Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Enigmatske anegdote

Go down 
+6
bubi
Nikola Živanović
Ines
viola
La gradic
ero
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Autor/icaPoruka
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimesri lis 14, 2009 11:17 am

Da l' da nastavim sa izvještajem i pređem na subotu?
Treba li malo da skraćujem izvještaje ili ste zadovoljni što pričam od Kulina-bana? Nemam nikakvih povratnih informacija pa sam u nedoumici!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepet lis 16, 2009 12:25 am

Dobro, pošto vidim da nema interesovanja, završavam izvještaj ukratko. U subotu su se održala najznačajnija takmičenja i izleti. Sve je bilo dobro. U nedelju je još bilo takmičenja, ali tu su kod žiriranja nastali mali problemi, ali na kraju je sve bilo kako treba. Podjelom medalja završeni su deveti, a deseti susreti su zakazani ya 2010. u Kragujevcu.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepet lis 23, 2009 7:15 am

Juče sam bio u Beogradu i tu sam se susreo sa Adnanom Spahićem iz Tuzle koga nisam vidio 17 godina, Ljubišom Banovićem iz Beograda koga povremeno viđam i mojim zemljakom Miloradom Živanovićem koga viđam čeće nego što je preporučivo Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_biggrin .
O susretu i druženju u "Zlatnom burencetu" biće jedna enigmatska anegdota, ali sad imam nekih obaveza. Podsjetite me kasnije da sam obećao anegdodu.
PS. Sastavljate li naslovne anagrame?
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepet lis 23, 2009 3:07 pm

Dakle, evo skraćene verzije enigmatske anegdote.
Juče smo Adnan i ja 2-3 sata rješavali enigmu koja se zove "Kako se sastati u velikom gradu, u kojem jedan (ja) zna kako-tako da se snađe, a drugi ne zna nikako, a uz to vozi automobil kroz velegradsku gužvu. Enigmatske anegdote - Page 7 Kopfschuettel
Nismo se sreli 17 godina Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_bounce , ali kontaktiramo sms porukama, mailovima i preku foruma (kao što je ovaj). prije nekih mjesec dana Adnan mi je najavio da iz Tuzle ima namjeru da dodje u Pančevo, pa me upitao ima li kakve šanse da se vidimo. Ja sam mu ponudio da dodje na dan-dva u Kikindu, ali pošto on nije imao vremena (Žena mu ima neke poslovne aranžmane u Pančevu Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_study ) onda je kao najbolja varijanta bilo da se nađemo u Beogradu. Tako smo se i dogovorili, ali se onda pojavio problem jer on ne poznaje Beograd (a, ruku na srce, čini mi se da se u njemu ni Beograđani ne snalaze najbolje). Onda se javila spasonosna ideja. Ja stižem u Beograd autobusom iz Kikinde i izlazim na prvoj stanici (na ulazu u grad, kod takozvanog Pančevačkog mosta) kuda on MORA DA PROĐE jer je to jedini ulaz u BG iz Banata. Sastanak je zakazan za 12.30 i onda bih ja upućivao kuda dalje da se ide. Ja sam i čekao, ali njega nema. U 13 mi javlja da je još u Pančevu jer je imao gumidefekt Enigmatske anegdote - Page 7 Affraid . Dobro, kažem ja, ti kreni a ja odoh do Novog Beograda na brzinu da uredim neke svoje poslove i ti me zovi kad stigneš.
E tu kreće zavrzlama. Gužva na ulicama. 14.30 a ja još u Novom Beogradu a Adnan mi javlja da je na Pančevačkom mostu. Ja ga uputim da ide do hotela "Moskva" koji je u stogom centru a ja ću doći taksijem (daleko sam nekih 10 km). Stignem na ugovoreno mjesto (restoran "Zlatno burence" gdje me čeka Milorad Živanić, i onda zajedno čekamo Adnana, jer računamo tu je negdje traži mjesto za parking). Ček, ček, ček...nema ga. Znamo da je problem naći mjesto za parkiranje, ali baš se odužilo. Koristim sredstvo komunikacije:
- Alo, đe si?
- Evo me na Dedinju?
- Šta ćeš tamo, jadan ne bio? Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_question
- Zalut'o, pokvarila se navigacija? Koliko sam daleko od vas?
- Bliže ti je da ideš u Tuzlu, nego da se vraćaš! Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_biggrin
- Ajd' ne z...baji, kako da se vratim.
- Zaustavi i pitaj da dodješ do Moskve, do Terazija, to ti je isto i kad budeš blizu javi. Trebaće ti 20-tak minuta.
Čekamo pola sata i ništa. Zvoni telefon
- Prolazim kraj neke česme!
- Zaustavi. Tu si!!! Ne miči! (vičem u slušaliciu i istrčajem iz restorana nadajući se da ću ga vidjeti). Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_cheers
- Kasno, upao sam u kolonu i idem dalje, evo me kraj spomenika. Neko na konju. Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_sad
- Stani tu!!! Ja dolazim i do konja i do konjanika (a počinje neka kišica)
- Dobro, parkiraću se na prvo slobodno mjesto i dolazim do konja (nadam se da nije mislio na mene već na spomenik Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_biggrin )
- Trčim na Trg Republike (500 m daleko) i čekam. Nema ga, nema, nema, nema. Zovem. Ne javlja se. Zovem (naravno telefonom) Ne javlja se, a prolaze neke poznate face, političari, glumci, sportisti, pisci jer je u toku neka akcija dobrovoljnog davanja krvi.
Prošlo je 20 minuta.
- Alo, evo me ispred hotela "Beograd".
- Odakle te sad tamo?
- Našao parking. Eto me pješke do spomenika.
- Ma, jok. Ti si sad napravio krug. Moskva je tačno na pola puta između mene i tebe. Ti kreni uzbrdo Balkanskom, a ja ću po ravnici do Moskve i tu ćemo se sresti.
Dolazim pred Moskvu, a njega nema.
- Alo, đe si?
- Vidim ulaz u Moskvu!
- Jel' u Rusiji ili u Beogradu. Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_biggrin
- Evo me pred hotelom.
- I ja sam pred hotelom.
- Ne vidim te
- Ne vidim ni ja tebe.
- Evo me na ulazu.
- Evo i mene na ulazu.
- Ima dva ulaza. Odoh ja do Terazijske česme, hvatiću se za česmu i ne mičem do ti ne dožeš.
I konačno se nađosmo. Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_cheers
Odmah smo se dogovorili da sledeći susret zakažemo u nekom manje komplikovanom gradu, npr Njujorku ili Kikindi.
(Sve u svemu naše sastajanje je trajalo oko 3 sata, ali ko nije tražio parking u Beogradu neće nas shvatiti).
A kad smo se sastali, onda je bilo sve po propisu. Za kratko vrijeme smo evocirali uspomene, malo smo se družili uz meze i piće. Pridružio nam se i Ljubiša Banović. Bilo je baš prijatno, pa smo zaboravili enigmatiku sa početka priče. Jedino smo se pitali, šta bismo bez mobilnih telefona. Zamislite da smo imali golubove pismonoše. I sad bismo se tražili.
(Ovo je kraća verzija. Davno su mi kazali da bih ja mogao samo da pišem ruske romane, da znam ruski ili da snimam LP ploče, da znam da pjevam. Sve od Kulina bana pa do današnjih dana. Kome je dosadno neka otkaže pretplatu)
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimesub lis 24, 2009 11:48 am

Svojevremeno je Vojin Krsmanović, vjerovatno popunjavajući rupu na jednoj os stranica lista koji je izdavao ("Zagonetka"), objavio jedan moj anagram srednjeg kvaliteta. Potpisao ga je pseudonimom koji je sam skovao Slabo (SLAvko BOvan). Moj drug Milan Milin je na margini ispod anagrama dopisao "Zaista slabo!". Ja sam se morao složiti, slatko sam se nasmijao i stavio potpis ispod opaske na margini.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimesub stu 07, 2009 1:59 pm

Ili me osjećaj vara, ili se ovaj forum ponovo malo uspavao. Izgleda da će tu trebati jedno prodrmavanje!!! Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_biggrin
(Nije valjda da mene čekate da prodrmavam??)
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimened stu 08, 2009 2:11 am

Nikola Živanović iz Sombora (jedan od 46 članova ovog foruma) postigao je još jedan veliki uspjeh. Na 18. svjetskom prvenstvu u rješavanju logičkih problema, održanom u Turskoj osvojio je šesto mjesto. Čestitam!!. Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_cheers
Više informacija možete na Nikolinom blogu (Blog logičara Srbije)
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepon stu 30, 2009 3:10 pm

Na blogu http://enigmoteka.blogspot.com/ opasno se zakuhava. Iz pouzdanih izvora saznajem da za nekoliko minuta slijedi na tom blogu jedan ekskluzivan post Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_biggrin
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepet pro 04, 2009 8:21 am

http://licnost.kikinda.co.rs/index.php

Moram priznati da sam se iznenadio kada sam i sebe našao na listi 55 Kikinđana koji su kandidati za ličnost godine. Tu su sadašnji i bivši gradonačelnik, lideri najvažnijih stranaka, najvažniji privrednici (ovi nabrojani čine 90 % spiska) a ostalo su književnici, glumci, sportisti i sl. Da se ne biste čudili odakle na spisku i Putina, evo odgovora: Vladimir Putin je počasni građanin Kikinde.
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepet pro 04, 2009 2:48 pm

Čestitke! Very Happy
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepet pro 04, 2009 4:19 pm

Naravno, kao i svaki pravi Srbin glasao sam za Vladimira Putina! Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_jokercolor
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimesub pro 05, 2009 1:00 pm

Maloprije sam zavirio na onaj IZBOR u Kikindi i vidim da sam trenutno sedmi. Zaključujem da enigmati smsaju. Enigmati jer nema ko drugi. Moj sin kaže da će glasati za Branku (a tata ga razumije). Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_biggrin
[Vrh] Go down
mujcinovic




Broj postova : 1
Registration date : 11.01.2010

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepon sij 11, 2010 3:25 pm

Pravio sam križaljke-ukrštenice / ja sam ih zvao slovopletke/ za lokalne novine /Lukavac,Bosna/ a to sam radio tako što sam ispod slike osobe upisivao i anagram od imena i prezimena.Naravno u prvom broju novina išla je slika predsjednika opštine, zvao se je DŽEVAD MUJKIĆ/još je aktuelan/ a ja sam ga premetnuo u DAJDŽIĆEV KUM ali je križaljka izašla bez anagrama.Valjda im je smrdilo na nepotizam.Slijedeće su izlazile bez problema: Selma Bajrami - SELAMI BAJRAM ; Nerka Hodžić - HODŽINA KĆER ; Ibrahim Jukan BAMIJIN KUHAR / Jukan osim što je pjevač ima i prehrambenu firmu/ i jedna lokalna a i bosanska ljepotica Sanja Tunjić, nastupala na izboru za mis svijeta u kineskom gradu koji se zvao - Sanja! Anagram za nju je bio
: IĆ NJU SANJAT.[img][/img][img][/img]
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitimepon ruj 20, 2010 7:00 am

Odavno nisam ovdje ništa pisao, a vidim da ima podosta čitača (još malo pa 3000)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Enigmatske anegdote - Page 7 Empty
PostajNaslov: Re: Enigmatske anegdote   Enigmatske anegdote - Page 7 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Enigmatske anegdote
[Vrh] 
Stranica 7 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» 1. ZEZ (Zoranove enigmatske zavrzlame), 19. i 20. jun 2009.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatski pojmovnik-
Forum(o)Bir: