Enigmatski forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Enigmatski forum

Forum za sve ljubitelje enigmatike
 
Početna stranicaPočetna stranica  GalleryGallery  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  Login  
Latest topics
» Kikinda 2012
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimeuto kol 07, 2012 12:21 pm by ero

» PZR Zagreb: anagramne fore i anagramni izazovi
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimened pro 11, 2011 2:52 pm by Dejan

» Memorijal Milana Milina
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimened pro 11, 2011 1:26 pm by ero

» Naslovni anagrami
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimened stu 27, 2011 2:17 pm by ero

» Feniks - hvala
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:34 am by Dejan

» Kvizorama
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimečet stu 24, 2011 5:00 am by Dejan

» omnibus "Video V. Poezija" - Natalija Ž. Živković
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimeuto srp 19, 2011 3:22 pm by dirižabl3

» Jutarnje razgibavanje :)
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimečet srp 14, 2011 10:10 am by Dejan

» Takmičenja za logičare
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimesri svi 18, 2011 6:07 am by kontrolor

oľujak 2024
ponutosričetpetsubned
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Empty
PostajNaslov: Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)   Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimepet lip 27, 2008 12:18 am

Za one koji slučajno ne znaju što je to kvizovka, najkraći opis bio bi - igra vrlo slična globalno poznatom scrabble-u, samo bolja jocolor U negdašnjoj državi se prilično proširila, igrali su se brojni turniri, igralo se i državno prvenstvo, postojala je i ranking ljestvica... da bi u Hrvatskoj zadnjih 15-ak godina jedva ostala na životu, ovaj turnir je jedini koji je opstao i koji se igra koliko-toliko redovno.

Zato, ako ima onih koji su blizu, imaju nešto vremena viška, a zainteresirani su - svratite ovaj vikend u Sv. Martin na Muri (kod Čakovca, praktički na tromeđi Hrvatske, Slovenije i Mađarske), igra se turnir iz naslova ovog topika. Dio igrača okupit će se već danas predvečer u objektu seoskog turizma Goričanec u Sv.Martinu na Muri ( http://www.sveti-martin.com/goricanec_hr.shtml ), a ostatak stiže sutra ujutro, ždrijeb turnira bi trebao biti negdje oko 9.30-10.00h sutra (nakon što Vazakovci odrade svoj sastanak), a neposredno nakon toga krenulo bi i 1. kolo. Uz nekoliko "domaćih" igrača (tj. 4-5 vazakovaca), sigurno će sudjelovati još 4-5 igrača iz Zagreba (Nazansky, Skopal, Kutnjak?, Bakotić, Šimanović...) i dva iz Splita (Pavičić, Šarić), a za (ne)dolazak još nekolicine ljubitelja ove igre još se čeka potvrda tj. vjerojatno će se sutra ujutro vidjeti igraju li ili ne.

Ne mogu govoriti u ime organizatora (Ivana Čotića), ali nikad nije bio problem omogućiti igranje svakome tko je to želio, pa vjerujem da će tako biti i ovaj put. No, za svaki slučaj, potencijalni sudionici, kontaktirajte organizatora i provjerite sve što vas zanima - ivan.cotic@ck.t-com.hr . (turnir završava u nedjelju zajedničkim ručkom).
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Empty
PostajNaslov: Re: Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)   Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimepon lip 30, 2008 2:50 am

Pozdrav ucesnicima turnira i iz Srbije.
Malo mi je komplikovano da dodjem (sto finansijski, sto cajtnotovremenski razlozi), ali bih rado prisustvovao i malo se poigrao.
U Srbiji je kvizovka imala jedno vrijeme veliki uzlet, pa je nastupilo zatisje, pa su odrzani neki novi turniri a sad se povremeno (jednom ili dva puta godisnje) odrzi neko takmicenje.
Dobri turniri su bili u Valjevu u Beogradu, Somboru, Novom Sadu i Cacku. U okviru Memorijala Tomislava Munisica odrzava se jak turnir.
Za Susrete enigmata Srbije koji ce se odrzati u Somboru ( U okviru Sustreta Deseta enigmatska kolonija) krajem avgusta planiran je i turnir u kvizovki. Pa dodjite!
Godinama se zanosimm idejom da organizujem neki medjudrzavni susret Srbija-Hrvatska na 5-10 tabli. Ideju razradjujem ali nisam je zastitio, pa ako neko ima mogucnosti da organizuje ovaj susret (najmanje 2 dana druzenja) ideju velikodusno prepustam.
[Vrh] Go down
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Empty
PostajNaslov: Re: Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)   Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimepon lip 30, 2008 2:52 am

Evo i izvješća s turnira.
Organizacija i ozračje su bili uobičajeno dobri, sudjelovalo je deset natjecatelja, sudio je Ivan Čotić (koji je i organizator turnira) uz povremenu pomoć Rajka Jagara i Vlade Kutnjaka. Sudac ima novu količinu sijedih nakon turnira, to je sigurno.

Konačni plasman:

1. Robert Šimanović (8-1)
2. Boris Nazansky (7-2)
3. Miro Šarić (7-2)
4. Zdenko Bakotić (5-4)
5. Luka Pavičić
6. Silva Jagar-Čotić
7. Darko Galić
8. Snježana Jagar
9. Ranko Skopal
10. Miro Sabolčec

Pobjednik turnira odlučen je u zadnjem kolu partijama Nazansky-Bakotić i Šimanović-Šarić (Nazansky, Šarić i Šimanović su u zadnje kolo ušli s jednim porazom, Nazansky je izgubio od Šimanovića, Šarić od Nazanskog, a Šimanović u prvom kolu od Silve Jagar-Čotić), u spomenutim partijama slavili su Bakotić i Šimanović, pa je potonji po četvrti put osvojio ovaj turnir (kada nađem gdje mi je to, napisat ću i sve dosadašnje pobjednike, ovaj turnir je bio 14. po redu).

@ Admin - uplodao sam nešto slika s turnira, čekaju tvoje odobrenje za prikaz. Uz to pitanje, mogu li se one staviti u jedan zajednički album pod nazivom "Mihovljan 2008" ili slično tj. da ne budu u mom osobnom albumu uđuture sa slikama koje ću ev. uploadirati u budućnosti?
[Vrh] Go down
admin
Admin
admin


Male
Broj postova : 264
Age : 32
Registration date : 15.04.2008

Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Empty
PostajNaslov: Re: Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)   Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimepon lip 30, 2008 10:55 am

Slike su odobrene,a za ubuduce cu pogledati. Ima forum dosta zavrzlama i kao sto ste sami primjetili ne mogu bas reci da sam "Forum-master" al' trudim se... bounce
[Vrh] Go down
https://enigmatika.forumcroatian.com
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Empty
PostajNaslov: Re: Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)   Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimepon lip 30, 2008 11:13 am

admin je napisao/la:
Slike su odobrene,a za ubuduce cu pogledati. Ima forum dosta zavrzlama i kao sto ste sami primjetili ne mogu bas reci da sam "Forum-master" al' trudim se... bounce
Thx.
Za ostale, ako sam dobro pohvatao princip, slike možete vidjeti prvo klikom na "Gallery" (gore), zatim na novootvorenoj stranici klikom na "users personal albums" (pri dnu) i dalje je jednostavno.
[Vrh] Go down
ero
superb
superb
ero


Broj postova : 619
Age : 62
Registration date : 12.06.2008

Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Empty
PostajNaslov: Re: Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)   Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimesri srp 02, 2008 5:47 am

Pogledao sam slike i izvalcim nekoliko zakljucaka:
1. Ambijent za igru je bio fenomenalan, pa mora da je bilo uzivancija igrati.
2. Starimo (naravno prepoznao bih one koje sam ranije znao, ali ljudi, ostarismo). I ja se uklapam u ovu tvrdnju.
3. Rankove psihicke pripreme su za pohvalu. U sjecanju mi je jedna partija kvzovke na Ilidzi kada je Ranko bio u zestokom cajtnotu a trebalo je da odigra jos tri poteza. Ja sam bio u prednosti i onda sam isao na pad zastavice protivniku, ali previdio sam da se Ranko dobro psihicki pripremio sarajevskim pivom, pa samo iznenadjeno gledao kako je za minut odigrao tri dobra poteza i dobio me dva boda razlike.
[Vrh] Go down
Deus Ex Machina
good
good
Deus Ex Machina


Male
Broj postova : 41
Age : 58
Location : Siga
Registration date : 25.06.2008

Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Empty
PostajNaslov: Re: Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)   Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitimečet srp 03, 2008 12:28 am

Deus Ex Machina je napisao/la:
kada nađem gdje mi je to, napisat ću i sve dosadašnje pobjednike, ovaj turnir je bio 14. po redu)
Našao:

1993.
1. Snježana Jagar
2. Silva Jagar-Čotić
3. Vanda Sambolek

1994.
1. Ivan Čotić
2-3. Darko Galić
2-3. Silva Jagar-Čotić

1995.
1. Ivan Čotić
2. Snježana Jagar
3. Silva Jagar-Čotić

1996.
1. Alfredo Ivankov
2. Robert Šimanović
3. Dragana Milić

1997.
1. Robert Šimanović
2. Miro Šarić
3. Zdenko Bakotić

1999.
1. Robert Šimanović
2. Alfredo Ivankov
3. Boris Nazansky

2000.
1. Budimir Ćosović
2. Alfredo Ivankov
3. Robert Šimanović

2001.
1. Boris Nazansky
2. Robert Šimanović
3. Miro Šarić

2002.
1. Boris Nazansky
2. Robert Šimanović
3. Zdenko Bakotić

2003.
1. Robert Šimanović
2. Boris Nazansky
3. Alfredo Ivankov

2004.
1. Alfredo Ivankov
2. Miro Šarić
3. Boris Nazansky

2005.
1. Pero Galogaža
2. Boris Nazansky
3. Luka Pavičić

2006.
1. Miro Šarić
2. Boris Nazansky
3. Zdenko Bakotić

2008.
1. Robert Šimanović
2. Boris Nazansky
3. Miro Šarić
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Empty
PostajNaslov: Re: Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)   Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008) Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kvizovka (Memorijal Zvonimira Jurkovića - Mihovljan 2008)
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 9. Memorijal Tomislava Munisica
» 24.enigmatski vlak i 13.Fallerov memorijal
» 9. MEMORIJAL PAVLE-LIBRAN
» 10. MEMORIJAL PAVLE-LIBRAN

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Enigmatski forum :: Enigmatika :: Arhiva :: Hrvatska natjecanja-
Forum(o)Bir: