Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Naslovni anagrami

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesub pro 12, 2009 4:09 am

Na blogu http://enigmoteka.blogspot.com/ uporedo sa NASLOVNIM ANAGRAMIMA odvija se još jedno interesantno "takmičenje".
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesri pro 16, 2009 5:30 am

DRUGO KOLO NASLOVNIH ANAGRAMA



Za tri dana počinje drugo kolo pa nije loše podsetiti na sistem bodovanja:
1.
Svako kolo se samostalno ocenjuje i SVI prispeli anagrami su u konkurenciji
2. Za svako kolo pravi se poredak prvih deset anagrama koji se vrednuju ocenama 12, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3 i 2 boda, dok svi ostali anagrami koji ispunjavaju uslove konkursa dobijaju 1 bod.
3. Anagrame ocenjuje stručni žiri, ali je dozvoljeno i poželjno javno komentarisanje prispelih anagrama od svih posetilaca bloga. Žiri ima prava da se prilikom donošenja odluke pozove na argumentovano komentarisanje kvaliteta anagrama u konkurenciji.
4. Za konačan poredak uzima se najbolji plasman anagramiste u svakom kolu. Dakle, bolje je poslati više odličnih anagrama, jer se tako "oduzimaju" bodovi konkurentima
5. Anagrami se šalju mejlom enigmoteka@nadlanu.com, SMS porukom na 063 554 037 ili pismom na adresu ED "Natošević", 25000 Sombor, Beogradska 12.
Radovi se odmah objavljuju na blogu i odmah će biti podložni pohvalama i kritikama.
6. Poslednjeg dana objavljuje se lista svih anagrama za to kolo, a u narednih 15 dana objavljuju se rezultati.
7. Poželjno je anagrame slati istog, ili narednog dana kad se naslov pojavi u novinama.

Drugo kolo traje od SVETOG NIKOLE (19.12.2009.) do SVETOG JOVANA (20.01.2010) a zadatak je da se naslova koji sadrži najmanje jedno LIČNO IME, PREZIME ILI NADIMAK (iz bilo kog lista iz Srbije , BiH, Hrvatske ili Crne Gore, sa bilo koje strane) napravi anagram.




Očekuje se učešće još većeg broja anagramista nego u prvom kolu. Kolege se još jednom mole da anagrame i komentare POTPUSUJU imenom i prezimenom ili poznatim pseudonimom. Isto tako, očekujemo ozbiljnost prilikom prijavljivanja anagrama (dakle, navedite naslov, naziv lista i stranicu u listu).
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimepet pro 18, 2009 2:30 pm

Na blogu http://enigmoteka.blogspot.com/ za 90 minuta Naslovni anagrami - Page 2 Icon_bounce počinje drugo kolo naslovnih anagrama (koje traje do 20.01.)
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesub pro 19, 2009 3:12 am

Počelo Naslovni anagrami - Page 2 Icon_cheers
Pridružite se.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimepon pro 21, 2009 7:30 am

Već pristiglo nekoliko veoma interesantnih anagrama, i jedan koji me toliko zasmijao da se i sada smijem! Bravo za Miloša!
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet pro 24, 2009 2:23 am

Imaš li neki komentar što nisu puštena moja 22 anagrama (veoma dobra) na takmičenje?
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet pro 24, 2009 2:47 am

Quizmaster je napisao/la:
Imaš li neki komentar što nisu puštena moja 22 anagrama (veoma dobra) na takmičenje?

Imam
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet pro 24, 2009 2:50 am

Pa, da ga čujemo...
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet pro 24, 2009 3:10 am

Quizmaster je napisao/la:
Pa, da ga čujemo...

Komentar ti je otišao na e-mail.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesri pro 30, 2009 12:13 pm

Ljubiteljima prirodnih ljepota preporučujem da pogledaju fotografiju uz današnji post na
http://enigmoteka.blogspot.com/
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened sij 03, 2010 9:06 am

Do sada stigla 533 naslovna anagrama.
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: zeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened sij 10, 2010 10:20 am

Večeras se očekuje obaranje rekorda prvog kola u kojem je bilo 799 anagrama. Do sada 32 autora (još četiri ljubitelja naslovnjaka pa će se postaviti rekord i u toj "kategoriji"). Ostalo još 10 najinteresantnijih dana!
Požurite sa slanjem radova.




[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: zeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimeuto sij 12, 2010 11:30 am

Premašen broj pristiglih radova iz 1. kola.
Do sada stiglo 903 anagrama.
Sutra jurimo 1000. anagram.
Uključite se što pre, ako do sada to niste učinili.
Bićete akteri istorijskog poduhvata.
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet sij 14, 2010 7:09 am

Stiglo 1000 "naslovnjaka".
Još samo nekoliko dana do kraja 2. kola.
Požurite sa slanjem radova.
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened sij 17, 2010 11:38 am

Podsećamo da je krajnji rok 20.januar u 24.00. Danas možete pročitati i pravila o žiriranju, a saznaćete i to šta je međufaza "kroz sito i rešeto".
Sve informacije potražite na http://enigmoteka.blogspot.com/
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet sij 21, 2010 7:56 am

Sinoć u 24.00 završili smo drugo kolo "Naslovnih anagrama". Nekoliko je anagrama stiglo u poslednji čas, pa smo listu zaključili brojem 1283, što je mnogo bolje nego što smo očekivali. Sada krećemo u "sudijsku fazu", a potom se pripremamo za treće kolo koje kreće u skoro.
Već je određen "tematski okvir", a još samo da odredimo datum. Što pre završimo žiriranje pre ćemo i početi treće, još zanimljivije kolo.
ED "Dr Đorđe Natošević" svim takmičarima zahvaljuje na učešću i želi im mnogo sreće prilikom ocenjivanja.
Posebna zahvalnost pripada anagramistima koji su svakodnevno slali veliki broj radova.
Vidimo se u trećem kolu.
Nemojte ga nipošto propustiti.
Ako se kojim slučajem niste do sada uključili u naš konkurs, obavezno to učinite u narednom kolu.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimepet sij 22, 2010 12:49 pm

Apelujem na zdrav razum, to jest, da uključite i moja 22 odlična anagrama na takmičenje, da ne bi opet išle svađe po forumima i blogovima. Dajem vam rok da se izjasnite do sutra u 20 časova.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimepet sij 22, 2010 2:37 pm

Obaveštavam cenjene enigmate da sam učinio sve što je u mojoj moći da sprečim sukob i nove svađe po forumima i blogovima.

Nakon što sam mesec dana bio maksimalno suzdržan, večeras sam u tri navrata na blog "Enigmoteka" (gde se odvija konkurs "Naslovni anagrami") poslao poruku sledeće sadržine: "Apelujem na zdrav razum, to jest, da uključite i moja 22 odlična anagrama na takmičenje, da ne bi opet išle svađe po forumima i blogovima. Dajem vam rok da se izjasnite do sutra u 20 časova".

Sve tri poruke domaćin je izbrisao, ali ja ću ipak sačekati do sutra u 20 časova, a onda, ukoliko stanje ostane nepromenjeno, napisati šta mislim o tome što su moji anagrami izbačeni sa konkursa.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesub sij 23, 2010 12:57 pm

Pre mesec dana na konkurs "Naslovni anagrami" poslao sam 22 takmičarska rada, koji su napravljeni ozbiljno i veoma su kvalitetni, naročito onaj o Ani Ivanović, za koji mi je nekoliko ljudi reklo da je genijalan. Zvanična lista je zaključena i mojih radova nema na spisku, a zašto je to tako, pitajte domaćina takmičenja Željka Dimovića i promotera Slavka Bovana, koji je jako pametno sugerisao Dimoviću da se moji radovi stave na nekakvu stend-baj listu. Njih dvojica zaslužni su za ovu blamažu kakva do sada nije viđena u domaćoj, a možda ni u svetskoj enigmatici.

Razmišljao sam da li da ovo sve prepustim zaboravu, ali na takve stvari ipak treba reagovati. Juče sam, videli ste, učinio poslednji korak koji sam mogao da sprečim nove svađe po forumima i blogovima, ali na žalost, druga strana je postupila nerazumno i nije uslišila moja apel, stoga sad moram da objasnim enigmatskoj javnosti šta se sve dogodilo.

Počelo je tako što sam u trenucima dokolice sastavio 22 anagrama i regularno ih prijavio na takmičenje. Tačno je da sam ranije, zbog osionog ponašanja domaćina, najavio da se neću takmičiti, ali sam se predomislio i rešio da se upustim u igru, pošto u propozicijama konkursa nigde ne piše da je zabranjeno učešće onima koji imaju loše mišljenje o predsedniku ED "Đorđe Natošević" i koji se ne pokaju za svoje grehe. Ovo kažem jer je domaćin spominjao da se mora uveriti da li su moji anagrami nekakva provokacija ili su poslati u znak pokajanja?! Ne vidim kako 22 odlična anagrama mogu nekog da isprovociraju (osim u smislu da izazovu ostale takmičare da sastavljaju bolje radove), a zbilja ne znam za šta bih se ja morao pokajati, jer meni je savest (barem u sferi enigmatike) potpuno čista, za razliku od pojedinaca koji su činili razne podlosti protiv mene i Saveza zagonetača Srbije. Premda takvi likovi bojkotuju sva takmičenja koja organizuje SZS (čak su i pozivali javno na bojkot) mi nikom od njih nećemo zabraniti da, ako se predomisle, učestvuju na Kviz kupu Srbije, Prvenstvu Srbije u kvizovci, Međunarodnom prvenstvu Srbije za anagramiste, itd. Samo primitivci i rđavi ljudi učestvuju u nekakvim zabranama i hajkama, šaljući usput preko interneta anonimne uvredljive poruke i pretnje.

Ako sam tako nešto mogao i očekivati od Dimovića (koji je u mnogim situacijama već pokazao nedostatak ljudskih kvaliteta), razočarao me je Bovan, koji je smislio tu ideju da moji radovi budu na čekanju neko vreme, a nakon celih mesec dana (iako sam u međuvremenu bio maksimalno suzdržan) nije našao za shodno da napiše na blogu "Željko, ipak bi trebalo da pustiš Zokijeve radove". Sinoć je, kad sam mu SMS porukom prosledio onaj apel, sedeo skrštenih ruku i pravio se da ga se to ne dotiče, a i te kako je umešan u ceo slučaj. Ako je to neka osveta zato što sam ga ranije nepravedno optužio (kad sam ga zamenio sa kvizovkašem koji je bojkotovao šampionat Srbije), za tim nije bilo potrebe, jer ja sam se zbog moje zabune i grdno nasekirao i postideo i iskreno izvinio. Naravno, tada nisam očekivao da će mi biti u skorije vreme oprošteno, ali isto tako ni to da će Bovan biti sudeonik ovako neslavne rabote.

Moje anagrame su primali, sa zadovoljstvom objavljivali i nagrađivali širom sveta (SAD, Engleska, Australija, Srbija, Hrvatska, BiH), a sad se našao jedan plagijator igre, osoba provincijskog duha i mentaliteta, da mi kaže kako sam nepoželjan. Pa, dobro, s obzirom ko mi brani da se takmičim, smatraću i to za jednu vrstu počasti. Domaćin konkursa je ovom prilikom pokazao i odsustvo inteligencije, jer da me je pustio da se takmičim, bili bi značajno popravljeni i kvalitet i broj takmičarskih radova, pošto bih poslao gomilu odličnih anagrama.

U ovoj neveseloj priči ipak je bilo nešto pozitivno - odluka Nikole Živanovića (koji je bio selektor radova za 2. kolo) da izrazi neslaganje sa ujdurmom organizatora i da vrati selektorski mandat. Bio je to IZBOR ČASTI (čisti obraz) i ja čestitam Nikoli na takvoj odluci i čast mi je što imam takvog kolegu u Savezu zagonetača Srbije. Zanima me ipak jedna stvar - da li je ovo privatni konkurs Željka Dimovića ili, kao što piše u propozicijama, to organizuje ED "Đorđe Natošević", u kome verujem da ima dosta ljudi koji se, poput Nikole, ne slažu sa time da moji anagrami budu izbačeni sa takmičenja? Čisto da znam, jer ako je ono prvo, onda nema šta da se bunim; gazda pravi svoju žurku, mene ne podnosi i to je to - i dalje ružan, ali barem ne i licemeran postupak.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesub sij 23, 2010 12:58 pm

Evo i tih nesuđenih takmičarskih radova, koji ipak neće propasti pošto će u njima uživati forumski posetioci. Možete se uveriti da sam krajnje ozbiljno pristupio sastavljanju i da sam kvalitetom opravdao renome višestrukog šampiona Srbije.

TA VRSNA PIČKA SAN, ALI AVAJ, NJOJ TENIS TRPI! ("Ana najprivlačnija sportistkinja sveta")

NOVI JE MLADI AS, ZNA I EKS-AS BORG
NOVI AS MI ZAIGRAO BEKEND-SLAJS!
NISAM ZASIJAO K'O SLAVNI EDBERG!
SERENA VILIJAMS ZNA DA SI K'O BOG!
NIJE SLAB DA SE IZIGRA S NOVAKOM!
BOGME, VRSNI SI AS, KAZ'O JE I NADAL!
SINE, MLAD SI, A JAK - NAZOVI SE BORG!
JA ZBOG SILINE SASVIM KAO ANDRE!
SVIMA SI K'O ANDRE? ZAJEBI SLOGAN!
GOLEM NOVINARSKI ZAJEB DA SI AS! ("Agasijev naslednik iz Sombora")

GOTOVA STRATEGIJA: SUD, RAČUN, SVE PARE! ("Ivana se rastaje od četvrtog supruga")

POLUDEĆE I USRANA STRANKA IVE! ("Sanader se ne vraća u politiku")

VRAG PRETI, A S.A.D. UPOZORENE REČIMA! ("Ugo Čaves naredio pripreme za rat")

DA GA UNIZE, ROBIJA. ALELUJA! ("Legija u Zabeli od januara")

SJAJAN TIP ULOGA I SVIMA MLATI NOVCE! ("Ema Votson najisplativija glumica")

LUD UM REŽISERA MAMI AFRIKOM! ("Demi Mur u reklami sa žirafom")

TA KLASA, A PEVA RUTINIRANO
PEVA NA INAT I LAKO RASTURA
ALA PEVA KRASNO! I TA RUTINA! ("Nastupa Olivera Katarina")

AU, NAŠI IM MAESTRALNI! DEL PJERU - SUĆUT! ("Pantelić i Sulejmani ruše ’staru damu’ ")

MA, NEĆU LIBERIJU! ("Jeremić u Libanu")
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesub sij 23, 2010 4:13 pm

Posetio sam pre nekoliko minuta blog "Enigmoteka" i video nešto što me je rastužilo.

Neki ljudi su počeli da prave anagramnu sprdnju na moj račun. U stilu, mi smo jaki, zeznuli smo Zokija i ne damo mu da se takmiči. Ovo me je podsetilo na radovanje obesnih anonimaca kad se nisam učlanio u EK "Vuk Karadžić", kad su me ti anonimci nazivali izrodom i kad je čak stigla anonimna pretnja "Čik dođi barabo ako smeš" (na sledeće Susrete enigmata Srbije). Domaćin bloga takve poruke nije brisao, čime je pokazao da ih potpuno odobrava.

U međuvremenu se dogodilo i nešto na šta organizator konkursa nije računao - neki anagramisti su rekli da će povući radove sa takmičenja. Verujte mi, nisam srećan zbog toga i ne smatram to nekom pobedom. Naprotiv, voleo bih da sve to prestane i da domaćin, i pored svega što se dogodilo, uvrsti moje radove na takmičenje, pa da krenu neki koraci koji bi vodili ka normalizaciji odnosa (ma koliko to sad delovalo nemoguće, ali jebem mu mater, pregovaraju Egipat i Izrael kad je rat, mogu valjda i enigmati).

Ja bih, kao znak dobre volje, mogao da se izvinim na nekim teškim rečima koje sam rekao u trenucima tuge i besa, a kao sledeći korak Ero, Dimović i još neki ljudi mogli bi recimo da pošalju radove za Enigmatsku radionicu.

Ne mogu da verujem da je nekima toliko teško da prihvate postojanje Saveza zagonetača Srbije i da bi dve asocijacije mogle sasvim lepo sarađivati, na ravnopravnim osnovama. Evo, ja ću za treće kolo "Naslovnih anagrama" poslati 333 rada, onda pošalji ti Željko 20 anagrama za Međunarodno prvenstvo Srbije i dođi na prvenstvo Srbije u kvizovci, onda ću ja doći na turnir u super kvizovci i na Enigmatsku koloniju... Može tako, a može da se zauzme i tvrd nepopustljiv stav, samo ne vidim kome je to u interesu.
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: zeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimepet sij 29, 2010 11:21 am

Sutra u 24.00 zavrsava se druga faza ziriranja drugog kola "naslovnih anagrama". Ucesnici takmicenja biraju 30 najboljih od 287 kojiko je odabrano u prvoj fazi ziriranja. Sledi treci deo izbora, u kojem objektivni ziri sastavljen od uglednih enigmata bira deset najboljih.
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened sij 31, 2010 6:00 am

Kompletirana lista 30 anagrama sa najviše glasova, a kompletira se i lista uglednih enigmata koji će žirirati, odnosno birati 10 najboljih. Zasad ih je na listi 9.
Danas objavljujemo listu anagrama koji su "za dlaku" ispod crte, a u ponedeljak listu top 30, a od utorka bi sudije mogle da rade svoj posao.
Pratite nas na blogu enigmoteka
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened sij 31, 2010 11:31 am

ANAGRAMI ISPOD CRTE

U glasanju je učešće uzelo 29 anagramista, i vodila se „žestoka borba“ za plasman u TOP 30, jer je za ulazak u „elitu“ trebalo čak 9 glasova. Ispod crte ostalo je dosta dobrih (vrlodobrih i odličnih anagrama). U konkurenciji je bilo mnogo bisernih ostvarenja pa su nijanse odlučivale. U nekom drugom glasanju, verovatno bi neki od „odbačenih“ anagrama, bez problema ušao u konkurenciju za visok plasman, ali, sve ovo je igra i zabava. Evo spiska anagrama koji su bili „za dlaku iskod crte“, pa možete da pretpostavite kakvi li su onu u TOP 30. Spisak anagrama koje će ocenjivati stručni, nepristrasni i objektivni žiri biće objavljen za nekoliko sati (a u međuvremenu možete nagađati da li je vaš anagram među njima)



8 glasova

"Brega komponuje za Čolu", "Blic", 16.01. str 26

1. BOG ZNA, UKRAO MU JE PLOČE (Mirko Rančić)



„Demi Moore ne voli da joj se muž skida“, 24 sata, 23. 12., str. 16

2. OVDE JE U MODI ŽENSKI MORAL SA IDEJOM!(Boris Nazanski)



"Kad Stipe umesi", "Blic", 11.01. str 5

3. ISPAD MUTIKESE! ( Mirko Rančić)



"Katarina dobila ostrvo na poklon"

"Blic" 11.01. str. 25 (Voditeljka Katarina Šišmanović na poklon od muža dobila ostrvce tj. atol u Indijskom okeanu)

4. BI LI TO KOPNO KRASAN DAROVAN ATOL? (Slavko Bovan)



"Leo sam protiv svih" (izbor za najboljeg Fudbalera, tekst o Mesiju)
"V. Novosti", 21.12. str. 24
5. SLAVIH I PRVO MESTO
(Slavko Bovan)




"Mesi na poštedi", „Blic“ 30.12.2009.g. str.36

6. MA PENI ŠTO SEDI (Milosav Marjanović)



„Ovacije Željku u Splitu“

7. TU JE LICU PLJESAK UŽIVO! (Ljubica Bilalović)



"Saradnja Čole i Brege",AVAZ 16.01.2010. (1)

8. BEOGRAD LEČI SANJARE! (Ljubica Bilalović)



"Seka na ostrvu" (o Seki Aleksić), "Blic" 5. 1., str. 28

9. NOVA SEKS TURA! (Novica Lukić)



"Šarapovoj sedamdeset miliona", "Blic" 13.01. str.35

10. SAMO DA MARIJA SVE POŠTENO DELI (Slavko Bovan)



"Šeki: Ja bankrot!(Pres 13.1.2010.g)

11. BROJI TANAK KEŠ! (Luka Pavičić)



7 bodova

"Advokati Uroša Mišića traže zabranu "Insajdera", Politika, 24. 12. 2009.

1.I OSUDA BATINAŠU I RAZREŠE ŽANDARMA TRAJKOVIĆA

(Nenad Savić)



"Deset godina od ubistva Arkana" (Politika, 18. 1.)

2. NASTRADA BITANGA - KO VIDEO UDES? (Miroslav Cvetković)



"Imamo ideju gde je Mladić" (izjava Rasima Ljajića),

"Blic", 31. 12.(naslovna)

3. GLEDAĆEMO MAJDI U DIMIJE (Slavko Bovan)



"Novak: Gem po gem - titula", Blic: 20.01.2010

4. MAGU POMOGNE KVALITET (Željko Prvanov)



"Pokisle Marija i Jelena", Blic 19.1, str36

5. RAJA ELIMINISA LEPOJKE! (Ivan Andonov)



„Sofija Kopola trudna“

6. FUKSA POTAJNO RODILA (Miloš Milićević)



“Stiven Tajler na rehabilitaciji”, AVAZ 24.12.09.(57)

7. TI SLAB ALI JE INTERVENCIJA HITRA ! (Ljubica Bilalović)



"Hristos se rodi! Vaistunu se rodi!",Skop. "Vreme" 06.-07.01. str.18 i 19
8. VERNI ISUS OSTADE SIDRO SIROTIH! (Zdenko Capan
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimened sij 31, 2010 5:56 pm

Letimičan pogled na najboljih 30 potvrđuje da je tu zasluživalo da se nađe i 4-5 mojih anagrama. Na žalost, organizator takmičenja Željko Dimović uskratio je ljubitelje enigmatike da uživaju u radovima višestrukog šampiona Srbije, obrukavši svojim nerazumnim potezom i sebe i klub.

Ovakvim razvojem situacije oštećeni su i sami takmičari, barem oni koji drže do poštenog i fer takmičenja. Takvima je zadovoljstvo kad je konkurencija jača i ne raduju se što će im sada biti olakšan put za osvajanje bodova. U svakom slučaju, ponajmanje im je stalo da gledaju neke ružne stvari koje pojedinci poput Dimovića čine sledeći nakaradnu politiku aktuelnog rukovodstva Enigmatskog saveza Srbije.
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimepon vel 01, 2010 9:40 am

ODLIČNI I FENOMENALNI ANAGRAMI

Već nekoliko puta je rečeno da su anagramisti objektivno birali svoje i tuđe anagrame, i da su nijanse odlučivale. Iako je nekoliko odličnih anagrama „ostalo ispod crte“, može se kazati da smo dobili listu najboljih ostvarenja u drugom kolu „naslovnih anagrama“. Jedan anagram dobio je 21 glas (od 29 mogućih), jedan 18, jedan 17...a šest anagrama imalo je po 9 glasova koliko je trebalo minimalno sakupiti da bi se anagram domogao „elitnog društva“. Tako je smo dobili spisak od 28 anagrama kojima su pridodata i dva anagrama koja omaškom nisu bili na listi od 287 ponuđenih. Na taj način ispravlja se „nepravda“ prema autorima kojima se još jednom izvinjavamo. Od trideset anagrama (složenih azbučnim redom) nekoliko uglednih enigmata biraće DESET najboljih. Poslednja faza žiriranja počinje od sutra i trajaće sedam-osam dana.

U tom periodu, molimo anagramiste da u komentarima ne pominju ko je autor kojeg anagrama (iako to neće uticati na žiri, jer u objektivnost kolega odabranih za ovaj odgovorni zadatak ne sumnjamo, ali da im, ipak, ne otežavamo zadatak).

Za one radoznale evo nekoliko brojeva:

U TOP 30 plasiralo se 12 anagramista. Jedan kolega ima čak 9 anagrama, dvojica po 4, jedan 3, dve koleginice imaju po 2, a šestorica po jedan.



A sad uživajte u odabranim anagramima. Ako među njima nije vaš anagram , ne budite tužni – uskoro počinje treće kolo, i još jedna šansa .





"Agasijev naslednik iz Sombora"
1. DIKO SRBIJE, ZAMENI SLAVNOG ASA!



"Alber Kami legenda i stvarnost", "Blic" 10.01. dodatak "Kultura" str. 1

2. MEGANASLEDNIK BISTRA VOLTERA!



"Aleksandar Makedonski postao Albanac""Glas Srpske", BL, 29.12.09.

3. KONAC EPA - MLAD KOLOS ANTIKE SAD ARBANAS!



Ana i Jelena sa novim trenerima za kondiciju",

"Blic", 24.12.2009. str 35

4. ON I MAZI I UMARA DVE SJAJNE INTERNACIONALKE!



„Ana najprivlačnija sportistkinja sveta“

5. NJEN OPIS PALI: SJAJNA, ATRAKTIVNA I ČVRSTA!



"Britni Spirs ostavila verenika", "Blic" 10.01. str. 30

6. OSILI SE "RIBA":KIVNA VRATI PRSTEN!



"Gola ćerka Dina Dvornika", "Alo", 19.01. str 10

7. DROGIRANA! DAL` VEĆ KOKAIN?



"Grdović: Teško mi je, na Božić sam pio samo tonik"

"24 SATA" 27.12.2009 (str. 76)

8. KO' NOĆOBDIJA, SOKIĆ POVRATIM, GEMIŠT ME OSNAŽI!



"Dep otkrio svoj spomenik", "Blic" 14.01.,(naslovna)

(Prikazana figura prislonjena uz drveni stub)

9. DOSTOJNOME EVROPSKI KIP



„Zašto Mesić ne priča engleski“, «24 SATA» (str. 17) 30.12.2009.

10. LOŠE, ZAMENIĆE GA TEČNI SRPSKI


"Inijesta počeo da trenira", "Politika" 27.12. str. 17.

11. ČESTO I NERADO NA TERAPIJI


"Katarina dobila ostrvo na poklon", "Blic" 11.01. str. 25

12. DARIVANO KOPNO, AL' STRIKTNO OBALA ...



"Liverpul nudi posao doktorki Marijani", Politika, 24. 12.

13. PO TRAJNI DIL UKOLIKO IM SANIRA POVREDU



"Madona na večeri sa Šonom Penom", "Blic" 12.01. str 24

14. DANAS ONA VREMEŠNA - ON MOMČE I PO


"Madona kupila ranč", Press, 28.12.09. (25)

15. PUNA DOLINA KRMAČA



"Majka ljuta na Kristijana" (Milanka Golubović optužila sina, šefa narkogrupe), "Novosti", 19.01. st. 13.

16. TAJIM SINA - KRALJA TAJKUNA



"Neodoljiva Severina", "Blic", 31.12-02.01. str 18

17. DIVLjE OSIONA VENERA



"Nives uljepšala dresove Bundeslige"(Jutarnji list, 2. 1., str. 88; Nives Celzijus na seksi fotkama u dresovima klubova Bundeslige)

18. GLE, SNENA SE DIVLJE PRSI U ODELU ŠVABE!



"Nikanor sprema opstrukcije" (izjava povodom izbora novog patrijarha)

"Alo", 19.01. strana 3

19. SRAMNO, KRITIKUJE NAPORE SPC!

(SPC - Srpska pravoslavna crkva)



"Policija izvela Ivanu Tramp iz aviona", Dnevni Avaz 28.12.2009. str.34

20. IZJAVILA: PILOTA UZNEMIRAVA PO NAVICI



"Potez Mesića je antievropski", "Politika", 09.01.

21. EJ ZAPREPASTIO MOĆNIKE I SVET



“Premijer Berluskoni napustio bolnicu“, AVAZ 21.12.09. str 31.

22. UKRPALI MU PREBIJEN NOS I ROBUSTNO LICE!



"Prerušila se u Simonu i pokazala međunožje"

"24 SATA" 15.01.2010 (str. 50)

23. SUSREO JE ŽENU MAŠKARU, ALI LEPO OPAZI MINĐU!



"Razotkrivena Severina", Glas Istre 08.01.10

24. EROS I RAZVRATNE NAVIKE!



„Ručak sa Renom i opklada sa Biltom“, „Blic“, 23.12., str. 5

25. SAMO RAČUNAM KOLIKO SRBI DA PLATE!?



"Sandra Paović stigla u rodni Vukovar"
24 sata, 22. 12. 2009, br. 1699, str. 20; (povratak stradale stolnotenisačice)


26. O, VOLI GRAD NA DUNAVU I SPORTSKI VRAĆA



"Severina kao muškarac","24 sata", 27.12, str 73

27. SVE ŠOKIRA A NEMA KURAC!



„Silvio Berlusconi oprostio napadaču” ,24 sata, 24-26. 12 2009

28. I DOBRO OPAUČEN PO LICU - STVARNO SI SILA!



"Teslina novogodišnja jelka", "Politika" 04.01.2010. str. 8

29. LIKO, SVETLO ONDAŠNJA GENIJA!



„Ceca ostala bez silikona“, "Kurir", 30.12. str 13

30. E, TA ZBACILA OSLONCE SIKA !

[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet vel 04, 2010 2:33 pm

Do sada radove ocenilo 20 članova žirija. Naslovni anagrami - Page 2 Icon_lol
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesri vel 10, 2010 7:52 am

Večeras od 19 sati direktan prenos objavljivanja rezultata drugog kola na blogu enigmoteka! Naslovni anagrami - Page 2 Icon_jokercolor
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimesri vel 10, 2010 3:15 pm

Борба за улазак међу 10 првопласираних била је жестока. Уосталом, могли сте се сами уверити током вечерашњег објављивања резултата. Било је доста изванредних анаграма, тако да уопште није било лако одредити најбоље. Добро је што је било толико судија, јер самим тим резултати су реалнији.
Друго коло протекло је у знаку Зденка Цапана, баш како је и прво било у знаку Мирка Ранчића. Засипао је блог одличним анаграмима и то је морало дати овакав резултат. Треба рећи да он има чак ПЕТ анаграма међу првих дсет. Посебно треба напоменути његову заслуге за добар штимунг током другог кола, наравно уз организаторе и још неколико колега.
Надам се да сте уживали у Славковом сценарију објављивања резултата. Њему све заслуге на огромном труду при селектирању радова и организацији жирирања.
Сви учесници заслужују честитке, а богами и судије, којима се још једном захваљујемо и очекујемо их као такмичаре у трећем колу.

Списак "топ 10" анаграма другог кола:
1. KONAC EPA - MLAD KOLOS ANTIKE SAD ARBANAS!
"Aleksandar Makedonski postao Albanac", ""Glas Srpske", BL, 29.12.09. (Zdenko Capan) 169 poena
2. NJEN OPIS PALI: SJAJNA, ATRAKTIVNA I ČVRSTA!
„Ana najprivlačnija sportistkinja sveta“,Politika 21.12., naslovna.
(Ljubica Bilalović) 168 poena
3. DIKO SRBIJE, ZAMENI SLAVNOG ASA!
"Agasijev naslednik iz Sombora", "Blic"(str. V.12)
(Zdenko Capan) 165 poena
4. DANAS ONA VREMEŠNA - ON MOMČE I PO
"Madona na večeri sa Šonom Penom", "Blic" 12.01. str 24
(Slavko Bovan) 124 poena
5. ON I MAZI I UMARA DVE SJAJNE INTERNACIONALKE!
Ana i Jelena sa novim trenerima za kondiciju", "Blic", 24.12.2009. str 35
(Zdenko Capan) 103 poen
5. SVE ŠOKIRA A NEMA KURAC!
"Severina kao muškarac", ","24 sata", 27.12, str 73
(Mirko Rančić) 103 poena
6. SAMO RAČUNAM KOLIKO SRBI DA PLATE!?
„Ručak sa Renom i opklada sa Biltom“,„Blic“, 23.12., str. 5
(Mirko Rančić) 101 poena
7. UKRPALI MU PREBIJEN NOS I ROBUSTNO LICE!
“Premijer Berluskoni napustio bolnicu“,AVAZ 21.12.09. str 31.
(Miloš Milićević) 97 poen
8. SRAMNO, KRITIKUJE NAPORE SPC!
(SPC - Srpska pravoslavna crkva) "Nikanor sprema opstrukcije" (izjava povodom izbora novog patrijarha), "Alo", 19.01. strana 3
(Željko Dimović) 92 poena
9. LIKO, SVETLO ONDAŠNJA GENIJA!
"Teslina novogodišnja jelka","Politika" 04.01.2010. str. 8
(Zdenko Capan) 88 poena
10. KO' NOĆOBDIJA, SOKIĆ POVRATIM, GEMIŠT ME OSNAŽI!
"Grdović: Teško mi je, na Božić sam pio samo tonik", "24 SATA" 27.12.2009 (str. 76)
(Zdenko Capan) 83 poena
10. IZJAVILA: PILOTA UZNEMIRAVA PO NAVICI
"Policija izvela Ivanu Tramp iz aviona", Dnevni Avaz 28.12.2009. str.34 (Dragan Tolomanoski) 83 poena

Распоред бодова у 2. колу:
1. Zdenko Capan, Karlovac 12
2. Ljubica Bilalović, Sarajevo 10
3. Slavko Bovan, Kikinda 8
4. Mirko Rančić, Sombor 7
5. Miloš Milićević, Doboj 5
6. Željko Dimović, Sombor 4
7. Dragan Tolomanoski, Sarajevo 2
Po 1 poen osvojili su: Ivan Andonov, Ljubiša Banović, Dijana Bilalović, Milena Dimović, Voja Dodevski, Milorad Živanić, Krsta Ivanov, Aco Janković, Marijana Jovčić, Dinko Knežević, Novica Lukić, Milosav Marjanović, Branko Milovanović, Anica Milošev, Dejan Minić, Radomir Mićunović, Milutin Mrdak, Boris Nazansky, Jovan Nedić, Sofija Necin, Jovan Novaković, Luka Pavičić, Nikola Petkovski, Nikola Pešić, Tomilsav Popović, Željko Prvanov, Mira Rančić, Nenad Savić, Danilo Sekulić, Ranko Skopal, Dejan Spasić, Adnan Spahić, Milutin Tepšić, Miroslav Cvetković i Ferenc Štefik.
[Vrh] Go down
zeca
good
good



Broj postova : 35
Registration date : 05.08.2009

Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Žeca   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitimečet vel 25, 2010 12:30 pm

Još samo 7 dana ostalo je do početka 3. kola "Naslovnjaka". Pripremajte se start 05. marta. Naslovni anagrami - Page 2 Icon_basketball
[Vrh] Go down
Sponsored content





Naslovni anagrami - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Naslovni anagrami   Naslovni anagrami - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Naslovni anagrami
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Enigmatske anegdote

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatska natjecanja-
Forum(o)Bir: