Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Kikinda 2012 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Kikinda 2012 Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Kikinda 2012 Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Kikinda 2012 Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Kikinda 2012 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Kikinda 2012 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Kikinda 2012 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Kikinda 2012 Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Kikinda 2012 Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Kikinda 2012

Go down 
Autor/icaPoruka
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimeuto ruj 27, 2011 5:15 am

Saopštenje broj 1
Dragi kolega, ovo je prvo saopštenje povodom Susreta enigmata Srbije koji će se održati naredne godine (septembar ili oktobar) u Kikindi.
Pismo šaljem na sve adrese iz svog adresara, ali se nadam da ćeš ga i Ti proslediti svima za koje smatraš da su zainteresovani.
Narednih dana i meseci, poslaću svima još nekoliko sličnih saopštenja kako bi svi bili upućeni u to kako organizacija napreduje.

Već smo dobili potvrdu opštinskih čelnika da će nam pružiti svu potrebnu pomoć, a uključena je i Turistička organizacija Kikinde.

VAŽNO:
Jedan od ciljeva nas trojice enigmata iz Kikinde (Ilija Stančul, Zlatko Pupezin i Slavko Bovan) jeste "bacanje akcenta" na kulturno-zabavnu i turističku komponentu druženja enigmata, pa možete očekivati neke "inovacije" i prijatna iznenađenja.
Na vreme smo krenuli sa ugovaranjem nekih veoma atraktivni sadržaja, ali o tome u nekom od narednih pisama.

U planu je i nastavak pravljenja one MAMUTSKE UKRŠTENICE. Samo ćemo nastaviti - isti lik i ista pravila, i probaćemo da potučemo neke rekorde kako bi Susreti bili atraktivni televizijama sa nacionalnom frekvencijom.
I o tome će Ti stići posebno pismo za koji dan.

Posebnu pažnju posvetili smo međunarodnom karakteru ove manifestacije.
Očekujemo goste iz najmanje 5 država.

Već primamo prijave, a i svaka sugestija će biti ozbiljno razmotrena.

Pozdrav.
Slavko Bovan

[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimeuto ruj 27, 2011 5:18 am

Ovo je pismo koje je otišlo na više adresa.
Kako sam ja od SIZ-a (Slavko, Ilija, Zlatko) zadužen za promociju i propagandu, očekujte još ovakvih pisama.

Ako neko od kolega želi da mu sve stiže na e-mail adrsesu (a nije već na mojoj listi) neka se javi.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimeuto stu 29, 2011 4:24 am

Saopštenje broj 2

Od kako je Kikinda dobila organizaciju Susreta enigmata Srbije 2012, stiže mi veliki broj poruka zainteresovanih učesnika, što me veoma veseli.

Evo najnovijih vesti:


Vreme održavanje - Zadnji vikend u avgustu /24.8. -26.8/.
Hotel Narvik koji se nalazi u centru Kikinde, ovih dana je u postupku totalne rekonstrukcije, pa kako je neizvesno kada će radovi biti završeni, odlučili smo se za alternativni (ali isto tako dobar) smeštaj u Domu učenika. Ovaj objekat je potpuno nov (useljen prvi put ove godine) i u rangu je hotela sa 4 zvezdice. Sobe su dvokrevetne i trokrevetne /bićete zadovoljni smeštajem/. Jedina "mana" je to što Dom nije u samom Centru. Od autobuske stanice udaljen je 10-tak minuta laganog hoda.

U okviru sureta biće održana i DRUŽENJA i takmičenja logičara i kvizaša. Za logička takmičenja zadužen je Čedomir Milanović, a za takmičenja kvizaša Kosta Željski. U fazi dogovora je i kviz-susret ekipa Kikinde (pobednici Srbija Opena - Ljuboja, Bovan, Tomašev i Čolak) sa reprezentacijom "ostatka sveta". Za svetsku reprezentaciju već konkurišu pobednici nekih veoma poznatih kvizova (dva člana su već izborila svoje mesto u timu).

Kulturno-umetničko društvo "Gusle", koje u kontinuitetu radi od 1876. godine imaće svoj nastup verovatno u subotu. Jedan kikindski književnik, autor romana u kojem je enigmatika jedna od glavnih tema imaće kratku promociju. U toku su dogovori za još jedan veoma atraktivan kulturni program.

Jedan kolega je najavio nešto ekskluzivno za Kikindu. Ni ja ne znam o čemu je reč, ali verujem da će biti nešto interesantno.

Što se tiče turističke ponude, nećete biti razočarani. Razmišljamo o jednom malo neobičnijem turističkom programu /još smo u fazi dogovora/.

Opštinski funkcioneri su obećali finansijsku i organizacionu podršku.

Za koji dan počinju radovi i na pravljenju MAMUTSKE UKRŠTENICE (dobićete poziv) koja će biti predstavljena na gradskom trgu u nedelju. Planiram da ukrštenica bude takvih razmera da zainteresoje više televizijskih ekipa iz regiona.

Ova poruka je otišla na sve adrese enigmata iz mog adresara, a Tebe, dragi kolega, zamoliću da je proslediš dalje.

I, vidimo se!

Pozdrav.
Slavko Bovan



[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimesub sij 28, 2012 12:58 pm

Saopštenje broj 3
(Susreti enigmata Srbije u Kikindi, avgust 2012)

Na donjoj adresi možete pročitati tekst iz Blica

http://cryptoman.blogger.ba/
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimesub sij 28, 2012 12:59 pm

Saopštenje broj 4
(Susreti enigmata Srbije u Kikindi, avgust 2012)

Ova poruka ide na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje)
Izvinjavam se svima koji su već pročitali tekst, kao i onima kojima je
(možda) poruka greškom stigla.
Pozdrav. Slavko.

Jedna od propratnih manifestacija 12. Susreta enigmata Srbije (24-26.8.2012.) biće i predstavljanje MAMUTSKE UKRŠTENICE. To je, u stvari, nastavak posla koji smo započeli 2010. godine.
Pozivam kolege da se uključe i pomognu da napravimo što dužu skandinavku.

Propozicije:
1. Potrebno je napraviti SKANDINAVKU veličine 21x8 (bruto sa opisnim poljima) odnosno 20 x 7 neto, s tim što je jedno slovo (M) urezano u opisno polje. U srednjem (dakle četvrtom) redu upisano je MAMUT (s kraja levo, s tim što je M usečeno u opisno polje) i KIKINDSKI (na kraju desno). Dakle, u srednjem redu je sledeći raspored: MAMUT, crno polje, pet polja koja mogu biti bela ili crna, crno polje, KIKINDSKI.
2. Skandinavke se mogu raditi na zvaničnom jeziku u Srbiji, Hrvatskoj, BiH i Crnoj Gori, dakle na nekom od jezika nastalim iz nekadašnjeg zajedničkog jezika (srpskohrvatskog-hrvatskosrpskog).
3. Autor se potpisuje punim imenom i prezimenom, a podaci koje je još potrebno poslati su: godina rođenja, mesto stanovanja, država i jezik na kojem je sastavljena skandinavka. Fotografija autora nije obavezna, ali je poželjna.
4. Svaki autor može poslati neograničen broj skandinavki, na jednom ili više jezika (ali pazite da se u jednoj ukrštenici koristi samo jedna jezička varijanta)
5. Sve ispravne skandinavke nadovezivaće se jedna na drugu (preko pojma KIKINDSKI MAMUT) po redosledu prispeća.
6. Krajnji rok za slanje: 15. maj 2012. (ali zbog specifičnosti obrade, bilo bi dobro skandinavke slati znatno ranije).
7. Skandinavke treba opisati na neki od uobičajenih načina.
8. Ukrštenice se šalju na adresu: Slavko Bovan, Gavrila Principa 11, 2300 Kikinda, Srbija, ili na slavkobovan@yahoo.co.uk
9. Pravo učešća imaju svi zainteresovani enigmati, dakle i afirmisani autori, ali i potpuni amateri. Da bi skandinavka bila deo MAMUTSKE potrebno da ispunjava uobičajene enigmatske standarde.

U prilogu Vam dostavljam:
Primere skandinavke
Slavko Bovan




Drage kolege:
Gore je “službeni” poziv, a evo i nekih napomena.

- Za razliku od 2010. godine, iz tehničkih razloga, organizator je morao da odustane od ukrštenica rađenih na nekom drugom jeziku.Ipak, kolege koji žele da urade ukrštenicu i na nekom drugom jeziku (ili dijalektu) mogu da se obrate organizatoru, jer je moguć pokoji izuzetak.
- Organizator neće obećati nagrade autorima, ali su nagrede za najuspešnije autore planirane.
- Planirano je da sve ukrštenice štampaju u posebnoj knjizi, koju bi dobili svi autori.

- Za sve pitanja stoji vam na raspolaganju moja mail adresa.

- Sve kolege koji za to imaju mogućnosti, zamoliću da ovaj poziv objave u svojim listovima ili na svojim sajtovima i da ga pošalju enigmatima iz svog adresara.

- Zadati lik nije preterano zahtevan pa očekujem učešće i kolega koji do sada nisu sastavljali ukrštenice. Stoga vam kao “mustru” šaljem i skandinavku koju su samostalno (ali zaista samostalno!) uradili moji sinovi.

Srdačan pozdrav. Slavko Bovan.

[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimepon sij 30, 2012 2:20 am

Saopštenje broj 5
(Susreti enigmata Srbije u Kikindi, avgust 2012)
Ova poruka ide na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje)
Izvinjavam se svima koji su već pročitali tekst, kao i onima kojima je
(možda) poruka greškom stigla.
Pozdrav. Slavko.

VAŽNO!
Danas smo Zlatan Pupezin i ja bili u "inspekciji" Doma učenika u Kikindi, u kojima će biti smešteni učesnici Susreta enigmata Srbije, i veoma smo zadovoljni. Objekat je nov, dobro opremljen, ima sve što nam je potrebno za ugodan boravak i druženje.
Za tridesetak dana treba da se potpiše predugovor, te pozivam sve kolege koji IMAJU NAMERU DA DOĐU U KIKINDU 24-26.8. 2012. to odmah dojave na adresu slavkobovan@yahoo.co.uk
Veliki broj kolega mi je već pisao i uzjavio da će doći (što me jako veseli) ali potrebno je da napravim okvirni spisak da znam koliko će biti učesnika. Izjava da imate nameru da dođete, za sada mi je dovoljna.
Očekujem vašu poruku, u kojoj može, ali ne mora, da stoji i za koji ste od od sadržaja posebno zainteresovani
a. klasična enigmatika
b. logičke zagonetke
c. kviz
d. enigmatske tribine
e. mamutska ukrštenica
f. kulturno-zabavno-turistički program
g. SVE

Pozdrav. Slavko Bovan.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimesub vel 04, 2012 11:43 am

Saopštenje broj 6
(Susreti enigmata Srbije u Kikindi, avgust 2012)

Ova poruka ide na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje)
Izvinjavam se svima koji su već pročitali tekst, kao i onima kojima je
(možda) poruka greškom stigla.
Pozdrav. Slavko.


Pripreme za održavanje Susreta enigmata Srbije (24-26. avgust 2012) teku po planu. U prvoj fazi organizacije postepeno se završavaju neodložni poslovi (ugovaranje smeštaja, razgovor sa opštinskim čelnicima, medijska promocija, poziv za sastavljače mamutske ukrštenice, podela zaduženja za pripremu zadataka za rešavače).
Za mart je planiran dolazak predstavnika ESS u Kikindu i potpisivanje predugovora sa Domom učenika, a potom i uključivanje još nekih ljudi (Kosta Željski, Čedomir Milanović, Vanja Tomašev...) u "organizacioni odbor".
Nedavno sam prikupljao i prijave zainteresovanih enigmata Prijatno sam iznenađen brojem potencijalnih učesnika. Za tri dana stiglo je preko 50 prijava iz Srbije,Hrvatske,BiH i Makedonije, i to samo od enigmata koji imaju pristup internetu.

Susreti u Kikindi koncipirani su kao festival enigmatike.
Pored svih takmičenja, tribina i zasedanja koji su na zvaničnom programu ESS, biće ponuđeno mnoštvo drugih enigmatskih i srodnih sadržaja (takmičenje i druženje ljubitelja logičkih zagonetaka, kviz-takmičenja , promocije knjiga, turnir u bridžu, predstavljanje duuuuugačččkeeeee ukrštenice, nagradne igre za SVE učesnike...). Više takmičenja će se održavati istovremeno da bi se više vremena obezbedilo za kulturno-zabavno-turistički program i druženje.

Okvirni program:
petak - svečano otvaranje Susreta, skupština, enigmatska tribina, šah, kvizovka, sudoku, sastavljanje anagrama, kviz
subota pre podne: sastavljanje zagonetaka, kviz, logička takmičenja
subota (11-16) rezervisano vreme - turizam, kultura!
subota od 16-18: rešavačka takmičenje (nekoliko takmičenja u isto vreme ; kviz susret Kikinda - reprezentacija ostatka sveta)
subota: 19-21 rezervisano vreme (iznenađenje!)
subota:od 22 svečana večera s muzičkim programom
nedelja: mamutska ukrštenica, proglašenje pobednika i podela nagrada.

/Propratne manifestacije za Kikinđane održavaće se tokom Susreta -od petka do nedelje/

[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimesri vel 08, 2012 6:17 am

Upravo sad sam saznao da mi je Opština odobrila sredstva za štampanje knjige sa Mamutskim ukrštenicama (koja će biti poklon za autore i učesnike SES).

Dakle, šaljite mamutske ukrštenice (što više-to bolje) i imaćete lijepu uspomenu.

FORMAT I UPUTSTVO MOŽETE POGLEDATI GORE.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimesri vel 15, 2012 4:53 am

Saopštenje broj 7

Poštovane kolege!

Kako već znate Susreti enigmata Srbije su u Kikindi 24-26. avgusta, a u okviru Susreta, između ostalih mnogobrojnih sadržaja, biće predstavljna dugaaaaaaačkaaaaaa MAMUTSKA skandinavka. Pošto sam krenuo ambiciozno i u ovaj projekat, konkurisao sam (na redovnom konkursu koji raspisuje Opština Kikinda) za sredstva za štampanje knjige u kojoj bi se našle sve mamutske ukrštenice.

Ovih dana dobio sam pozitivan odgovor. Odobreno je finansiranje te knjige pa je isvesno da će autori skandinavki dobiti svoj primerak knjige.



Podsećam (vidi saopštenje broj 4)

Potrebno je napraviti SKANDINAVKU veličine 21x8 (bruto sa opisnim poljima) odnosno 20 x 7 neto, s tim što je jedno slovo (M) urezano u opisno polje. U srednjem (dakle četvrtom) redu upisano je MAMUT (s kraja levo, s tim što je M usečeno u opisno polje) i KIKINDSKI (na kraju desno). Dakle, u srednjem redu je sledeći raspored: MAMUT, crno polje, pet polja koja mogu biti bela ili crna, crno polje, KIKINDSKI.

Skandinavke se mogu raditi na zvaničnom jeziku u Srbiji, Hrvatskoj, BiH i Crnoj Gori, dakle na nekom od jezika nastalim iz nekadašnjeg zajedničkog jezika (srpskohrvatskog-hrvatskosrpskog).

Do sada imam 172 skandinavke od tačno 50 autora iz 6 država (Srbija, Hrvatska, Bih, Slovenija, Makedonija i Italija).
Kako nameravam da okupim što je moguće veći broj autora, očekujem i vašu podršku.

Kako je za realizaciju (pripremu za štampu) potrebno mnogo truda i vremena, zamolio bih enigmate da svoje skandinavke šalju što pre.

Takođe, molim kolege koji imaju uticaj na redakcije enigmatskih i neenigmatskih listova da ovjave raspis iz saopštenja broj 4.

Ova poruka ide na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje).Izvinjavam se svima koji su već pročitali tekst, kao i onima kojima je (možda) poruka greškom stigla.
Pozdrav. Slavko.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimesub tra 28, 2012 8:21 am

Saopštenje broj 8
Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Poštovane kolege,
Obaveštavam vas da pripreme za SES teku po ranije zacrtanom planu.
Stalno stižu nove najave za učešće. Na nedavno održanom "Enigmatskom vlaku" uz prijatno druženje sa kolegama iz Hrvatske imao sam niz razgovora. Sudeći po preliminarnim prijavama očekujem poveću grupu hrvatskih enigmata (što me raduje).

- Klasična enigmatika (u toku je izrada zadataka za takmičenje)
- Logički zadaci (Čedomir Milanović će za koji dan izneti svoj plan o takmičenju logičara)
- Kviz (Kosta Željski je već izradio pitanja. Dogovaranje detalja imaćemo 2.6. u Perlezu).

Što se tiče kulturno-zabavno-turističkog dela programa (za koji smo kazali da je VEOMA važan) skoro sve je dogovoreno.

MAMUTSKA UKRŠTENICA
Ostalo je još 15-tak dana do roka kada se ukrštenice mogu slati. Do sada su stigle skandinavke od 74 autora iz 6 zemalja na (srpskom, hrvatskom, srpskohrvatskom, bosanskom, slovenačkom, makedonskom, engleskom, italijanskom, francuskom, španskom, portugalskom, nemačkom, poljskom, ruskom i latinskom jeziku). Ovih dana očekujem ukrštenicu iz Rumunije, a jedan kolega je obećao da će obezbediti skandinavku na mađarskom jeziku.
Dvadesetak kolega mi je javilo da su njihove ukrštenice gotove ili skoro gotove. Da li ćemo imati 100 autora?!

Za maj sam planirao razgovore sa sponzorima.
Dakle, sada sledi razgovor sa pravim sponzorima, jer su slikari, književnici i umetnički fotografi, SVI s kojima sam razgovarao, obaćeli da će svojim radovima podržati ovu manifestaciju. Saradnja sa lokalnom samoupravom i medijima, za sada, je odlična.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimepet svi 11, 2012 1:59 pm

Saopštenje broj 9
Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Poštovane kolege,
dok pišem ova moja saopštenja, sve sam zadovoljniji jer kako se približavamo velikom događaju, sve sam sigurniji da ćemo svi biti zadovoljni.

Juče (četvrtak 10.05.) u Kikindi su boravili Miroslav Lazarević i Milorad Živanić, predsednik i podpredsednik ESS.
Predsednik Opštine Ilija Vojninović priredio je prijem za goste iz ESS-a, kao i kikindske enigmate Zlatana Pupezina i mene. Prijemu je prisustvovao i Branko Ljuboja, načelnik opštinske uprave .
U srdačnom razgovoru dobili smo podršku lokalne samouprave za održavanje ovog skupa. Opšti je utisak da će i Opština učiniti sve kako bi naš skup ostao svima u lepom sećanju. Prijem kod gradonačelnika izazvao je veliku medijsku pažnju. Na oficijelnom opštinskom sajtu ubrzo se pojavio tekst novinara Saše Uroševa.

http://www.kikinda.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=7849%3A-12-&catid=79%3Avesti-2012&Itemid=1&lang=sr

Istog dana na lokalnoj televiziji emitovan je odličan izveštaj, a događaj je snimala i RTS. Prilog će biti emitovan sutra (ujutro i uveče). Tekstovi su već objavljeni u lokalnom listu i beogradskom "Blicu" (najtiražnijem listu u Srbiji) a sutra će biti objavljen tekst i u, takođe veoma tiražnom, "Kuriru".

U "inspekciji" Doma učenika sve je proteklo u najboljem redu. Objekat je potpuno nov (pravi hotel), sobe su dobre (DVOKREVETNE i trokrevetne), sa dobrim restoranom, klimatizovan, sa četiri veće prostorije (sale) koji nam stoje na raspolaganju. Bežični internet je na rasplaganju u širem krugu objakta.
Dogovorili smo veoma važnu stvar kada je plaćanje u pitanju. Naime, svaku stavku smo "razbili" te nismo vezani za pansionsku uslugu.
Tako su cene:
noćenje: 800 - 1000 dinara (otprilike 7-9 evra)
doručak : 300 - 550 dinara
ručak: 600-1000 dinara
večera: 500-800 dinara.
OVO JE VEOMA VAŽNO JER ĆU PREKO SPONZORA DA OBEZBEDIM NEKE OBROKE (te ih enigmati neće plaćati, a i svečana večera sa tamburašima trebalo bi da bude u jednom uglednom restoranu u gradu. Svečana večera se NEĆE PLAĆATI ili će koštati znatno manje nego u Domu).
Dakle, računica kaže da bi SVE, ako bi se plaćaalo u Domu od petka večere do nedelje ručka koštalo 3900 - 5000 dinara (35 do 45 evra) ali objektivna računica govori da bi maksimalno sve trebalo da košta manje od 30 evra. Ukratko rečeno, učesnici će u Domu biti obavezni da plate samo onoliko noćenja koliko iskoriste (jedno ili dva). Sve ostalo je stvar dogovora.
Potrudiću se da troškove učesnika maksimalno "pokriju" sponzori, ali radi orijentacije već sada vam kažem koliko bi sve moglo koštati. Slažete se da je i ova "pesimistička" varijanta od 35-45 evra prihvatljiva. O svim smanjivanjima cene bićete obaveštavani.

Počeo sam sa razgovorima sa sponzorima. Najveća lokalna trgovačka firma "Angrohit" sponzorisaće 100 majica za učesnike. Razgovor je trajao svega dva minuta. Vrlo rado su prihvatili sponzorstvo. I pored teške situacije u privredi, očekujem finansijsku podršku još nekih lokalnih firmi, kao i dve kompanije van Kikinde.

Što se tiče sadržaja iz dana u dan javljaju se neki novi momenti. Od trenutka kada je uvaženi kolega Borivoj Dovniković najavio mogućnost svog dolaska, "stupio sam u akciju". Kulturni centar Kikinda želi da napravi retrospektivu crtanih filmova dragog kolege, a u ponedeljak imam dogovor sa rukovodstvom Narodnog muzeja oko organizovanja izložbe karikatura i stripova.

Što se tiče MAMUTSKE UKRŠTENICE, još nekoliko dana primam skandinavke. Ovog trenutka evidentirano je 90 autora iz 6 država. Priprema za štampanje skandinavki i knjige sa skandinavkama teče po zacrtanom planu.

Danas smo Čedomir Milanović i ja utanačili "logučku komponentu" susreta. Biće ponućena dva seta zadataka (sudoku i logički zadaci) koji bi se rešavalo po sat vremana, ali bi, osim toga, SVI UČESNICI SUSRETA u petak dobili jedan zadatak koji bi se rešavao do nedelje.

Kvizaši (ne bih da ih zovem kvizomani) će dodatne informacije dobiti 2.6. u Perlezu.

O BOGATOM nagradnom fondu biće više reči u nekim narednim saopštenjima.

Isto tako, već sada je izvesno da će se ovaj festival enigmatike malo vremenski proširiti. Naime, i za četvrtak 23.avgusta predviđene su neke aktivnosti (izložba umetničke fotografije, promocije, takmičenja...) namenjene građanima Kikinde.

Iako još ima dovoljno vremena do Susreta, mislim da se SIGURNI UČESNICI mogu već prijaviti kako bi bili evidentirani.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimepon svi 28, 2012 8:42 am

Saopštenje broj 10
Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Poštovane kolege,
Ovo saopštenje će biti drugačije nego dosadašnja, ali i ona koja uskoro stižu.

Naime, u fazi sam obezbeđivanja sponzora i donatora.
Moram da kažem da, iako su krizna vremena, prvi kontakti sa sponzorima obećavaju.
Zvanične majice su već u fazi izrade, a naš kolega Voja Dodevski izrađuje bedževe. U ovom kratkom saopštenju neću vas zamarati svim detaljiva u vezi s kontaktiranjem sponzora (kojih je iz dana u dan sve više).

Suština ovog saopštenja jeste obogaćivanje nagradnog fonda. Pored "pravih" sponzora i donatora, potaknut idejama pojedinih kolega, obraćam se i učesnicima Susreta, ali i onima koji bi želeli da budu učesnici ali su sprečeni.

POZIVAM SVE KOLEGE KOJI BI ŽELELI DA SVOJOM DONACIJOM (npr. knjige, reklamni materijal, razni suveniri,...) OBOGATE NAGRADNI FOND, DA MI TO JAVE. (već sam dobio nekoliko poruka!).
Osnovna ideja jeste da se dodeli što više nagrada i nagradica za učesnike zvaničnih i nezvaničnih takmičenja, ali i za građane Kikinde koji će se uključiti u neka rešavačka takmičenja.
U poruci koju će mi poslati navedite da li želite da budete na listi sponzora i donatora ili ne.

Ova poruka ide na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje). Izvinjavam se svima onima kojima je (možda) poruka greškom stigla.
Pozdrav. Slavko Bovan.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimesub lip 23, 2012 3:47 pm


Saopštenje broj 11
Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda
Poštovane kolege,
Približavaju se Susreti pa je vreme za objavljivanje detalja na sajtovima, listovima i biletenima, a vreme je i za najave.

Ovogodišnji Susreti enigmata Srbije, u organizaciji Enigmatskog saveza Srbije i kikindskih enigmata, održaće se od 24-26.avgusta u kikindskom Domu učenika "Nikola Vojvodić" (objekat je potpuno nov i u rangu je hotela sa četiri zvezdice).

Okvirni program:
Petak:
14.30: Prvenstvo Srbije u sastavljanju anagrama
16.00: Sudoku
17.00: Svečano otvaranje Susreta
17.30: Skupština ESS
20.00: Izložba stripova i karikaturura, retrospektiva crtanih filmova Borivoja Dovnikovića iz Zagreba.
22.00: Prvenstvo Srbije u kvizovci
22.00: Šahovski turnir

Subota:
9.00: Prvenstvo Srbije u sastavljanju zagonetaka
10.30: Enigmatske tribine (Jovan Ćirilov - Enigmatika u listu "Spomenak", Zlatan Pupezin: Istorija kikindske enigmatke)
11.30: Otvoreno prvenstvo Srbije u kvizu
15.00: Turnir u rešavanju logičkih zagonetaka
16.00: Prvenstvo Srbije u rešavanju zagonetaka
18.00: Kviz susret: Kikinda - "Ostatak sveta"
21.00: Svečana večera

Nedelja:
10.00: Predstavljanje mamutske ukrštenice na kikindskom trgu
Ostatak dana - izlet, turističko-zabavni program i proglašenje pobednika.

Obezbeđen je bogat nagradni fond:Putovanje u Prag (5 dana) poklon ED "Đorđe Natošević" iz Sombora" i turističke agencije "Ivontraven", vredne umetničke slike, umetničke fotografije, monografije, knjige,...

Tokom ove manifestacije održaće se niz drugih takmičenja, za koja su, takođe, obezbeđene vredne nagrade, kao i niz pratećih aktivnosti (promocije knjiga, enigmatskih razgovora,...)

Iako Susreti zvanično počinju u petak, i u četvrtak, 23.avgusta, održaće se nekoliko "akcija": U Kulturnom centru otvara se izložba umetničke fotografije Jovana Jarića pod nazivom "Rebusi iz života", a nakon izložbe održaće se reševačko takmičenje za Kikinđane. U popodnevnim satima planirano je "osvajanje" najvišeg "vrha" u Kikindi. Tom prilokom vrh Kinđe će se preimenovati u "Vrh enigmatike".

Prijave za Susrete mogu se izvršiti na adresu: slavkobovan@gmail.com ili na telefon 063/89-41-064.
Cena noćenja iznosi oko 1000 dinara.

Pošto se očekuje rekordan broj enigmata i Srbije, kao i veći broj gostiju iz BiH, Hrvatske, Makedonije, Slovenije i Rumunije, najbolje je rezervaciju izvršiti što pre.

Ova poruka je otišla na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje). Izvinjavam se svima onima kojima je (možda) poruka greškom stigla.
Pozdrav. Slavko Bovan.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimesri lip 27, 2012 12:29 am

[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimečet srp 19, 2012 7:12 am

Saopštenje broj 12
Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Bridž klub "Kikinda" uključuje se u program Susreta enigmata Srbije. Turnir u bridžu igraće se u subotu 25.08.2012. sa početkom u 10 sati. Planirano je da učestvuju 4 ekipe (po 4 člana). Ukoliko neko od enigmata želi da učestvuje na turniru, treba što pre da se javi. Idealno bi bilo ako bi se mogla formirati jedna ekipa enigmata - bridžista.

Rad na izradi mamutske skandinavke i knjige (zbirke) pristiglih ukštenica priveden je kraju.

Nagradni fond za mnogobrojna takmičenja veoma bogat, zadaci za KVIZ su izrađeni, kao i zadaci za sastavljače anagrama i enigmatskih zadataka. Pri kraju je izrada zadataka za rešavače, kao i izrada panoa za izložbu stripova i karikatura Borivoja Dovnikovića koja će biti postavljena u Narodnom muzeju.

Izložba umetničke fotografije "Rebusi iz života" Jovana Jarića (četvrtak, 23.08. u Kulturnom centru) već je spremna.

Dogovorene su teme enigmatskih tribina - "Zagonetke u listu Spomenak" (Jovan Ćirilov) i "Istorija kikindske enigmatike" (Zlatan Pupezin).

Postoji realna šansa da se kviz-susret: Kikinda-Ostatak sveta emituje direktno na lokalnoj televiziji, te da se kasnije emituje širom Srbije.

Pošto se očekuje rekordan broj enigmata, logičara i ljubitelja kvizova Srbije, kao i veći broj gostiju iz BiH, Hrvatske, Makedonije, Slovenije i Rumunije, najbolje je rezervaciju izvršiti što pre.

Do sada sam evidentirao 75 imena i prezimena kolega koji su izjavili da SIGURNO DOLAZE.

Prijave za Susrete mogu se izvršiti na adresu: slavkobovan@gmail.com ili na telefon 063/89-41-064.

Ova poruka je otišla na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje). Izvinjavam se svima onima kojima je (možda) poruka greškom stigla.
Pozdrav. Slavko Bovan.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimepet srp 27, 2012 4:50 am

Saopštenje broj 13 (vanredno!)
Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Poštovani kolega,
Pripreme za Susrete teku po planu, ali kako naredne sedmice imam zakazane razgovore sa rukovodstvom Doma učenika potrebno je da ažuriram spiskove učesnika.

Dakle, ODMAH (a najkasnije do petka 03.08.2012.) javite mi plan boravka u Kikindi. (Npr. ovako: dolazim u petak u 14 sati a odlazim u nedelju uveče, ili dolazim u subotu u 10.00 i odlazim u subotu uveče). Ovo je potrebno zbog približno tačnog broja spavanja u petak i subotu (ili eventualno četvrtak) koje se plaća 1000 dinara po prenoćištu, ali i broja korisnika pojedinih obroka (koji se neće plaćati) a planirani su: večera petak, ručak subota, svečana večera subota i ručak nedelja.

Molim da poštujete rok za prijavu!

Takođe mi javite da li dolazite kolima (ima veliki, besplatan parking) ili autobusom.

Red vožnje autobusa Beograd-Kikinda (u zagradi je vreme dolaska u Kikindu)

06:30 (09:05) ЛАСТА БЕОГРАД
08:00 (10:35) АУТОПРЕВОЗ КИ
09:30 (12:05) ЛАСТА БЕОГРАД
10:30 (13:15) ЕЛТРА БЕОГРАД
11:30 (14:05) АУТОПРЕВОЗ КИ
13:30 (16:05) АУТОПРЕВОЗ КИ
14:45 (17:40) ЕНКА НК
16:15 (18:45) ЕЛТРА БЕОГРАД
17:00 (19:35) АУТОПРЕВОЗ КИ
17:45 (20:05) ЕНКА НК
20:00 (22:30) АУТОПРЕВОЗ КИ

Ako dolazite autobusom u PETAK predlažem bus u 11.30, a ako dolazite u SUBOTU predlažem autobus 08.00.
Povratna karta BG-KI košta 1500 dinara (Autoprevoz).
Povratna karta u Lastinim autobusima približno je ista, i moje mi iskustvo govori da je i Lasta solidan prevoznik. ostale prevoynike nisam godinama korsit

Prijave za Susrete mogu se izvršiti na adrese: slavkobovan@yahoo.co.uk ili slavkobovan@gmail.com ili na telefon 063/89-41-064.

Ova poruka je otišla na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje). Izvinjavam se svima onima kojima je (možda) poruka greškom stigla, kao i onima koji su VEĆ POSLALI DETALJNU PRIJAVU.

Pozdrav. Slavko Bovan.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm

Saopštenje broj 14

Susreti enigmata Srbije (24-26. avgusta 2012) Kikinda

Poštovane kolege, do mene je do sada stiglo tačno 105 prijava što nagovještava da će ovo biti najbrojnije okupljanje enigmata iz ovog dijela Evrope. Napominjem da je 105 prijava došlo direktno meni, te da čekam prijave koje su stigle Enigmatskom savezu Srbije.
Zadaci su spremni, a spreman je i bogat nagradni fond. Opština Kikinda generalni je pokrovitelj Susreta.

Evo i satnice:

Četvrtak (23.08. dan pre Susreta)
-19.00 Izložba umetničke fotografije Jovana Jarića pod nazivom "Rebusi iz života" (Kulturni centar Kikinda)
-19.45: Kup Kikinde (rešavačko takmičenje) (Kulturni centar)
-21.00: Retrospektiva crtanih filmova Borivoja Dovnikovića i razgovor sa članovima Strip-radionice (Kulturni centar)
-23.00: Doček enigmatske Nove godine koja ovog puta pada tačno 24.avgusta.(Kikindski restorani)

Petak, 24,08:
-Toliko rano da ne smem da napišem: Ekspedicija zainteresovanih "Osvajanje Kinđe i preimenovanje ovog vrha u Vrh enigmatike". Ovo je fakultativna aktivnost, ako sakupim više od troje zainteresovanih -dvojica su se dobrovoljno javila - Jovan i Bovan. (mesto: Negde u ravnici)
- do 12.00: gostovanje na radiju i lokalnim televizijama, nastavak druženja od četvrtka i doček onih koji porane jer su nestrpljivi da nam se pridruže (Tamo gde služe dobru kafu)
- 12.00-14.00: dolazak većine učesnika, a ostali će dolaziti tokom dana i tako će se prijavljivati na smeštaj (Dom učenika)
- 15.00: Prvenstvo Srbije u sastavljanju anagrama (Dom učenika)
- 16.00: Sudoku (Dom učenika)
- 17.00: Svečano otvaranje Susreta (Svečana sala SO Kikinda)
- 17.30: Skupština Enigmatskog saveza Srbije (Svečana sala SO Kikinda)
- 20.00: Izložba stripova i karikatura Borivoja Dovnikovića (Narodni muzej)
- 21.00: Večera (Radnički dom)
- 22.00: Šahovski turnir (Dom učenika)
- 22.00: Prvenstvo u superkvizovci
- 22.15: Retrospektiva crtanih filmova Borivoja Dovnikovića (Kulturni centar ili Dom učenika, u zavisnosti od tehničkih mogućnosti)
- 23.30: Enigmatski i drugi razgovori (Planinarski dom - Da, Kikinda iako je u ravnici ima objakat koji ima status planinarskog doma)
- 04.00: Kafa za one koje je savladao san

Subota, 25.08:
- do 08.59: Doručak
- 09.00: Prvenstvo Srbije u sastavljanju zagonetaka (90 minuta) (Dom učenika)
- 10.00: Početak turnira u bridžu
- 10.30: Enigmatske tribine (Dom učenika)
Jovan Ćirilov: Enigmatika u listu Spomenak
Zlatan Pupezin: Istorija kikindske enigmatike
-11.30: Kviz kup Ex YU (Gimnazija "Dušan Vasiljev")
-12.00: Testirenje enigmata, Zlatko Delić (Gimnazija "Dušan Vasiljev")
-14.00: Ručak (Radnički dom), dodela nagrada za Kviz kup Ex YU
-15.00: Logičke zagonetke (Gimnazija)
-16.00: Prvenstvo Srbije u rešavanju zagonetaka (Gimnazija)
-18.00: Kviz susret Kikinda-Ostatak sveta (dvorište Kurije)
-21.00: Svečana večera, predstavljanje knjige "Oštar start" Miće Vujičića u kojoj je enigmatika važan segment, dodela nagrada za turnir u bridžu, proglašenje rezultata još nekih takmičenja, a u nastavku tamburaši!
- Toliko kasno da ne smem da napišem: Enigmatski razgovori i dalje traju.

Nedelja, 26.08:
- do 08.59: Doručak
- 09.00: Dvojac bez kormilara (rešavanje rebusa) (Dom učenika)
- 10.00: Mamutska skandinavka (Kikindski trg)
- 11.00: Turistički obilazak Kikinde (Muzej, film o Kikindskom mamutu, poseta izložbi "Rebusi iz života", Suvača, Svetski čuvena Terra"...)
- 14.00: Ručak (tajna lokacija!), proglašenje pobednika
- 16.40: Odlazak većine učesnika
- 16.41: Nastavak druženja onih kojima se ne ide kući.

Ostala takmičenja i nagradne igre:
- Memorijal Đure Kneževića - Naslovni anagrami u saradnji sa "Kikindskim"
- SMS Rebusi (plakatiranje po gradu biće obavljeno nekoliko dana pre Susreta)
- Spojite par (nagradna igra za sve učesnike)
- Sobni kviz (komplet zadataka koji se rešava 2 dana)
- I još nešto...(ali to je najtajnija tajna, i od sebe sam je sakrio)

Cene:
Prenoćište po osobi oko 1000 dinara u dvokrevetnim ili 800 dinara u trokrevetnim sobama.
Hrana:
Ne plaća se večera u petak, ručak u subotu, svečana večera u subotu i ručak u nedelju.
Doručak u subotu i nedelju ne bi trebalo da se plaća. Napominjem da za ta dva doručka još nije potpisan ugovor, ali verujem da će biti i to plaćeno.
Piće:
Po jedno piće je besplatno, osim za svečanu večeru kada je piće neograničeno (ali verujem da to neće biti bukvalno shvaćeno!)
Kotizacije:
Ništa se ne plaća!

VAŽNO: Iako sam na pojedinim mestima pokušavao da budem duhovit, u svemu sam vrlo ozbiljan (uglavnom!)

Željno vas očekujem. Dovoljno je da donesete dobro raspoloženje, a ako dođete sa pokojim pakovanjem piva ili nekog drugog osvežavajućeg pića, neću se buniti.


Adrese: slavkobovan@yahoo.co.uk ili slavkobovan@gmail.com ili na telefon 063/89-41-064.

Ova poruka je otišla na sve adrese iz mog adresara (možete je širiti dalje). Izvinjavam se svima onima kojima je (možda) poruka greškom stigla.

Pozdrav. Slavko Bovan.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kikinda 2012 Empty
PostajNaslov: Re: Kikinda 2012   Kikinda 2012 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kikinda 2012
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatska natjecanja-
Forum(o)Bir: