Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Jutarnje razgibavanje :)

Go down 
+4
Dejan
ero
Quizmaster
admin
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimepon srp 20, 2009 7:27 am

Dobrodošao Nenade, cheers
prvo pa muško, prvi post si baš razradio.
Ima tu i žestokih mogućnosti anagramiranja u stilu "Crvenog bana" Twisted Evil
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimepon srp 20, 2009 7:31 am

Dejan je napisao/la:
Dobrodošao Nenade, cheers
prvo pa muško, prvi post si baš razradio.
Ima tu i žestokih mogućnosti anagramiranja u stilu "Crvenog bana" Twisted Evil

Hvala, hvala! Lepo sam se naoštrio da se pojavim jutros na vreme i ravnopravno učestvujem u mini-takmičenju, kad ono tras - rešenje već stoji tu! Tako sam počeo da pišem revolucionarnu poeziju.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimepon srp 20, 2009 10:56 am

Nenad je napisao/la:
Dok sam jutros uspeo da se registrujem, ulogujem... već je rešeno.
U znak protesta, napisao sam pesmu!

Nenad

...

stižu nam rani trkači
markantni, ružičasti
na straži trčim ka uni
starački inat žmirnu

stani, tamničar kruži
ritmičan kužan i star
i ratnik sam čun traži
makar trun niži - i čast!

mrk, satiričan i tužan
čist tiran, kažu - miran
a učinak ti žar smrtni -
mračni žur s titanika!

tatarin si, žučan i mrk
turčin, a kaži mi stran
utri taman križ časni
a matični naruži krst

tačni mi kantar u srži
sit taknu i namrči raž
čak i strun žita 'ranim
i sakat ružin trn čami

Najbolje je da na vrijeme tražim anagram od budućeg Velikog pjesnika, koji bi vrlo lako u budućim eniklopedijama mogao biti označen kao rodonačelink pjesničkog pravca anagramizma. Kad čovjek postane slavan, možda će teško biti doći do njega. Stoga Nenade, daj dijeli autograme pa da se obogatimo za koju godinu prodajući prvence Very Happy
PS. Pohvale za pjesmu i dobrodošlica na forum!!!
[Vrh] Go down
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimepon srp 20, 2009 1:16 pm

ero je napisao/la:

Najbolje je da na vrijeme tražim anagram od budućeg Velikog pjesnika, koji bi vrlo lako u budućim eniklopedijama mogao biti označen kao rodonačelink pjesničkog pravca anagramizma. Kad čovjek postane slavan, možda će teško biti doći do njega. Stoga Nenade, daj dijeli autograme pa da se obogatimo za koju godinu prodajući prvence Very Happy
PS. Pohvale za pjesmu i dobrodošlica na forum!!!

Hvala Slavko, a takođe i hvala na dobrom izboru slova!
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 12:04 am

Da li ja sad imam "obavezu" da vas malo maltretiram s mojim izborom anagrama? jocolor
Kada ćemo imati sljedeći "anagramni performans"? bom
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Ines
good
good
Ines


Female
Broj postova : 66
Age : 45
Location : Fojnica
Registration date : 23.04.2008

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 12:19 am

Nenade, dobrodošao! cheers Ekipa postaje sve bolja!

Ugrabih par minuta od radnog vremena, pa dok čekamo sledeći pravi zadatak, evo jedan za buđenje:

RASNO PROURLIKA TON! (11,6)

(Dejane, čekamo tvoj izbor!)
[Vrh] Go down
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 12:33 am

Ines je napisao/la:
Nenade, dobrodošao! cheers Ekipa postaje sve bolja!

Ugrabih par minuta od radnog vremena, pa dok čekamo sledeći pravi zadatak, evo jedan za buđenje:

RASNO PROURLIKA TON! (11,6)

(Dejane, čekamo tvoj izbor!)

Hvala hvala, bolje vas našao... ako nije koloraturni sopran onda je ranoruralni opstik!
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 1:05 am

Predlažem da sutra pustim anagramčić, u 9,25 po običaju. Da ljudi znaju.
Baš i nemam sad nešto sa slikama... confused
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 1:19 am

Dejan je napisao/la:
Predlažem da sutra pustim anagramčić, u 9,25 po običaju. Da ljudi znaju.
Baš i nemam sad nešto sa slikama... confused

Što se mene tiče, može jer sam ja na "odmoru". Naime, od četvrtka nisam na radnom mjestu već ću pokušati malo da krenem svijetlim primjerom gospodina sa slike priložene uz posljednji anagram (doduše, neću do Grčke, ali tražiću nešto sunčano pa da se zavučem u hladovinu). Taj poduhvat zahtjeva moju punu angažovanost danas i sutra jer moram da završim gomilu i još kamaru poslova. To mi ne smeta da budno pratim šta se dešava na forumu.
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 1:36 am

Dakle,

sutra u 9,25 postavit ću sliku sa 2 anagrama jednog (istog) zadanog pojma.

Zadani pojam je iz hrvatskog jezika, kao i jedan od anagrama, dok je drugi anagram na srpskom jeziku (odnosno sadrži riječ tipičnu za srpski jezik).
Kako bismo ublažili jezične i poteškoće uzrokovane pismom, jer sve to igra ulogu u ovako brzom rješavanju, oba anagrama će biti napisana odmah ispod humoristične ilustracije zadanog pojma, na latinici (lijevo) i ćirilici (desno) po principu:
HR - hrvatski i latinica PC - srpski i ćirilica
RS - srpski i latinica XP - hrvatski i ćirilica
Tako ćete lakše moći naći preferiranu verziju, ili ćete moći "kombinirati" ako zapne Laughing a vjerujem i da će performans biti zanimljiviji (?).

Tko prvi točno razriješi moj anagramni performans, dobit će prelaznu, udarničku zastavicu - da u sljedeća dva-tri dana postavi novi zadatak. Plus tapšanje po ramenu Very Happy

Zadatak neće biti tako dobar kao koloraturni sopran koji je sastavila Ines, ali barem se nadam da ćete ga rješavati duže od nekoliko sekundi!

Nadam se da je tako O.K. Ako ima nekih zapreka, molim javite mi pa da odgodim i da se dogovorimo...
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 2:13 am

Pošto ovo prelazi u tradicionalno okupljanje sa "prelaznom zastamom", Admin bi trebalo da prilagodi ovaj naslov i da izbriše ovu zagradu. Dakle, naslov bi trabalo da glasi "Riješi anagram" ili još bolje "Jutarnje razgibavanje"
[Vrh] Go down
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 6:36 am

Nadam se da ću startovati na vreme ovaj put. U prethodna dva pokušaja sam zakasnio tako da su rešenja već bila tu dok sam uspeo da se prijavim.
U međuvremenu, evo jednog ćirilično-latiničnog anagrama (slova su latinična, ali se čitaju kao ćirilična):

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 13052008
HE MOPA CBE HA "CTPOJAK" (6,5,7)
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 10:21 am

Smotra vojne kasarne, valjda
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 10:34 am

Dejan je napisao/la:
Smotra vojne kasarne, valjda

Jeste. Nije bilo teško, a čini mi se i da ide uz naslov "jutarnje razgibavanje".
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:13 am

Pripreme za jutarnje razgibavanje, KUŠNJA:

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Image002wpo
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:20 am

Dejan je napisao/la:
Pripreme za jutarnje razgibavanje, KUŠNJA:


da nije "lama"?Smile
dobro je da si poslao, zaboravio bih totalno na zadatak!
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:22 am

Pa piše lijepo da se radi o pripremama, a ovo sam stavio za probu tj. kušnju. Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:25 am

Dejan je napisao/la:
Pa piše lijepo da se radi o pripremama, a ovo sam stavio za probu tj. kušnju. Very Happy

aaa, dakle - njuška je kušnja da ne kunjaš! (a nije šunjka:))
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Jutarnje razgibavanje:    Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:26 am

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Anagramniperformans
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:29 am

kabelska televizija?
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:32 am

Čestitam! Ipak je bilo brzo iako anagrami baš nisu bili direktni. Oprostite na malom kašnjenju, imao sam problema sa postavljanjem slike u forum - zašteka baš kad je najbitnije.
Onda Nenade, tapšam te po ramenu i dajem ti prelaznu zastavicu! lol!
Sljedeće postavljanje je na tebi!
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:37 am

Dejan je napisao/la:
Čestitam! Ipak je bilo brzo iako anagrami baš nisu bili direktni. Oprostite na malom kašnjenju, imao sam problema sa postavljanjem slike u forum - zašteka baš kad je najbitnije.
Onda Nenade, tapšam te po ramenu i dajem ti prelaznu zastavicu! lol!
Sljedeće postavljanje je na tebi!

Hvala hvala!!! Smile
Moram da priznam, "NS Anagram 2.0" je odradio najveći deo posla oko rešavanja. Jedino što nije imao reč "kabelska" pa sam to sam pridodao.


Zadnja promjena: Nenad; sri srp 22, 2009 2:00 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:46 am

He-he, malo reklame za NS, ja sam prvo mislio da je program dobio ime po Novom Sadu Laughing
Možda bi bio brži da nisi konzultirao mašinu. Question Doduše zadatak je bio zbunjujuć, pretpostavljam Question Iz slike se dalo naslutiti o čemu se radi Question Very Happy
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Nenad
good
good



Male
Broj postova : 20
Age : 49
Location : Beograd
Registration date : 20.07.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 1:59 am

Dejan je napisao/la:
He-he, malo reklame za NS, ja sam prvo mislio da je program dobio ime po Novom Sadu Laughing
Možda bi bio brži da nisi konzultirao mašinu. Question Doduše zadatak je bio zbunjujuć, pretpostavljam Question Iz slike se dalo naslutiti o čemu se radi Question Very Happy

Ma nije to, nego sam se zaglupeo pokušavajući da otkrijem i drugo rešenje, jer sam (nepažljivo čitajući tekst) shvatio da postoje dva, hrvatsko i srpsko.
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 2:11 am

Idea Eto ti možda zanimljive ideje za sljedeće razgibavanje: zašto ne bi odgonetali dva zadatka?
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Ines
good
good
Ines


Female
Broj postova : 66
Age : 45
Location : Fojnica
Registration date : 23.04.2008

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 3:01 am

Opet Janko kasno stiže, a baš sam želela da rešavam...

Moraće neko od vas da pismeno zamoli mog direktora da me oslobode obaveza u vreme razbuđivanja! geek
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 5:42 am

Nedostajali ste mi svi koji ste bili odsutni, Sad
no sad će Nenad preuzeti priču pa možda dogovorimo drugi povoljniji termin?
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 5:45 am

Dejan je napisao/la:
Nedostajali ste mi svi koji ste bili odsutni, Sad
no sad će Nenad preuzeti priču pa možda dogovorimo drugi povoljniji termin?

Ne diraj termin!!! Idealan je. Nije rano za one koji ustaju a nije kasno za one koji još nisu otišli na spavanje.
PS. Bio sam prisutan jutros, ali sam bio prezauzet poslovima da pa nisam reagovao. Ovo jutarnje razgibavanje pokazalo se kao dobra ideja jer je forum baš živnuo. Za nekoliko dana preko 520 čitanja. Samo naprijed jen-dva, jed-dva.
[Vrh] Go down
Dejan
x3me
x3me
Dejan


Male
Broj postova : 307
Age : 53
Location : Zagreb
Registration date : 25.05.2009

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 5:48 am

O.K. Sam sam htio čuti ponovo Wink da je termin dobar!
[Vrh] Go down
http://www.pzrdig2.bloger.hr
Ines
good
good
Ines


Female
Broj postova : 66
Age : 45
Location : Fojnica
Registration date : 23.04.2008

Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitimesri srp 22, 2009 6:56 am

Super je termin. I red je da napravimo jutarnju smotru uz dizanje enigmatske zastave i prozivku: Dašlić- tu! Vankov- tu! Vesić, Vasiljević, Žilinović, Focijan... tu!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Jutarnje razgibavanje :)   Jutarnje razgibavanje :) - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jutarnje razgibavanje :)
[Vrh] 
Stranica 3 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatska natjecanja-
Forum(o)Bir: