osvojim i sedmu medalju, jer u toj preostaloj disciplini bio sam četvrti. Imam još dva zlata iz Niša 2005, a sa ranijih takmičenja (na kojima sam vrlo retko nastupao) titulu šampiona Srbije u rešavanju zagonetaka, te dve vicešampionske titule (sastavljanje anagrama i zagonetaka). Imam još srebrnu i bronzanu medalju sa prvenstva Srbije u kvizovci. Moja kolekcija trofeja bila bi još bogatija da nisam često organizator enigmatskih takmičenja, te zbog toga sprečen da nastupim.

Kad se ima u vidu moj značaj u srpskoj enigmatici, mora se reći da sam organizovao skoro bez ičije pomoći devet Memorijala Tomislava Munišića, te sedam šampionata Srbije u sastavljanju anagrama (40 redovnih kola i 7 izbora za Gran Pri). Tu je još i nekoliko šampionata Srbije u kvizovci, u rešavanju logičkih problema, u rešavanju sudokua, koje sam organizovao u okviru Saveza zagonetača Srbije. Na ovu asocijaciju, čiji sam osnivač i prvi predsednik, posebno sam ponosan, jer učinila je mnoge istorijske stvari za srpsku enigmatiku, i okuplja mlade, talentovane i čestite ljude.

Imajući u vidu sve ove činjenice, jasno je da sam najznačajniji enigmata svih vremena u Srbiji. Zaboravio sam reći da se u arhivama dva vodeća svetska sajta za anagramiste nalazi preko 600 mojih anagrama, da su o meni izašli tekstovi u španskoj "Marki" i poljskoj "Rozrywki", da je moje radove objavljivao i vodeći časopis iz SAD, a već 10 godina sam redovni saradnik najbolje enigmatske revije u Hrvatskoj. Znaju ljudi da prepoznaju kvalitet.

Sve to, međutim, nije ništa značilo jednom zlonamerniku, koji je u glasniku Enigmatskog saveza Srbije objavio članak u kome nabraja istaknute članove ED "Đorđe Natošević", a ne spominje mene. Kad se napravi takav propust, sasvim je logična moja usporedba da je to isto kao kad bi nabrajali košarkaše Čikago Bulsa, a ne bi spomenuli Džordana. Tvoji uspesi Slavko, takođe su za divljenje, međutim ti možeš da budeš samo Medžik Džonson, a Džordan, to sam ja. Laughing

Potvrdjujem da je sve tacno, osim zadnje recenice. Necu da budem Medzik Džonson. Hoću da budem Vlade Divac. Vlade, majstoreeeee Very Happy
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitimepon vel 23, 2009 2:16 am

U Kikindi je prije 10-15 godina, u glinokopu fabrike "Toza Marković", iskopan skelet mamuta, koji je sada glavna turisticka atrakcija u muzeju. Kikindsku mamut (ili Kika kako je nadimak ove mamutice) je zainteresovao stručnjake i iz cijele Evrope pa je bilo nekih donacija kako bi se napravila replika skeleta.
U cilju promocije Kikindskog mamuta organizuje se i "Mamut fest" To mi je podstakoo da razmišljam i o mamutskoj ukrštenici. Zamislio sam to kao konkurs za enigmate iz regiona i šire. Enigmati bi sastavljali (na svom jeziku) ukrštenicu, križaljku (SKANDINAVKU) u kojoj bi bilo upisano MAMUT lijevo sa urezom u opisno polje i KIKINDSKI desno. Tako bi se ukrštenice mogle da se povežu u jednu veliku MAMUTSKU UKRŠTENICU povezane preko pojmova KIKINDSKI MAMUT.
Ideja će se realizovati, ali trebaće vremena jer namjeravam da to bude urađeno kako treba.
Autori najboljih ukrštenica bi bili gosti Kikinde a bilo bi i drugih nagrada.
Sada čekam povoljan trenutak pa da zainteresujem i čelnike opštine (Muzej pokazuje veliko interesovanje).
Prvi nagovještaji mi govore da ova akcija neće biti realizovana ove godine, ali nikad se ne zna. Da ja vas na vrijeme obavijestim, a kada bude sve spremno (i zatvorena finansijska konstrukcija Very Happy ) bićete obavješteni.
Očekujem veći broj učesnika, ali o tom po tom.
Držite mi palčeve!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Enigmatske anegdote - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Enigmatske anegdote
[Vrh] 
Stranica 2 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» 1. ZEZ (Zoranove enigmatske zavrzlame), 19. i 20. jun 2009.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatski pojmovnik-
Forum(o)Bir: