Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

svi 2024
ponutosričetpetsubned
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar

 

 Rebusi i njegove varijacije

Go down 
+4
Jale13
Deus Ex Machina
ero
admin
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet svi 01, 2008 3:31 am

Svakako jedna od najzanjimljivijih,ako ne i najzanjimljivija,enigmatska vrsta. U dosadašnjem hrvatskom zagonetaštvu pojavile su se razne vrste i varijacije rebusa(obrtajni,slovni,anagramni,povratni,sendvic-rebusi,rarebusi...). Što se tice autora rebusa,držim da je Čedomir Jelić iz Vareša ponajbolji,a tu su jos i mnogi drugi. Koje vi rebuse najviše volite i rješavate?
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimesri lip 18, 2008 3:48 am

U posljednjih 15-tak godina imao sam priliku da vidim svega nekoliko (desetak) KVIZORAMA, 3-4 KVISKOTEKE i desetak FENIKSA.
Drago mi je da se duzna paznja posvecuje rebusu.
I ovo takmicenje u KVISKOTECI pokazuje da je rebus veoma popularan.
Imam jedan rebus koji cuvam 7-8 godina za neko takmicenje u Hrvatskoj (i nadam se da ce se uklopiti u dodatne propozicije).
Rebus zna covjeka oduseviti.
Svojevremeno sam uzivao u umotvorini (i likovnom rjesenju) rebusa u stripu koji je napravio Tonci (meko cc) Kulic iz sarajeva.
Na devet slika nacrtan je prosjak. Na prvih osam slika pored njega prolaze razni (raznorazni) ljudi i nista ne u bacuju u poslavljeni sesir (kapu). Na devetoj slicici stoji siromasan covjek (zakrpe na pantalonama) i ubacuje nekoliko novcica a prosjak se smije.
Postavka ne: Osmi je siromah ali da. Rjesenje: Osmijesi Roma Halida.
Crtez je bio odlican pa sam original drzao iznad radnog stola u redakciji u kojoj sam svojevreno radio.
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepet lip 20, 2008 2:24 am

Situacijski rebusi stvarno znaju biti fascinantni...pričao mi je jedan enigmat o svojevremenom remek-djelu Antuna Košira.
Postava rebusa je bila:UPRO PASTIR U DIM NOGE (neki pastir sjedi i grije noge u vatri),a rješenje rebusa je:UPROPASTI RUDI MNOGE... Smile
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimesri lip 25, 2008 2:02 am

Za početak, dakako, pozdrav svima na forumu. Wink
admin je napisao/la:
Svakako jedna od najzanjimljivijih,ako ne i najzanjimljivija,enigmatska vrsta. U dosadašnjem hrvatskom zagonetaštvu pojavile su se razne vrste i varijacije rebusa(obrtajni,slovni,anagramni,povratni,sendvic-rebusi,rarebusi...). Što se tice autora rebusa,držim da je Čedomir Jelić iz Vareša ponajbolji,a tu su jos i mnogi drugi. Koje vi rebuse najviše volite i rješavate?
Bilo je (i još ih ima) dosta majstora ove zagonetke na ovim prostorima. Ukusi su različiti, pa je ovaj najbolji onome, onaj ovome... a o ukusima se ne raspravlja. Mene su u životu istinski oduševili (gotovo svi) rebusi samo jednog autora, a on se zove Nedeljko Kraker (s time da ne poričem kvalitetu i mnogih drugih, ali za mene je Kraker jedan jedini). Nisam još stigao pogledati sve što je dosad pisano na ovom forumu, ali vidim da se dosta pozornosti obraća raznim enigmatskim natjecanjima, pa je tako dosta i komentara na 8. prvenstvo Hrvatske u organizaciji Kviskoteke. Upravo su i oni u najavi zadatka za rebus spomenuli i jedan Krakerov antologijski (iako ga nisu imenovali, u njihovom stilu, dakako): PETKINE ZADUŽBINE (PET KINEZA DUŽ BINE). A ne samo da ih je veleumno smišljao, većinom ih je i sam crtao. Osim rebusa, Kraker je i genijalac indirekata. Za ilustraciju, evo jedan indirektni duplić iz njegova pera (svaki ima zasebno rješenje, ali postoji i konačno spajanjem rješenja oba):

1.
STRUJA
(fraza 1-4)

2.
STRUJA
(fraza 2-5)

Vjerojatno netko od vas i zna rješenje, ako ne, malo se pomučite Wink

PS. Da ne bi bilo zabune, ja nisam Nedeljko Kraker rendeer
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimesri lip 25, 2008 3:35 am

Slazem se. Nedeljko Kraker je autor velikog broja odlicnih rebusa.
U prosloj poruci najvise mi se dopada ono: "Da ne bude zabune, ja nisam Nedeljko Kraker".
Priznajem, lakse bi mi bilo kada bih znao ko se krije iza pojedinih pseudonima i sifri. Stoga sam i izabrao nadam se za vecinu prepoznatljivu sifru.
Malo mi je bv (skravenica od bez veze) da ne znamo ko je ko.
Dakle. ero je Slavko Bovan
[Vrh] Go down
Jale13
super
super



Broj postova : 104
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimesri lip 25, 2008 1:52 pm

Ja još nisam ništa Very Happy
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet lip 26, 2008 1:47 am

Mozda ce biti interesantno pogadjati ko se krije iza pseudonima. Jos jedna lijepa igra? Od 13 registrovaniih znam CAK cetiri imena a za peto nagadjam.
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet lip 26, 2008 3:50 am

Admin zna...paaaaa sve otprilike Cool
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
bubi




Broj postova : 17
Registration date : 16.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepet lip 27, 2008 12:02 am

U potpunosti podržavam gospodina Bovana oko pseudonima.
Ovo bi trebao biti ozbiljan forum za istinske zaljubljenike enigmatike te stoga čestitam autoru na otvaranju.
Pretpostavljam da bi ovakvi razgovori tj. prijedlozi trebali biti na drugom postu a ne pod rebusima, ali svejedno.
Ovih nekoliko fenomenalnih rebusa podsjetili su me na "stare" dane.
Evo i ja ću dopisati jedan mali ali meni,efektni rebus objavljen, mislim u Kvizu, autora nisam zapamtio.
Na slici je Jean Gabin i u ruci umjesto cvijeća drži peršin na koji je usmjerena strelica-rješenje je da se ne zamaramo:GABINOV AK iliti GABI NOVAK.
Isto tako na jednom od natjecanja u Kvizu pobjednički anagram je bio:NAD ARENOM OMČE-NADARENO MOMČE.
Kao što sam već rekao, pridružujući se ideji Slavka Bobana - "Bubi" je Zlatko Horvat iz Cirkovljana.
[Vrh] Go down
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepet lip 27, 2008 10:25 pm

Deus Ex Machina je napisao/la:
Za ilustraciju, evo jedan indirektni duplić iz njegova pera (svaki ima zasebno rješenje, ali postoji i konačno spajanjem rješenja oba):
1.
STRUJA
(fraza 1-4)

2.
STRUJA
(fraza 2-5)
Za one koji nisu uspjeli: UŽICI METRESE
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon lip 30, 2008 2:39 am

Zlatku zahvaljujem i pozdravljam ga.
jso dva -tri clana pa da se udruzimo i pokrenemo akciju : "dolje pseudomimi - zivjela imena" Very Happy
[Vrh] Go down
Miroval




Broj postova : 12
Registration date : 09.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon lip 30, 2008 6:03 am

Ne slazem se sa stavom "dolje pseudomimi - zivjela imena" , jer da sam ( i svi ostali!) zelio da me se ''prepozna'' nebih (kao i svi ostali!) stavio pseudonim.
Tko zeli neka se ''otkrije''. Meni je ovako bas zanimljivo!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimesri srp 02, 2008 5:37 am

Ne slazem se sa stavom "dolje pseudomimi - zivjela imena" , jer da sam ( i svi ostali!) zelio da me se ''prepozna'' nebih (kao i svi ostali!) stavio pseudonim.
Tko zeli neka se ''otkrije''. Meni je ovako bas zanimljivo!

Koliko se meni cini da je DEMOKRATIJA (DEMOKRACIJA).
Dakle, prihvatam neciju zelju da se "krije". prihvatam i probam da razumijem.
[Vrh] Go down
Jale13
super
super



Broj postova : 104
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimesri srp 02, 2008 6:12 am

ero je napisao/la:
Ne slazem se sa stavom "dolje pseudomimi - zivjela imena" , jer da sam ( i svi ostali!) zelio da me se ''prepozna'' nebih (kao i svi ostali!) stavio pseudonim.
Tko zeli neka se ''otkrije''. Meni je ovako bas zanimljivo!

Koliko se meni cini da je DEMOKRATIJA (DEMOKRACIJA).
Dakle, prihvatam neciju zelju da se "krije". prihvatam i probam da razumijem.

Inače, kada želite citirati, imate tipku u gornjem desnom uglu posta kojeg želite citirati tipku QUOTE
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet srp 03, 2008 1:09 am

Jale13 je napisao/la:
ero je napisao/la:
Ne slazem se sa stavom "dolje pseudomimi - zivjela imena" , jer da sam ( i svi ostali!) zelio da me se ''prepozna'' nebih (kao i svi ostali!) stavio pseudonim.
Tko zeli neka se ''otkrije''. Meni je ovako bas zanimljivo!

Koliko se meni cini da je DEMOKRATIJA (DEMOKRACIJA).
Dakle, prihvatam neciju zelju da se "krije". prihvatam i probam da razumijem.

Inače, kada želite citirati, imate tipku u gornjem desnom uglu posta kojeg želite citirati tipku QUOTE

Covjek se uci dok je ziv. Hvala na korisnom savjetu. (Koliko vidim trebace mi jos pokoja pouka)
[Vrh] Go down
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon srp 14, 2008 2:50 pm

Ja se slazem sa Erom, i ne samo sada po pitanju pseudonima, nego uglavnom u svim diskusijama koje su se vodile na enigmatskim forumima. Kao da smo na istoj geografskoj sirini ispekli enigmatski zanat :-)).

Dakle(m) ja sam Ljubica Bilalovic.

Rado bih ovdje dopisala svoje rebuse koje sam poslala na takmicenje u Kviskoteku. Medjutim ne znam koji mi se plasirao najbolje od tri koja sam poslala. Sva tri su dosta dobra. Recenice su logicne a tematski pojmovi su: toplesi, pirane, mamci, tange, gat, štap ( za pecanje), kape ( za plivanje), ulje( za sunčanje), anker, pijesak, oko, rom, Pele, i u sva tgri ima samo jedno pomoćno slovo (M). Cim Kviskoteka objavi najbolji, druga dva cu dopisati ovdje.

U medjuvremenu evo jedan foto rebus, frisak, sinoc ga ispekla:

JA SNAŽAN GORD, A NAIVAN. Svi cetvero igraju u najboljoj BH seriji „LUD, ZBUNJEN, NORMALAN“, ( Jasna Žalica, Žan Marolt, Gordana Boban, Iva Šulentić + N )

Eto to je bio moj skromni doprinos vrlo lijepoj temi „rebusi i njegove varijacije“

Šifra: redovno čitam, neredovno pišem!
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon srp 14, 2008 3:10 pm

viola je napisao/la:

U medjuvremenu evo jedan foto rebus, frisak, sinoc ga ispekla:

JA SNAŽAN GORD, A NAIVAN. Svi cetvero igraju u najboljoj BH seriji „LUD, ZBUNJEN, NORMALAN“, ( Jasna Žalica, Žan Marolt, Gordana Boban, Iva Šulentić + N )

Pa trebala si ga ostaviti za natjecaj "Boživran". Rolling Eyes
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon srp 14, 2008 3:58 pm

Tačno, ali već je spakovan na drugu adresu. Ima vremena do 15.09. pripremiću nešto.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet srp 17, 2008 3:34 am

JA SNAZAN, GORD A NAIVAN
Dobar rebus! Cak shvatam zasto je Iva + n a ne Ivan.

Svojevremeno sam se na Enigmatskim kolonijama i susretima zabavljao ASTALSKIM rebusima (Moj naziv). Dakle, stavi se nesto na astal (ili sto) pa znatizeljnici prilaze i rjesavaju. Npr. PODRUMOM JECI ODA (pod rumom je cioda)
U nekom od biltena ED Djordje Natosevic (potrazicu ga ovih dana) ima i pricica u kojoj prepricavam kako sam se spremao za koloniju za Sombor.
Parafraziram po sjecanju:
"... i onda sam ja u torbu poceo da pakujem cajnik i to okrnjen, pa i taj okrnjeni dio. Najbolja od svih supruga na svijetu me u cudu gledala. Kada sam joj objasnio da je to za ASTALSKI rebus i da cu cajnik staviti na sto a onda traziti da od kolonista (ucesnika kolonije) da vide da li odgovara okrnjeni dio.
Ona se i dalje cudila... Morao sam da objasnim da je postavka rebusa PASUJE DEO CAJNIKA a rjesenje PAS UJEDE OCANIKA.
Draga supruga me prvo zabezeknuto gledala a onda umilno prokomentarisala da su svi enigmati udareni mokrom carapoma, a ja u najmanju ruku sa dvije carape dobro natopljene u tecnost.
Razoruzao sam je argumentom da je mnogo bolje sto u Sombor nosim CAJNIK jer sam imao jedan rebus sa SUDOPEROM. Tu je svaki razgovor okoncan..."
Dakle, nesto slicno je objavljeno prije 12-13 godina u biltenu ED Djordje Natosevic, a onda smo u nekoliko narednih brojeva Jovan Nedic i ja razradjivali rebus sa SUDOPEROM, ali taj dio namjestaja nismo nigdje nosili Very Happy
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimesub kol 30, 2008 7:26 am

2 nedavna situacijska iz "Feniksa"

USTA NA KUMIRU=USTANAK U MIRU

DUŽ DUKATA KOMBI=DUŽD U KATAKOMBI
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 3:23 am

Evo jedne zanimljive rebusne kombinacije naslova filma:

"ANALIZIRAJ TO" - (ANA)(LIZI)(RAJT)O

Ana Vilenica, Virna Lizi, Boni Rajt + O
[Vrh] Go down
Miroval




Broj postova : 12
Registration date : 09.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 3:31 am

viola je napisao/la:
Evo jedne zanimljive rebusne kombinacije naslova filma:

"ANALIZIRAJ TO" - (ANA)(LIZI)(RAJT)O

Ana Vilenica, Virna Lizi, Boni Rajt + O



Ovo nije po hrvatskom pravopisu (Lizi; Rajt) pa prema tome nije ispravno. Embarassed
[Vrh] Go down
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 6:16 am

100 % se slažem da nije po hrvatskom pravopisu, ali to ne znači danije ispravno. Biće objavljen u BiH novinama, a za hrvatsko takmičenje „Boživran“ imam specijalitet po hrvatskim normama. Ali otom potom .....

Adio
[Vrh] Go down
Miroval




Broj postova : 12
Registration date : 09.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 10:11 am

Aaaaaah, po BiH pravopisu sve, ama baš sve može!
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 11:15 am

Kad sam OVO ugledao odmah mi je OVO palo napamet:

"ANALIZIRAJ OVO"=ANA Begić,LIZ Hurley,IRA David Wood,JOVO(ovaj fotorebus vjerojatno bi bio savršen da postoji neki glumac imenom ili nadimkom JOVO posto bi onda svi bili glumci u fotorebusu s filmskim rješenjem),ako ne valjda postoji netko drugi poznat,ali meni ne pada na pamet. Rolling Eyes
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
viola
good
good



Broj postova : 44
Registration date : 14.05.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 12:27 pm

Ima Jovo Mijatović poznati travar Smile) ali ne bi ti puno pomoglo ni da je holivudski glumac, jer originalan naslov je „Analyze That“.

Ipak pokušaj nije bio uopšte loš.
[Vrh] Go down
Miroval




Broj postova : 12
Registration date : 09.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 12:36 pm

Po meni najpoznatiji, svekolikom pučanstvu, Jovo je JOVO ČARUGA. Uspot, njegov ''slučaj'' je filmovan pa to može biti tanka nit poveznica.
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimepon ruj 01, 2008 1:25 pm

viola je napisao/la:
jer originalan naslov je „Analyze That“
istina...ali je kod nas preveden kao Analiziraj ono (iako se "that" inace prevodi kao "to")

Postoji i nastavak filma kojem je naslov "Analyze This" preveden kao i "Analiziraj ovo" što je i rješenje moga kvazifotorebusa. tongue
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimeuto ruj 16, 2008 5:36 am

admin je napisao/la:
2 nedavna situacijska iz "Feniksa"

USTA NA KUMIRU=USTANAK U MIRU

DUŽ DUKATA KOMBI=DUŽD U KATAKOMBI

Pohvale!!!!
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitimečet stu 13, 2008 5:23 am

Gledan najavu za kvizovkaski turnir u Valjevu 6. 12. i prebiram po sjecanju na druzenja u Valjevu. Uvijek su to bili dobri turliri i lijepo druzenje puno humora, smijeha i raznih drugih vrsta razbibrige Smile . Ko je bio zna!!!
Sjecajuci se jednog od davnih kvizovksakih turnira u Valjevu sjetih se jedne rebusne igrarije u valjevskom Domu kulture.
Nagovarao sam jednog od igraca Vitomira Pavlovica da potrazimo biljku lan i selotejp pa da on (Vita) lan prilijepi na tada (i sada) mladog, lijepog i vitalnog Ivana jakovljevica.
Postavka:
na Ivana lijepi Vita lan
Rebus:
NAIVAN A LIJEP I VITALAN
Pojavio se samo mali tehnicki problem (iz dva dijela)
a. nije bilo lana
b. niko nije ni znao kako bi lan trebalo da izgleda. Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rebusi i njegove varijacije Empty
PostajNaslov: Re: Rebusi i njegove varijacije   Rebusi i njegove varijacije Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rebusi i njegove varijacije
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Enigmatski pojmovnik-
Forum(o)Bir: