Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Memorijal Veselina Patrnogića

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepet kol 28, 2009 6:26 am

Ja se držim toga, a i kada za DŠKZ Zagreb budem priređivao slično natjecanje, da je tri komada po autoru uvrh glave, naročito kad se radi ovako o zadanom pojmu. Time se autore tjera na selekciju, a ostane i uvijek koji za rezervu, ako jedan zbog nečega ne valja ili je već to napravljeno. Question Exclamation
P.S. U oba kola poslao sam po jedan. Hvala na raportu!
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepet kol 28, 2009 6:38 am

ero je napisao/la:

Nije ograničen broj anagrama, ali urednik STALNO apeluje na autore da sami prave selekciju. Ja sam npr. za novo kolo poslao dva (čini mi se odlična) anagrama.

Ja sam za novo kolo poslao sedamnaest (čini mi se odlična) anagrama i ne vidim razloga zbog čega ne bi svi bili proslijeđeni članovima žirija, ako ne postoji ograničenje.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepet kol 28, 2009 5:51 pm

Petar Maljek je napisao/la:

Ja sam za novo kolo poslao sedamnaest (čini mi se odlična) anagrama i ne vidim razloga zbog čega ne bi svi bili proslijeđeni članovima žirija, ako ne postoji ograničenje.

Neka praksa je da se svi takmičarski anagrami predstave na
jednoj strani. Ako bi pustili tebi 17, Miki 10, Peri 13, itd, tako
nešto bilo bi neizvodljivo. Zbog toga se autori mole da sami naprave
selekciju, jer uredništvo ne želi da iz konkurencije izbaci nešto što
se autorima sviđa. Propisana je norma, i to je čini mi se pisalo u
jednom broju, da može ići najviše pet radova po autoru.

Posebna priča je što ima ljudi kojima je izgleda jedina ambicija da im
se ime pojavi u novinama. Pošalju po petnaestak anagrama, koji su i
bukvalno za smeće, i onda očekuju da redakcija izdvoji makar jedan. Do
sad se to stvarno i radilo, pa se dešavalo da u konkurenciji budu i
neki radovi koji su ispod svakog kriterijuma, no mislim da će se s time
prekinuti. Daš fore ljudima godinu i više dana da nešto nauče i
napreduju, oni nastave da te zatrpavaju sa anagramima koji nemaju ama
baš nikakve veze sa rešenjem.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepet kol 28, 2009 6:05 pm

Dejan je napisao/la:
Ja se držim toga, a i kada za DŠKZ Zagreb budem priređivao slično natjecanje, da je tri komada po autoru uvrh glave, naročito kad se radi ovako o zadanom pojmu. Time se autore tjera na selekciju, a ostane i uvijek koji za rezervu, ako jedan zbog nečega ne valja ili je već to napravljeno.

Na sličan način razmišlja i uredništvo "Enigmatike". S obzirom da ima neafirmisanih autora, oni se nastoje podstaći da analiziraju, upoređuju radove, da sami zaključe šta je dobro, a šta nije. Na taj način, neko ko hoće da postigne dobar rezultat više će se truditi i verovatno napraviti bolji anagram. Ako je nekome pak bitno samo da mu se pojavi ime u novinama pa smandrlja 10-15 komada, tu teško da može ispasti nešto valjano.
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimened kol 30, 2009 4:45 pm

Nedavno sam se sjetio apsurdne situacije u problemskom šahu kada je jedan autor zatrpao tematski turnir sa masom svojih radova, i to odličnih ili solidnih. Ograničenje nije bilo postavljeno i stvarno je bilo čudno što se sve događalo... Od gotovo identičnih radova s radovima drugih autora, pa do problema gdje sve to tiskati.
Da se čovjek zainati pa da, kako vele u Bosni, ko medo kad se popne na krušku i ne silazi dok ne zdrma i zadnju, raspali tjedan dana vrtjeti jednu te istu stvar i iscrpi ju do skoro zadnje moguće kombinacije, što bi bilo sa turnirom? clown Naravno, koliko god otkačen bio, ne bih to priredio nijednom organizatoru Wink
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimened kol 30, 2009 11:09 pm

Quizmaster je napisao/la:
Propisana je norma, i to je čini mi se pisalo u
jednom broju, da može ići najviše pet radova po autoru.

Posebna priča je što ima ljudi kojima je izgleda jedina ambicija da im
se ime pojavi u novinama. Pošalju po petnaestak anagrama, koji su i
bukvalno za smeće, i onda očekuju da redakcija izdvoji makar jedan.

Obzirom da nemam mogućnosti čitati Enigmatiku, nisam mogao ni znati za normu od pet radova po autoru.

Zašto sam se odlučio na veći broj anagrama? Naime, do sada nisam uspio dokučiti kriterije po kojima se ravnaju članovi žirija. U jednom kolu prigovaraju takmičarima što se striktno drže zadane teme, da bi u drugom kolu upravo to bio glavni kriterij. U trećem kolu se inzistira na duhovitosti itd. Događa se da dvanaest bodova dobiva anagram koji od ostale trojice ne dobije niti boda, a isti taj sudija ne daje niti jedan bod anagramu koji je od ostale trojice visoko ocijenjen. Zbog neujednačenog kriterija suđenja odlučio sam se za taktiku većeg broja različitih anagrama, kako bih se prilagodio većem broju sudija. Međutim, taktika se nije pokazala dobrom jer većina anagrama nije niti dolazila do sudija.
Što se tiče kvalitete ovih sedamnaest anagrama, mogu ih kada završi kolo, objaviti na ovom forumu, pa prosudite sami.
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon kol 31, 2009 4:12 am

Opa, ni ja nisam znao sa postoji ograničenje od 5 radova po autoru. Ili sam zaboravio, ako je napisano ovdje u forumu, gdje sam i saznao za natjecanje. scratch
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Ines
good
good
Ines


Female
Broj postova : 66
Age : 45
Location : Fojnica
Registration date : 23.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon kol 31, 2009 5:10 am

[quote="Petar Maljek"]
Naime, do sada nisam uspio dokučiti kriterije po kojima se ravnaju članovi žirija. U jednom kolu prigovaraju takmičarima što se striktno drže zadane teme, da bi u drugom kolu upravo to bio glavni kriterij. U trećem kolu se inzistira na duhovitosti itd. Događa se da dvanaest bodova dobiva anagram koji od ostale trojice ne dobije niti boda, a isti taj sudija ne daje niti jedan bod anagramu koji je od ostale trojice visoko ocijenjen. Zbog neujednačenog kriterija suđenja odlučio sam se za taktiku većeg broja različitih anagrama, kako bih se prilagodio većem broju sudija. [quote]

Tačno to. Zato i ja pošaljem koji anagram više (naravno, ne više verzija jednog istog sa različitim redom reči!).

Ja ne znam je li problem u mom ukusu, ili nešto drugo, ali redovno mi se dešava da oni anagrami na koje najviše tipujem prođu slabije, a neki koji mi se čine prosečnim, budu u vrhu tabele.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon kol 31, 2009 9:59 am

Petar Maljek je napisao/la:
Što se tiče kvalitete ovih sedamnaest anagrama, mogu ih kada završi kolo, objaviti na ovom forumu, pa prosudite sami.

Ne znam da li si me dobro razumeo, ali onaj komentar da je pojedinim takmičarima jedina ambicija da im se pojavi ime u novinama ni u kom slučaju se nije odnosio na tebe. Ja sam vrlo zadovoljan kako ti radiš i voleo bih da se uključiš i u Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste.
[Vrh] Go down
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon kol 31, 2009 11:01 pm

Quizmaster je napisao/la:
Ja sam vrlo zadovoljan kako ti radiš i voleo bih da se uključiš i u Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste.

Zahvaljujem se na pozivu, ali u ovom trenutku nemam baš previše vremena za ovako zahtjevno takmičenje. Možda u skoroj budućnosti.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimesri ruj 16, 2009 12:24 am

Objavljeni su anagrami koji su u konkurenciji za četvrto kolo. Ima čak 70 anagrama (a koliko sam shvatio, to je uži izbor). Od članova ovog foruma tu su anagrami IA, LJB, SB, DG, SN, NS i ZC, a tu su i neka imena za koje znam da često gostuju na forumu, a nisu se registrovali.
Ledimičan pogled na konkurenciju kazuje da ima doooooobrihhhh. Žiriju nije bilo lako.

Novi zadatak:
PAMETAN ČOVEK NIKAD NEĆE REĆI DA SVE ZNA

Rok je 31. okrobar.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepet lis 02, 2009 3:14 pm

Objavljeni rezultati cetvrtog kola:
1. Sofija Necin, Novi Sad - GENIJ KVIZA I DALJE OCARAVAJUCI BLISTA 35 poena
2. Dragan Nikolic, Beograd - E CUDLJIV GENIJE, A RAZBIJA SLOVA - I TACKA 33 poena
3. Ivan Andonov, Beograd - SLAGACU JA RECI I DALJE, ZABAVNO JE - I KVIT 18 poena.

Ostali clanovi ovog foruma su se ovako plasirali:
13-14. ZC, Karlovac
15. DG, Zagreb
24-25. LJB, Sarajevo
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimesub lis 03, 2009 8:39 am

Pretpostavljam da je slobodno ovdje reproducirati vlastiti uradak, pa onda evo petnaestoplasiranog anagrama: Dejan G. (Zagreb), 15. mjesto
ČITAVA LAKOĆA GENIJA ZADIVLJUJE I SRBE! Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_wink
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimened lis 04, 2009 10:55 pm

Dejan je napisao/la:
Pretpostavljam da je slobodno ovdje reproducirati vlastiti uradak

Evo i mojih petnaest. Većina ih, vjerojatno, nije niti došla do sudija.



A, ZABOGA, TAJ LIK JE UČENI DR A. VASILJEVIĆ!


BUJA JEČEĆI I TA GODINA SLAVLJA KVIZERA!

E, TAJ GAJI NADE LJUBEĆI SLOVA I ČAR KVIZA!

E, TOČIĆE GAZDA BRLJU, VISKIJA, VINA! A JELA?

I SITI JEDU! NAJVEĆA GOZBA VELIČA KRALJA!

IDE, A TRAJE KVIZOLJUB, A I NAJVEĆI SLAGAČ!

IGRAČINA TE ZABAVLJA SLOVKAJUĆI IDEJE.

KANDA GAJI, VELIČA STVARAJUĆE IZOBILJE.

KVIZOSTALGIČAN I DALJE UBIRE VEĆA JAJA!

LIK NIJE STAR, A VEĆ DUGO ZABAVLJA, A I JEČI!

OBIČAJ JE DA ZA SLAVLJE GINE I VITA ĆURKA...

TAJ BI DA IGRA, A KUJE I NOVČIĆE ZA SLAVLJE!

VALJA, VEĆI JE KAD ČASTI I ORGANIZUJE BAL!

VELIČAJUĆI BOLJEG I ZAVIST JE NAKARADA.

ZABAVLJA LI NAS ČOVEK GAJEĆI IDEJU I ART?

[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon lis 05, 2009 5:37 am

Petar Maljek je napisao/la:
Evo i mojih petnaest. Većina ih, vjerojatno, nije niti došla do sudija.

"Enigmatika", pre konačnih rezultata, u prethodnom broju objavljuje spisak svih kandidata. Od tvojih radova na glasanju su bili sledeći:

IDE, A TRAJE KVIZOLJUB, A I NAJVEĆI SLAGAČ!
IGRAČINA TE ZABAVLJA SLOVKAJUĆI IDEJE.
E, TOČIĆE GAZDA BRLJU, VISKIJA, VINA! A JELA?

Za prvi anagram od mene si dobio pet poena, od Miroslava Cvetkovića jedan, a Dinko Knežević i Milenko Mijatović ti nisu dali poene. Drugi anagram je, barem kod mene, bio u užoj konkurenciji za poene, dok treći nije imao šanse.


Zadnja promjena: Quizmaster; pon lis 05, 2009 5:42 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon lis 05, 2009 5:40 am

I jedna ispravka - pobednički anagram Sofije Necin glasi

GENIJ KVIZA I DALJE OČARAVAJUĆE BLISTA!
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimeuto lis 06, 2009 6:29 am

U konačnom plasmanu piše da si osvojio 4 poena i sa anagramom IGRAČINA TE ZABAVLJA SLOVKAJUĆI IDEJE, što je bilo dovoljno za 16-18. mesto.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimečet lis 29, 2009 5:18 am

Podsjećam zaboravne:

PAMETAN ČOVEK NIKAD NEĆE REĆI DA SVE ZNA

Rok je 31. okrobar.
[Vrh] Go down
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimečet stu 19, 2009 5:46 am

Da li je izašao novi zadatak?
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimečet stu 19, 2009 6:50 am

Ups, pardon. Pojavio se novi zadatak a ja vas nisam obavijestio.
NA PRAGU STARICA STOJI
I MOKRU ŽIVINU VABI

(ovo je stih iy pesme Vojislava Ilića "U poznu jesen")

Rok je 31.decembar
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimečet stu 26, 2009 7:11 am

Objavljen je spisak anagrama koji su u konkrurenciji za peto kolo. Učestvovalo svega 20 autora (tema: PAMETAN ČOVEK NIKAD NEĆE REĆI DA SVE ZNA). Od članova sa ovog foruma zastupljeni su SB iz KI, SN iz NS, NP iz NI i ZC iz KA.
Interesantno je to što je čak troje iz Kikinde (nisu mi poznati ostalo dvoje, ali ću se ovih dana raspitati ko su). Što je još interesantnije u azbučnom popisu su jedno iza drugog Arežina, Bjelanović, Bovan.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimesri pro 09, 2009 3:35 am

Objavljeni su rezultati ovog kola. (novine nemam pri ruci ali po sjećanju mogu da vas obavjestim)
Povjedio je Nikola Petkovski iz Skoplja, drugo i treće mjesto osvojila je Sofija Necin iz Novog Sada, a Zdenko je čini mi se peti. Ja ponosno držim začelje kolone!
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimesub pro 12, 2009 1:05 pm

Nije to začelje. Bilo je mnogo takmičarskih radova koji nisu dobili ni bod, tako da si zapravo u gornjoj polovini. Doduše, imaš i jedan rad koji je dobio "krompir" Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_biggrin
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimesub pro 12, 2009 2:31 pm

Zdenko je osvojio 20 poena i podelio četvrto mesto sa Predragom Grbićem. Taj Zdenkov anagram glasi:

PROSVEĆEN, NAČITAN AKADEMIK ĆE DA ZEVNE!
[Vrh] Go down
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon pro 14, 2009 4:28 am

Koliko mojih anagrama je bilo u konkurenciji?
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon pro 14, 2009 5:09 am

Petar Maljek je napisao/la:
Koliko mojih anagrama je bilo u konkurenciji?

Dva, ali ovaj drugi (DA, SOKRAT NAMEĆE, ZVEČEĆI VIKNE, NAPADNE!) nije dobio ni jedan poen.
[Vrh] Go down
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepon pro 14, 2009 5:21 am

ero je napisao/la:

Dva, ali ovaj drugi (DA, SOKRAT NAMEĆE, ZVEČEĆI VIKNE, NAPADNE!) nije dobio ni jedan poen.

Hvala. U ovoga sam polagao puno više nade. Onaj četvrtoplasirani mi je bio tek treći na listi.
[Vrh] Go down
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimečet sij 21, 2010 3:32 am

Novi zadatak?
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimepet sij 22, 2010 2:43 pm

Za prvo kolo Vesinog memorijala u novoj godini, tema je prilično široka:

BEDNI LJUDI
BRAĆA KARAMAZOVI
DVOJNIK
ZAPISI IZ PODZEMLJA
ZLI DUSI
ZLOČIN I KAZNA
IDIOT
KOCKAR
KROTKA
PONIŽENI I UVREĐENI
SELO STEPANČIKOVO


Između ovih dela F. M. Dostojevskog izaberite najmanje četiri, pa od njih sastavite anagram koji asocira na pisca, njegova dela ili na književnost uopšte. Ispod svakog anagrama navedite naslove koje ste izabrali!

Vaši radovi treba da stignu do 28. februara, na mejl enigmatika@politika.rs (sa naznakom: ZA MEMORIJAL).
[Vrh] Go down
Petar Maljek
good
good



Broj postova : 57
Registration date : 30.01.2009

Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitimened vel 14, 2010 10:54 pm

Koji su rezultati posljednjeg kola?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Memorijal Veselina Patrnogića   Memorijal Veselina Patrnogića - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Memorijal Veselina Patrnogića
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Memorijal Milana Milina
» 9. Memorijal Tomislava Munisica
» 9. MEMORIJAL PAVLE-LIBRAN
» 10. MEMORIJAL PAVLE-LIBRAN

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatska natjecanja-
Forum(o)Bir: