Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Boživran '08 Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Boživran '08 Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Boživran '08 Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Boživran '08 Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Boživran '08 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Boživran '08 Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Boživran '08 Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Boživran '08 Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Boživran '08 Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Boživran '08

Go down 
+2
bubi
Deus Ex Machina
6 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimeuto srp 08, 2008 1:16 pm

C/p teksta koji će se s manjim ili nikakvim izmjenama pojaviti idući tjedan (možda čak negdje i ovaj) u važnijim hrvatskim enigmatskim listovima:

"EK BOŽIDAR VRANICKI Split
21 000 Split,
Vranjički put 8, p.p. 261


DOPISNI NATJEČAJ za sastavljače

BOŽIVRAN '08


Hrvatski zagonetački savez (HZS) domaćinstvo 24. Susreta odgonetača i zagonetača Hrvatske (SOZAH) povjerio je Enigmatskom klubu Božidar Vranicki Split. Tim povodom odlučismo obnoviti dopisni sastavljački natječaj Boživran, koji se sastoji od tri najpopularnije enigmatske vrste: KRIŽALJKA, REBUS i PREMETALJKA.

1. KLASIČNA RIŽALJKA 12x9: Križaljka je posvećena Martinu, Roku Prču, Meštru, Dimnjačaru, šjor Bepu Peguli, .... kraće rečeno Čoviku i po. Dakle, u križaljku, na bilo kojem mjestu, treba uvrstiti ime i prezime pokojnog velikana hrvatskog glumišta: Boris Dvornik.

2. KLASIČNI FOTO-REBUS: Zadatak je sastaviti rebus, kojem se u postavki nalazi ime i prezime, samo ime ili samo prezime jedne ili više osoba. U cilju efektnosti rješenja, uz to je dozvoljeno korištenje slova, brojeva ili pak drugih (slikovnih) pojmova.

3. PREMETALJKA: Zadatak je sastaviti «čistu» premetaljku od slova izreke: NOGOMET - NAJVAŽNIJA SPOREDNA STVAR NA SVIJETU.

Sastavljači mogu sastaviti neograničen broj radova u bilo kojoj kategoriji, i poslati ih do 15. rujna 2008. god., na adresu kluba ili na e-mail: luka.pavicic@konstruktor-split.hr. Ne zaboravite uz rad(ove) dopisati svoje ime i prezime, adresu, telefon i(li) e-mail. Za nejasnoće i pojašnjenja obratite se Luki Pavičiću (mob. 098 59 87 53).

Pristigli radovi bit će šifrirani i priređeni za žiriranje. Ocjenu radova vršit će, sami sastavljači prema vlastitom nahođenju, tako što će deset «najboljih» uradaka ocijeniti bodovima 13, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1 bod. Poredak po kategorijama utvrdit će se zbrajanjem ocjena žirija, a autori neće ocjenjivati svoje radove. Titulu pobjednika BOŽIVRAN-a, osvojit će natjecatelj koji sudjeluje u sve tri vrste, a poredak će se dobiti zbrajanjem plasmana najboljih uradaka po kategorijama. U slučaju istog broja bodova, dva ili više natjecatelja, poredak će odrediti plasmani, te osvojeni bodovi po kategorijama.

Službena obznana rezultata i proglašenje najboljih bit će na 24. SOZAH-u, početkom listopada u Hotelu MEDENA, kod Trogira. Izvješće i najbolji radovi će biti objavljeni u enigmatskim časopisima, koji nam obećaše osigurati i nagrade za vrijedne sastavljače.

Za EK BOŽIDAR VRANICKI
__________________________

Luka Pavičić, dopredsjednik"

Odoh sastavljati. geek
[Vrh] Go down
bubi




Broj postova : 17
Registration date : 16.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet ruj 25, 2008 12:16 am

Admin ima potpuno pravo. Ovo je definitivno mjesto za komentare o natjecanju.

Inače, meni se način ocjenjivanja radova čini malo čudan.
Pretpostavimo da će biti 100-tinjak učesnika pa svaki sa, u prosjeku, 10-setak anagrama i rebusa....ispada oko 2000 radova?!...koje svaki učesnik treba pregledati i naći najboljih 10 te ih poredati za ocjene.

Mislim da su si organizatori trebali ostaviti pravo odabira najboljih 10, 20, 30 40 ili 50 radova te ih onda dati na ocjenjivanje....., a možda i nisam u pravu.

U svakom slučaju "vazdapopuplaran" Ćiro bio je, i ostao, trener svih trenera upravo zato, po njegovim riječima, što su mu tu titulu dali kolege treneri!!!!!

Pozdrav svima sa ovog foruma!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet ruj 25, 2008 12:41 am

bubi je napisao/la:
Admin ima potpuno pravo. Ovo je definitivno mjesto za komentare o natjecanju.

Inače, meni se način ocjenjivanja radova čini malo čudan.
Pretpostavimo da će biti 100-tinjak učesnika pa svaki sa, u prosjeku, 10-setak anagrama i rebusa....ispada oko 2000 radova?!...koje svaki učesnik treba pregledati i naći najboljih 10 te ih poredati za ocjene.

Mislim da su si organizatori trebali ostaviti pravo odabira najboljih 10, 20, 30 40 ili 50 radova te ih onda dati na ocjenjivanje....., a možda i nisam u pravu.

U svakom slučaju "vazdapopuplaran" Ćiro bio je, i ostao, trener svih trenera upravo zato, po njegovim riječima, što su mu tu titulu dali kolege treneri!!!!!

Pozdrav svima sa ovog foruma!

Ja nicno sumnjam da ce biti bas MNOGO sastavljaca (bilo bi dobro da hoce). Jedino ne sumnjam da ce biti zestoka konkurencija. Ostaje samo da se strpimo koji dan pa da vidimo sta ce se desavati.
[Vrh] Go down
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimesub lis 04, 2008 1:58 pm

bubi je napisao/la:
Inače, meni se način ocjenjivanja radova čini malo čudan.
Pretpostavimo da će biti 100-tinjak učesnika pa svaki sa, u prosjeku, 10-setak anagrama i rebusa....ispada oko 2000 radova?!...koje svaki učesnik treba pregledati i naći najboljih 10 te ih poredati za ocjene.
Ne znam koliko je točno ljudi sudjelovalo, ali po onome što sam čuo od organizatora prije neka tri tjedna, ne moraš se plašiti da ćeš toliko radova morati pregledati. U tom trenutku (a bio je jako blizu zaključni datum slanja, dan-dva prije) bilo je po nekih 70-ak ispravnih (bez slova viska ili manjka, korijena etc.) anagrama i rebusa, krizaljki negdje upola manje. Vjerojatno je nesto pristiglo i u tim zadnjim danima, ali mislim da nece trebati izgubiti dane za ocjenjivanje. afro
[Vrh] Go down
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimeuto lis 07, 2008 2:34 pm

Evo, meni stiglo na žiriranje affraid
44 križaljke, 81 "normalna" premetaljka + 20 "kaktus" premetaljki, za rebuse se boduje u četiri kategorije, po 24, 18, 38 i 40 rebusa.
Sad još samo pregledati i ocijeniti geek
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimesri lis 08, 2008 1:21 am

Deus Ex Machina je napisao/la:
Evo, meni stiglo na žiriranje affraid
44 križaljke, 81 "normalna" premetaljka + 20 "kaktus" premetaljki, za rebuse se boduje u četiri kategorije, po 24, 18, 38 i 40 rebusa.
Sad još samo pregledati i ocijeniti geek

Stoglo i meni. na prvi pogled mi se cini da nece biti mnogo posla!
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 1:42 am

Ocenjivanje rebusa je potpuno neregularno i nigde u propozicijama takmičenja nije navedeno da će biti takva pravila. Organizator sad kaže da se ocenjuju zasebno četiri kategorije, a onda se dobijeni bodovi sabiraju?!

1. Ne mogu se porediti rebusi u različitim kategorijama, jer te kategorije niti su iste brojnosti niti istog kvaliteta. Svi rebusi treba da odmere snagu zajedno, kao što je to urađeno sa križaljkama i anagramima i kao što se radi od kada je sveta i veka.

2. Nije u redu da se kategorije ocenjuju zasebno, jer bi ljudi poslali u svakoj bar jedan rad da su znali da će biti ovakvo glasanje.

3. Nije u redu da se dobijeni rezultati sabiraju, jer se onda favorizuju ljudi koji su poslali više radova, a ne oni koji su imali možda jedan ili dva, ali kvalitetnija (što takođe nije naglašeno u propozicijama). Ja imam tri komada, a prestao sam da šaljem više jer sam bio prezadovoljan jednim radom.


Zadnja promjena: Quizmaster; čet lis 09, 2008 2:57 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 2:15 am

Quizmaster je napisao/la:


1. Ne mogu se porediti rebusi u različitim kategorijam

Na koje se kategorije uopce tu misli Question
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 2:24 am

[quote="Quizmaster"]Ocenjivanje rebusa je potpuno neregularno i nigde u propozicijama takmičenja nije navedeno da će biti takva pravila. Organizator sad kaže da se ocenjuju zasebno četiri kategorije, a onda se dobijeni bodovi sabiraju?!

MOZDA ORGANIZATOR NIJE DOBRO POSTUPIO, ALI JA NEMAM PRIMJEDBI.

SITUACIJA MI JE NESTO POZNATA.
AKO SE SJECAS NESTO SLICNO JE BILO I U BEOGRADU PRIJE NEKOLIKO DANA.
TADA NISI UVAZIO MOJU PRIMJEDBU DA "NIJE U REDU DA SE MIJENJAJU PROPOZICIJE" U TOKU TAKMICENJA.
DAKLE, REAGOVANJE S TVOJE STRANE NIJE U REDU!
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 2:25 am

Mala ispravka.

Kad mi je organizator rekao da se poredak u sve četiri
kategorije gleda ukupno, ja sam pogrešno razumeo da se sabiraju učinci svakog autora u sve četiri kategorije, što stvarno ne bi imalo smisla.

Zapravo će se porediti učinci po kategorijama, to jest, plasmani autorima će se dodeljivati na osnovu njihovih najboljih
radova. To bi moglo dati koliko-toliko realne rezultate.

Opet, ostaju one primedbe broj 1 i 2.


Zadnja promjena: Quizmaster; čet lis 09, 2008 2:42 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 2:27 am

Moje gledanje ( na prvi pogled) Bozivrana mi se cini da ima DOSTA dobrih anagrama (vise komada odlicnih), nekoliko dobrih (i DVA-TRI) odlicna rebusa dok su KRIZALJKE osrednjeg kvaliteta.
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 2:34 am

[quote="ero"]
Ero je napisao/la:


SITUACIJA MI JE NESTO POZNATA.
AKO SE SJECAS NESTO SLICNO JE BILO I U BEOGRADU PRIJE NEKOLIKO DANA.
TADA NISI UVAZIO MOJU PRIMJEDBU DA "NIJE U REDU DA SE MIJENJAJU PROPOZICIJE" U TOKU TAKMICENJA.
DAKLE, REAGOVANJE S TVOJE STRANE NIJE U REDU!

Tačno je da i to nije bilo u skladu sa propozicijama, koje nisu predvidele okolnost da će biti nedovoljno kvalitetnih radova. U takvoj situaciji doneo sam jedino pravilno rešenje, da odaberem tri najbolja anagrama, koja bar nešto vrede, i da ne brukam takmičare objavljivanjem svih radova.

A ova odluka da se svi radovi ne ocenjuju zajedno nema valjanog opravdanja, pa zato i reagujem.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 2:40 am

[quote="Quizmaster"]
ero je napisao/la:
Ero je napisao/la:


SITUACIJA MI JE NESTO POZNATA.
AKO SE SJECAS NESTO SLICNO JE BILO I U BEOGRADU PRIJE NEKOLIKO DANA.
TADA NISI UVAZIO MOJU PRIMJEDBU DA "NIJE U REDU DA SE MIJENJAJU PROPOZICIJE" U TOKU TAKMICENJA.
DAKLE, REAGOVANJE S TVOJE STRANE NIJE U REDU!

Tačno je da i to nije bilo u skladu sa propozicijama, koje nisu predvidele okolnost da će biti nedovoljno kvalitetnih radova. U takvoj situaciji doneo sam jedino pravilno rešenje, da odaberem tri najbolja anagrama, koja bar nešto vrede, i da ne brukam takmičare objavljivanjem svih radova.

A ova odluka da se svi radovi ne ocenjuju zajedno nema valjanog opravdanja, pa zato i reagujem.
Upravo o tome i pricam. kad tebe neko "zakine" reagujes a kada si "zakidac' onda je ok. hajde u chatbox da prednemo u "tajnu raspravu"
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 2:54 am

Nisi ti tu ništa zakinut. U kategorijama gde nije bilo dovoljno dobrih anagrama ja svakako ne bih dodelio bodove na silu, stoga ne bi osvojio medalju ni da su se gledala sva tri rada zajedno.

Vrlo je moguće je da mi ova pravila ocenjivanja rebusa čak i odgovaraju, no ja se zalažem da svi takmičari imaju isti tretman. Kod mene su ga imali, uprkos promenama propozicijama.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 3:00 am

Quizmaster je napisao/la:
Nisi ti tu ništa zakinut. U kategorijama gde nije bilo dovoljno dobrih anagrama ja svakako ne bih dodelio bodove na silu, stoga ne bi osvojio medalju ni da su se gledala sva tri rada zajedno.

Vrlo je moguće je da mi ova pravila ocenjivanja rebusa čak i odgovaraju, no ja se zalažem da svi takmičari imaju isti tretman. Kod mene su ga imali, uprkos promenama propozicijama.

Opet je ocigledno, greska u komunikacijama. Sad
Ja govorim o principu.
Ako TI prekrsis pravila, onda ne mozes kiritikovati drugoga da to isto radi. Ostavi da to JA uradim.
A ono beogradsko takmicenje sam stavio ad akta.
ps. Ne sumnjam da imas dobre anagrame i rebuse (Cini mi se da sam jedan rebus "prepoznao" da bi mogao biti tvoj. Po kvalitetu mi lici da jest, i dobice bodove od mene. Ako je tvcoj dobro, a ako nije, opet dobro)
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 3:07 am

Eh, kad bi tako gledali kad je ko ranije napravio grešku, onda niko ništa ne bi smeo da komentariše confused
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 3:08 am

Quizmaster je napisao/la:
Eh, kad bi tako gledali kad je ko ranije napravio grešku, onda niko ništa ne bi smeo da komentariše confused

Konacno da se slozimo u necemu Very Happy
[Vrh] Go down
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 4:51 am

Quizmaster je napisao/la:
Mala ispravka.

Kad mi je organizator rekao da se poredak u sve četiri
kategorije gleda ukupno, ja sam pogrešno razumeo da se sabiraju učinci svakog autora u sve četiri kategorije, što stvarno ne bi imalo smisla.

Zapravo će se porediti učinci po kategorijama, to jest, plasmani autorima će se dodeljivati na osnovu njihovih najboljih
radova. To bi moglo dati koliko-toliko realne rezultate.

Opet, ostaju one primedbe broj 1 i 2.
Yup, slažem se s ovim. Nije bitno hoće li netko imati koristi ili neće, stvar je u tome da se nikako ne bi smjele mijenjati propozicije natjecanja nakon zakljucenja primanja radova. Jer bi autori imali drugaciji pristup, ja bih sigurno poslao bar po jedan (po vlastitoj procjeni bar vrlo dobar) rad u svakoj kategoriji da sam znao da ce na taj nacin biti podijeljeni za ocjenjivanje. Ok, i ovako slucajno imam radove u tri kategorije, ali nejednake kvalitete (poslao sam sve sto sam napravio do trenutka dok nisam nasao rebus s kojim sam bio zadovoljan, ono prije toga je ok ali ne vrlo dobro/odlicno).
I da, bar jedna kategorija rebusa je kvalitetom dosta ispod drugih scratch
[Vrh] Go down
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 4:55 am

admin je napisao/la:
Quizmaster je napisao/la:


1. Ne mogu se porediti rebusi u različitim kategorijam

Na koje se kategorije uopce tu misli Question
U četiri kategorije su podijeljeni za ocjenjivanje. Prva u kojoj je u postavi barem jedno ime i prezime neke osobe, druga u kojoj je u postavi samo ime barem jedne osobe, treca u kojoj je u postavi samo prezime barem jedne osobe i cetvrta - mix (barem po jedno ime i jedno prezime).
[Vrh] Go down
Quizmaster
super
super



Broj postova : 145
Registration date : 21.04.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimečet lis 09, 2008 6:34 am

Sad mi je malo žao što sam uopšte pokretao ovu temu, jer organizator je uložio dosta truda da pripremi radove za ocenjivanje i nije pravila menjao iz neke zle namere. Opet, potrošio sam i ja dosta sati na pravljenje takmičarskih radova, verovatno i drugi ljudi, želeo bih da sve ispadne OK.
Uf... scratch
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimepet lis 10, 2008 1:16 am

Quizmaster je napisao/la:
Sad mi je malo žao što sam uopšte pokretao ovu temu, jer organizator je uložio dosta truda da pripremi radove za ocenjivanje i nije pravila menjao iz neke zle namere. Opet, potrošio sam i ja dosta sati na pravljenje takmičarskih radova, verovatno i drugi ljudi, želeo bih da sve ispadne OK.
Uf... scratch

Dragi Quizmastere(u)
Pa, zar ti ja godinama ne govorim da ne treba uvijek reagujes na prvu loptu. Strpljenja malo, dragi i mili kolega.
Nas dvojica se na kraju UVIJEK slazemo oko bitnih stvari, ali ti imas potrebu da ODMAH reagujes na manje vazne detalje.
Bozivaran je takmicenje koje zasluzuje sve pohvale: a. samim tim sto je organizovano, b. zato sto ima dosta (bas dosta) dobrih sastavaka, a posebno anagrama, c. zato sto nas je (npr mene i tebe) zagolicalo da i pored mnogo obaveza ucestvujemo, d. zato sto ovo sve treba shvatiti kao dobru zabavu i druzenje. Ipak se ne takmicimo za milion evra.
A manjskaviosti ce uvijek biti.
Ono rascetvorivanje rebusa ja sam shvatio samo kao pomoc pi odabiru rebusa i preglednosti. Vjerujem da ce najbolji rebus biti i izabran.
Organizator, mozda to nije trebao da uradi, ali sta je tu je.
Nije bilo najavljeno ni kaktus takmicenje ali mislim da je dobro da ga ima. Ima jedan anagram koji me odusevio, i jos nekoliko "bisera".
Ja sam svoje ziriranje obavio. ostavljam sebi jos dva dana da jos jedno pogledam da nesto nisam priopustio i saljem u ponedeljak.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimepon lis 13, 2008 3:40 am

Ja sam svoje obavio. Rasporedio sam bodove po savjesti i to sam poslao Luki, kome sam zaboravio predloziti da predvidi nagradu (makar tapsanje po ramenu) za najboljeg sudiju. To cu uciniti u posebnom pismu.
Moje glasove cete moci vidjeti ovdje 25.10. Transparentnost, bato! Very Happy
[Vrh] Go down
bubi




Broj postova : 17
Registration date : 16.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimepon lis 13, 2008 6:00 am

ero je napisao/la:
Ja sam svoje obavio. Rasporedio sam bodove po savjesti i to sam poslao Luki, kome sam zaboravio predloziti da predvidi nagradu (makar tapsanje po ramenu) za najboljeg sudiju. To cu uciniti u posebnom pismu.
Moje glasove cete moci vidjeti ovdje 25.10. Transparentnost, bato! Very Happy
Ja svoje šaljem sutra!
Na chatu možemo usporediti glasovanje i prije 25.10.
Jer ako nekome vjerujem, onda vjerujem.
Njegov je problem ako to iskoristi
Pozdrav Bubi!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimeuto lis 14, 2008 1:29 am

bubi je napisao/la:
ero je napisao/la:
Ja sam svoje obavio. Rasporedio sam bodove po savjesti i to sam poslao Luki, kome sam zaboravio predloziti da predvidi nagradu (makar tapsanje po ramenu) za najboljeg sudiju. To cu uciniti u posebnom pismu.
Moje glasove cete moci vidjeti ovdje 25.10. Transparentnost, bato! Very Happy
Ja svoje šaljem sutra!
Na chatu možemo usporediti glasovanje i prije 25.10.
Jer ako nekome vjerujem, onda vjerujem.
Njegov je problem ako to iskoristi
Pozdrav Bubi!

U chatu moze, ali ne bi bilo dobro javno objaviti raspored bodova prije isteka roka.
[Vrh] Go down
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimeuto lis 21, 2008 1:39 am

Ja sam svoju građansku dužnost :-) pošteno obavila i juče poslala ocjene za Boživran. Anagami su bili najjača kategorija. Prvo sam izdvojila 20 odličnih, zatim odvadila svoja 3 :-)) a onda nerado morala precrtati još 7 da bih ocijenila samo 10 anagrama. Ponovo tvrdim da je teže ocjenjivati nego sastavljati. Ako je ko zainteresovan mozemo izmijenjati rezultate mejlom.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimeuto lis 21, 2008 1:44 am

viola je napisao/la:
Ja sam svoju građansku dužnost :-) pošteno obavila i juče poslala ocjene za Boživran. Anagami su bili najjača kategorija. Prvo sam izdvojila 20 odličnih, zatim odvadila svoja 3 :-)) a onda nerado morala precrtati još 7 da bih ocijenila samo 10 anagrama. Ponovo tvrdim da je teže ocjenjivati nego sastavljati. Ako je ko zainteresovan mozemo izmijenjati rezultate mejlom.

Kazali smo da cemo razmjenjivati rezultate u "sobi za razgovore" na dnu ekrana do 25. a onda da cemo prikaciti na ovom mjestu svak svoj raspored bodova.
[Vrh] Go down
bubi




Broj postova : 17
Registration date : 16.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimeuto lis 21, 2008 4:05 am

ero je napisao/la:
viola je napisao/la:
Ja sam svoju građansku dužnost :-) pošteno obavila i juče poslala ocjene za Boživran. Anagami su bili najjača kategorija. Prvo sam izdvojila 20 odličnih, zatim odvadila svoja 3 :-)) a onda nerado morala precrtati još 7 da bih ocijenila samo 10 anagrama. Ponovo tvrdim da je teže ocjenjivati nego sastavljati. Ako je ko zainteresovan mozemo izmijenjati rezultate mejlom.

Kazali smo da cemo razmjenjivati rezultate u "sobi za razgovore" na dnu ekrana do 25. a onda da cemo prikaciti na ovom mjestu svak svoj raspored bodova.

Slažem se s konstatacijom da je bilo otprilike 15-izvrsnih anagram, a 5 zaista odličnih. No ukusi su različiti i baš me zanima da li smo se razišli u ocjenjivanju.
Nekako mi izgleda da svi mislimo da imamo barem jedan odličan anagram?! - samo da ne bude razočarenja?!
I ja se slažem, kao što sam već napisao da je trebalo ocjenjivanje biti putem odeđenog žirija sastavljenog od zagonetača koji nisu sudjelovali na natjecanju.
Što se mene tiče ja sam za razmjenu u chatu!!!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimepet lis 24, 2008 1:46 am

Prve informacije koje dolaze do mene kazuju da sam se malo preracunao Sad. Akcenat sam bacio na anagram a krizaljku sam sastavio u pet do dvanaest samo da zadovoljim propise. Sad kad vidim, bice tesko dobiti bodove za anagram jer ih ima dosta dobrih, a za krizaljku necu dobiti bodove, iako je tu slabija konkurencija. Dakle, u startu sam napravio gresku u koracima.
Moj problem!!!
Sad ostaje da pratim kako se odvija ziriranje i navijam da je moj raspored bodova blizu onog koji ce biti proglasen za konacan.
Prilicno sam siguran da ce pobjediti anagram kome sam ja dao 13 bodova (a u meduvremeno u chatu sam saznao koga sam "darovao"). Very Happy
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimepon lis 27, 2008 1:42 am

Premetaljke (Slavko Bovan)



1.(67)TA PRVENSTVENO SJAJNA I DOSTOJNA MUŽEVNA IGRA!

2.(13)JEDNOSTAVAN I ŽIV SPORT, NEVJEROJATNA MU SNAGA!

3.(14) JEDNOSTAVNA IGRA PUNA SVJEŽINE JAMSTVO TRONA!

4.(47)SJAJAN, SAVREMEN, JAVAN, TE UGODAN ŽIVOTNI SPORT!

5. (25)NAMA JE SJAJ PRVENSTVA NAGON U ŽIVOTNE RADOSTI!

6.(23) NAJAVNI SPORT JE MUŽEVNA, DOSTOJANSTVENA IGRA!

7.(10)JAVNO UVRIJEŽEN, JEDNOSTAVAN SPORT, SNAGA TIMA!

8.(79)VJERUJEM, JEDNOSTAVAN, A GOTIVAN I SNAŽAN SPORT!

9.(40)OVAJ JEDINSTVEN SPORT URAGAN JE SNAŽNA MOTIVA!

10.(3)DNEVNO NA TV JESTE SJAJNA IGRA, NAPROSTO UŽIVAM!

Bilo još dosta dobrih anagrama.

Jedan anagram koji nije dobio bodove od mene zamalo nije dobio 13 bodova.

Jedno slovo mi se tu malo ne uklapa, a kombinacija je odlična, pa bi sa malo truda anagram bio savršen. (Mislim na anagram broj 17)
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitimepon lis 27, 2008 1:43 am

Kaktus (Slavko Bovan)



1.(20) ŽIRI, NE SPAVAJ! TU JE NOV DOSTOJANSTVEN ANAGRAM!

2.(5) JAVNA PREJEDNOSTAVNA ŽIVA ENIGMOUSTRAJNOST!

3.(12) PRIJATNIJA JEDNOSTAVNOST SUŽAVANOG VREMENA!

4.(14) PROTAGONIST SAVJETUJE SVOJ NEDAVNI ARANŽMAN!

5.(8)NEVIN SJAJ ŽRTVOVANE OPSJEDNUTOSTI ANAGRAMA!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Boživran '08 Empty
PostajNaslov: Re: Boživran '08   Boživran '08 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Boživran '08
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Arhiva :: Hrvatska natjecanja-
Forum(o)Bir: